فیلم Shazam 2

فیلم Shazam 2 : هر آنچه که از فیلم شزم! خشم خدایان می‌دانیم

شزم! حکایت یک قهرمان و دردسرهایش

فیلم Shazam 2 : هر آنچه که از فیلم شزم! خشم خدایان می‌دانیم حدیث رئوف ۱ ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ دی‌سی

فیلم Shazam 2، جدیدترین محصول کمپانی دی سی است که به زودی منتشر خواهد شد. فیلم شزم! خشم خدایان (Shazam! Fury of the Gods)، ادامه اولین فیلم از این فرانچایز است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده بود. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی مواردی بپردازیم که تا به امروز، از این فیلم می‌دانیم.
از همان اوایل منتشر شدن اولین فیلم شزم، این اثر با استقبال بالا و خوبی از سمت منتقدین و طرفداران ابرقهرمانان دنیای DC مواجه شد. فیلم شزم توانست فروشی بیشتر از ۳۰۰ میلیون دلار داشته باشد. اثری که با سبک خاص و سرگرم‌کننده بی‌نظیرش، نسبت به دیگر آثار این کمپانی، مورد توجه قرار گرفت. با این حال فیلم شزم، جزو آثاری بود که در بین فیلم‌های ابرقهرمانی کمپانی دی سی، با فروش نه چندان بالایی رو به رو شد اما وجود نظرات مثبت و خوب، برادران وارنر (Warner Bros) تصمیم بر این گرفتند که در پی ساخت، دومین قسمت از این فیلم جذاب باشند.
در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی تمام موارد و اطلاعاتی بپردازیم که تا به امروز از فیلم Shazam 2 می‌دانیم.

مراحل ساخت فیلم Shazam 2 چگونه پیش رفت؟

مراحل فیلم‌برداری این اثر از ۲۶ ماه می سال ۲۰۲۱ ( مصادف با ۵ خرداد سال ۱۴۰۰) آغاز شد. شهر آتلانتا در ایالت جورجیا، لوکشین‌ اصلی این فیلم بود. ناگفته نماند که در برنامه‌ریزی اول برای ساخت فیلم Shazam 2، قرار بر این بود که کار فیلم‌برداری این اثر، در سال ۲۰۲۰ انجام شود، اما با کشف ویروس کرونا و تبدیل آن به یک پاندمی تمام عیار، عملا سازندگان فیلم مجبور شدند تا این کار را کنسل کرده و آن را به زمان دیگری موکول کنند.
در طی فیلم‌برداری این اثر، تصاویر و فیلم‌های زیادی از پشت صحنه منتشر می‌شدند که باعث بالا رفتن حس کنجکاوی در مخاطبین و طرفداران این ابرقهرمان جذاب و دوست‌داشتنی شده بود. در نهایت، دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) کارگردان این اثر، با انتشار تصویری از یک کلاکت، عملا تایید کرد که مراحل ساخت جدیدترین فیلم شزم به پایان رسیده است. تصویربرداری این اثر در تاریخ ۳۱ ماه آگوست سال ۲۰۲۱ (مصادف با ۹ شهریور ماه سال ۱۴۰۰) به انتهای راه خود رسید.

Shazam 2 چه حکایتی را روایت خواهد کرد؟

بردران وارنر، تا به امروز در مورد خط داستانی این اثر، اطلاعات چندانی را منتشر نکرده‌اند و فقط به یک توضیح کوتاه و مختصر، بسنده کرده‌اند. اطلاعاتی کوتاهی که به ما خبر از رو به رو شدن شزم با هسپرا (Hespera) و کالیسپو (Kalyspo)، دختران تایتان یونانی اطلس، می‌دهد. پیرامون داستان فیلم Shazam 2، حدس و گمان‌ها و اخبار بسیار زیادی وجود دارند، یکی از این خبرها، مربوط به مطمئن نبودن بیلی از این حقیقت است که آیا واقعا شایسته ابرقهرمان بودن است یا نه. او مطمئن نیست که گزینه خوبی برای این مسئولیت سنگین باشد و ما قرار است در برخی از صحنه‌های فیلم، شاهد کلنجار رفتن او با احساسات درونی باشیم که ابرقهرمان داستان ما را، با چالش‌های سختی، رو به رو خواهد کرد.
از چالش‌هایی که بیلی با آن مواجه خواهد شد، می‌توان به سخت بودن کنترل کردن، خواهر و بردارهایش باشد. افرادی که کنترل کردنشان اصلا کار آسانی برای بیلی نخواهد بود. از دیگر خبرهایی که پیرامون داستان این اثر وجود دارند، می‌توان به تهدید خواهران اطلس اشاره کرد. خواهران اطلس، بر این باور هستند که قدرت‌هایی که خانواده شزم به دست آورده‌اند، متعلق به آنها نیست و این خانواده عملا قدرت خدایان را از آنها، دزدیده‌اند. انتظار می‌رود که آنها در پی بازسازی عصای انتقال قدرتی باشند که در فیلم اول توسط بیلی شکسته بود، باشند. عصایی که به وسیله آن می‌توانند، قدرت‌های افراد مختلف خانواده شزم را بازپس بگیرند. به طور کلی، مواردی که به آن اشاره شد. تنها اخباری هستند که پیرامون داستان فیلم shazam 2 منتشر شده‌اند و باید منتظر ماند و دید آیا برادران وارنر تا قبل از اکران رسمی این اثر، پرده از راز حکایت جدیدترین فیلم شزم بر خواهند داشت یا باید منتظر تماشای آن باشیم تا متوجه داستان شویم.

سازندگان فیلم Shazam 2 چه کسانی هستند؟

دیود اف. سندبرگ (David F. Sendberg) که پیشتر کارگردانی اولین قسمت از سری فیلم‌های شزم را برعهده گرفته بود، این بار نیز کارگردان دومین قسمت از فرانچایز است. پیتر سفرن (Peter Safran) تهیه‌کننده این اثر است. هنری گیدن (Henry Gayden) و دارن لکمه (Darren Lekme) از نویسندگان و طراحان اصلی داستان این فیلم مورد انتظار هستند. برادران وارنر (Warn Bros) توزیع‌کنندگان اصلی و کمپانی DC، صاحب امتیاز و توسعه دهنده اصلی فیلم Shazam 2 هستند.

شاهد بازی چه کسانی در فیلم Shazam 2 خواهیم بود؟

در جدیدترین فیلم شزم، شاهد بازگشت زکری لی‌وای (Zachary Levi) در نقش شزم (Shazam) خواهیم بود. گریس فولتن (Grace Fulton) در نقش مری برومفیلد (Mary Bromfield)، آشر انجل (Asher Angel) در نقش بیلی باتسون (Billy Batson) ، جک دیلن گریزر (Jack Dylan Grazer) در نقش فردی فریمن (Freddy Freeman)، ایان چن (Ian Chen) در نقش یوجین چوی (Eugene Choi)، فیث هرمان در نقش دارلا دادلی (Darla Dudley)، جوان آرماند (Jovan Armand) در نقش پدرو پنیا (Pedro Peña)، از بازیگرانی هستند که در این به تماشای بازی آنها، خواهیم نشست. مگان گود (Megan Good) در نقش دارلای ابرقهرمان (Super Hero Darla)، دی. جی. کوترونا (D. J. Cotrona) در نقش پدروی ابرقهرمان (Super Hero Pedro) و راس باتلر (Ross Butler) در نقش یوجین ابرقهرمان (Eugene Choi) از بازیگرانی هستند که در فیلم Shazam 2 شاهد بازی آنها خواهیم بود.

جدیدترین فیلم شزم چه زمانی منتشر خواهد شد؟

فیلم شزم! خشم خدایان، در تاریخ ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۲ ( مصادف با ۳۰ آذر سال ۱۴۰۱) به اکران جهانی خواهد رسید. باید به این نکته نیز اشاره کرد، پیشتر قرار بود این فیلم در اول ماه آوریل سال ۲۰۲۲ ( مصادف با ۱۲ فروردین سال۱۴۰۱) منتشر شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و طولانی شدن روند تصویربرداری این اثر، پخش  فیلم Shazam 2 به تاریخ اشاره شده نرسید. حال باید منتظر ماند و دید که آیا دوباره شاهد تغییر روز اکران این فیلم خواهیم بود یا در آخر شانس دیدار دوباره شزم دوست‌داشتنی را در آینده‌ای نه چندان دور خواهیم داشت.
به نظر شما آیا فیلم Shazam 2 همچون سری قبل می‌تواند نظرات مثبت منقدین را کسب کند؟ شما چه انتظاری از پخش دومین قسمت از فیلم شزم دارید؟

3 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا