#مهسا_امینی

تماشا کنید: اقتباس سریالی Dota معرفی شد

این اثر به‌زودی پخش خواهد شد

نتفلیکس با انتشار یک تریلر حدودا یک دقیقه‌ای از اقتباس سریالی Dota رونمایی کرد. این اثر Dota: Dragon’s Blood نامگذاری شده است.

طی سال‌های اخیر فعالان حوزه‌ی استریم فیلم و سریال به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد. با رخ دادن این اتفاق، محتوای اورجینال به عاملی تبدیل شد تا مخاطب بتواند بهترین گزینه را برای خود یافته و اشتراک آن را خریداری کند. نتفلیکس که به خوبی از این موضوع اطلاع داشت، قبل از رقبای خود به سراغ استودیوها و شرکت‌های ویدیو گیم رفت تا اقتباس‌های سریالی بازی‌های محبوب را ساخته و بدین ترتیب، طیف وسیعی از گیمران سراسر جهان را به سمت خود جلب کند. این غول استریم نخست Castlevania را تولید کرد که اثری تحسین‌برانگیز به شمار می‌رود. پس از آن نوبت به ویچر رسید تا سریالش جلوی دوربین برود.

انتظار می‌رفت The Witcher بتواند نظر مثبت منتقدان را جلب کرده و به جایگزینی برای Game of Thrones تبدیل شود. جدیدترین ساخته‌ی لائورن اس. هیسریچ (Lauren S. Hissrich) موفق نشد تحسین منتقدان را برانگیزد اما بازخوردهای مثبتی را از سوی مخاطبان دریافت کرد و آمارهای فوق‌العاده‌ای را در زمینه‌ی بازدید به ثبت رساند. با دستیابی به این موفقیت‌ها نتفلیکس تصمیم گرفت سرمایه‌گذاری بیشتری روی ساخت اقتباس بازی‌های ویدیویی انجام دهد. نتیجه‌ی اتحاذ چنین تصمیمی، همکاری با اسکوئر انیکس برای ساخت سریال Tomb Raider است. این غول استریم همچنین با ولو کرپوریشن (Valve Corporation) وارد مشارکت شده بود که خبرش حالا رسمی شده است.

نتفلیکس با انتشار یک تریلر حدودا یک دقیقه‌ای در کانال یوتیوب خود از اقتباس سریالی Dota رونمایی کرد. این اثر تحت عنوان Dota: Dragon’s Blood شناخته شده و داستانش حول محور فردی به نام دَویون (Davion) می‌چرخد که به شوالیه‌ی اژدها شهرت دارد. او قسم خورده جهان را از پلیدی پاک کرده اما مواجهه با یک الدورم (نژادی از اژدهایان در دنیای دوتا) قدرتمند و باستانی و همچنین ملاقات با شاهدخت میرانا که می‌خواهد ماموریتی را به سرانجام برساند، او را درگیر ماجرایی عظیم می‌کنند؛ ماجرایی که ماورای تصور پروتاگونیست است.

همان‌طور که ذکر شد، تریلر Dota: Dragon’s Blood بسیار کوتاه است. در بخش‌های ابتدایی با شوالیه‌ای مواجه می‌شویم که به همراه دستیار خود سفر می‌کند. در حالی که از اسب خود پایین آمده و به سمت پرتگاه می‌رود تا اژدها را ببیند، شاهد رد و بدل شدن دریالوگ‌هایی بین دو شخص در خارج از کادر هستیم. با توجه به جملات می‌توان گفت شوالیه‌ای که به تصویر کشیده می‌شود، دویون است. در بخش‌های پایانی ویدیوی تبلیغاتی هم نبرد شوالیه و اژدها به نمایش درمی‌آید. با توجه به اطلاعات رسمی منتشر شده و همچنین آنچه در ثانیه‌های انتهایی نشان داده می‌شود، اقتباس سینمایی دوتا محصول مشترک نتفلیکس، ولو و استودیوی میر است.

سریال Dota: Dragon’s Blood، نخستین همکاری میر و نتفلیکس نیست. این دو قبلا در ساخت The Legend of Korra و Voltron: Legendary Defender همکاری داشته‌اند. در ضمن، فصل اول اقتباس سریالی Dota هشت قسمت داشته و در تاریخ ۵ فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۵ مارس) منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا