Dota: Dragon’s Blood برای فصل دوم تمدید شده است

بازخوردهای فصل اول بسیار مثبت بوده‌اند

Dota: Dragon’s Blood برای فصل دوم تمدید شده است سورنا رضایی ۰ ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
ساخت فصل دوم Dota: Dragon's Blood

شرکت آمریکایی ولو با انتشار یک بیانیه کوتاه در شبکه اجتماعی توییتر از ساخت فصل دوم Dota: Dragon’s Blood خبر داده است.

نتفلیکس در حال حاضر بزرگترین و پرطرفدارترین سرویس استریم جهان است اما مدیران مجموعه می‌دانند حفظ چنین لقبی آسان نبوده و به جلب نظر طیف وسیعی از مخاطبان نیاز دارد. از آن‌جایی که گیمرهای سراسر جهان تعدادشان زیاد است، نتفلیکس تصمیم گرفت بخش قابل‌توجهی از سرمایه‌های خود برای تولید فیلم و سریال را به ساخت اقتباس بازی‌های ویدیویی اختصاص دهد. اولین نتیجه چنین تصمیمی Castlevania بود که تحسین منتقدان را برانگیخت و سه فصل ادامه یافت. فصل چهارم هم مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا طی هفته‌های آتی از راه برسد. دومین نتیجه، The Witcher است که علی‌رغم نقدهای ناامیدکننده عملکرد بسیار خوبی در زمینه بازدید داشت.

Dota 2، یک بازی در زیرژانر MOBA (به صورت کامل Multiplayer online battle arena) بوده و نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی برای سیستم عامل‌های مختلف در دسترس قرار گرفت. محصول ولو نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت، بلکه در لیست «بهترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم» قرار گرفت و از طرفداران پرشماری در سراسر جهان برخوردار است. دنباله Defense of the Ancients همچنین در حال حاضر حضور قابل‌توجهی در مسابقات ورزش‌های آنلاین دارد. همین مسائل باعث شد نتفلیکس با ولو وارد مذاکره شده و امتیاز ساخت یک اقتباس بر اساس آن را بدست بیاورد؛ اثری که فصل اولش تحت عنوان Dota: Dragon’s Blood اواخر ماه گذشته میلادی در دسترس مشترکان سرویس قرار گرفت.

شرکت ولو با انتشار یک بیانیه کوتاه از طریق حساب توییتری Dota 2، ساخت فصل دوم Dota: Dragon’s Blood را تایید کرده است. این اثر حول محور یک شوالیه اژدها به نام دویون می‌چرخد که به دنبال پاک کردن جهان از پلیدی‌ها است. در همین راستا، تصمیم گرفت به شکار اژدها پرداخته و زمین را به مکان امن‌تری برای انسان‌ها تبدیل کند. در جریان نبرد اژدهایان و شیاطین، یک اژدهای الدر روح خود را با دویون ادغام می‌کند. پروتاگونیست حالا وظیفه دارد به همراه شاهدخت میرانا جلوی ترون‌بلید را بگیرد؛ فردی که قصد دارد با کمک ارتش شیاطینش اژدهایان را کشته و روح تمامی آن‌ها را جمع‌آوری کند.

فصل اول Dota: Dragon’s Blood مانند دیگر محصولات اورجینال نتفلیکس از هشت قسمت تشکیل شده است. این اثر تا به این لحظه بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد که نتیجه ادغام جهان دوتا و یک داستان کاملا جدید بود. از دیگر عوامل موثر در دریافت چنین نقدهایی می‌توان به صحنه‌های اکشن هیجان‌انگیز، طنز موجود در لحظه‌های مختلف و شخصیت‌پردازی کم‌نقص اشاره کرد. بد نیست بدانید امتیاز منتقدین و مخاطبان وب سایت راتن تومیتوز به ترتیب ۷۰ و ۹۳ است.

نتفلیکس تا به این لحظه هیچ صحبتی از عملکرد Dota: Dragon’s Blood به میان نیاورده است. با این حال، تمدید شدن سریال برای فصل دوم نشان می‌دهد ارقام مربوط به بازدیدها مطابق انتظارات بود. در ضمن، فعلا مشخص نیست قسمت‌های جدید Dragon’s Blood در چه تاریخی از راه می‌رسند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا