بازیکنان تیم OG در Dota 2 پردرآمدترین بازیکنان Esports سال ۲۰۱۹ شدند

قهرمانان The International 2019 بیش از سه میلیون دلار در یک سال گذشته درآمد داشته‌اند

بازیکنان تیم OG در Dota 2 پردرآمدترین بازیکنان Esports سال ۲۰۱۹ شدند سید مجتبی محمودی ۰ ۱۰ دی ۱۳۹۸
تیم OG در Dota 2

بازیکنان تیم OG در رشته‌ی Dota 2 که قهرمان بزرگ‌ترین مسابقات این بازی یعنی The International 2019 شدند، بیش از هر بازیکن دیگری در دنیای ورزش‌های الکترونیک در سال ۲۰۱۹ درآمد کسب کرده‌اند.

سایت Esports Earnings فهرستی از صد بازیکن پردرآمد سال ۲۰۱۹ در ورزش‌های الکترونیک تهیه کرده است که پنج رتبه‌ی اول، همگی به بازیکنان تیم OG تعلق دارد؛ تیمی که موفق شد در مسابقات TI 2019 قهرمان و به این ترتیب، به اولین تیم تاریخ این مسابقات تبدیل شود که دو سال پشت سر هم جام قهرمانی را تصاحب کرده است. جایزه‌ی تیم قهرمان برای آخرین دوره‌ی قهرمان بیش از ۱۵.۶ میلیون دلار بود که بالاترین جایزه‌ی تاریخ The International هم به حساب می‌آید. تنها با احتساب جایزه‌ی همین مسابقات هم پنج عضو اصلی OG تبدیل به پردرآمدترین بازیکنان امسال می‌شوند.

بازیکنکشوردرآمد در سال ۲۰۱۹
Jesse “JerAx” Vainikkaفنلاند$3,163,536.20
Sébastien “Ceb” Debsفرانسه$3,163,536.20
Topias “Topson” Taavitsainenفنلاند$3,163,536.20
Johan “N0tail” Sundsteinدانمارک$3,155,536.20
Anathan “ana” Phamاسترالیا$3,146,536.20

از بین این پنج بازیکن، سه نفر که شامل JerAx و Topson و Ceb می‌شوند، در تمام مسابقات ممکن شرکت کردند و در این بین N0tail به خاطر مشکلات جسمی و ana به خاطر دوری موقت برخی از رقابت‌ها را حضور نداشتند.

اگر نگاهی به این فهرست کنید، خواهید دید که تقریبا نیمی از آن‌ها بازیکنان حرفه‌ای Dota 2 هستند که نشان می‌دهد این بازی چقدر در جامعه‌ی Esports محبوب است. جالب‌تر این‌که یازده بازیکن برتر همگی بازیکن Dota 2 هستند و تازه در رتبه‌ی دوازدهم Bugha را می‌بینیم که برنده‌ی جایزه‌ی سه میلیون دلار مسابقات Fortnite شد و در مراسم The Game Awards 2019 هم بهترین بازیکن Esports لقب گرفت. تا ۳۹ رتبه‌ی اول به جز سه نفر از Fortnite همگی مشغول به بازی کردن دوتا ۲ هستند.

با توجه به رکوردی که بازیکنان تیم OG در مسابقات Dota 2 TI 2019 به جای گذاشتند، قطعا از همین الان به فکر ثبت رکوردی بزرگ‌تر هستند و قصد دارند تا قهرمانی خود را در TI 2020 هم تکرار کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا