۱۰ ابرشرور احتمالی فیلم دکتر استرنج ۲

معرفی ۱۰ ابرشرور احتمالی فیلم دکتر استرنج ۲ بر اساس کتاب‌های کمیک

آیا شاهد نبرد استرنج با نسخه شرور خود خواهیم بود؟

با توجه به اتفاقاتی که در سریال لوکی و فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست رخ داد اکنون با باز شدن درهای مولتی ورس هر شخصیتی از بین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول، می‌تواند ابرشرور احتمالی فیلم دکتر استرنج ۲ باشد. دکتر استرنج یکی از محبوب‌ترین و کلیدی‌ترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول بوده که ظاهرا اکنون تمام آینده این جهان به او بستگی دارد. در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness دکتر استرنج را می‌بینیم که پس از اتفاقاتی که در سریال وانداویژن و فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست رخ داد، مجبور است با دیوارهای شکسته مولتی‌ورس مواجه شده و نظم جهان را بازگرداند. 

عوامل مختلفی تقریبا به طور هم زمان دست به دست هم دادند تا دیوار محافظتی مولتی‌ورس که جهان‌های مختلف را از یک دیگر جدا نگه می‌داشت شکسته شود و شخصیت‌های مختلف از جهان‌های موازی با یکدیگر مواجه شوند. اولین مورد فرار لوکی از سال ۲۰۱۲ بود که باعث شد او با سیلوی، دیگر نسخه خود از یک تایم‌لاین دیگر روبه‌رو شده و آشنایی آن‌ها در نهایت به مرگ آن شخص جاویدان، شخصیتی که ظاهرا نسخه‌ای مهم از کنگ فاتح است بیانجامد. مرگ آن شخص جاویدان باعث شد تا نظم سازمان ناهنجاری زمانی (TVA) بهم خورده و خط زمانی مقدس شکسته شود. اکنون تمام نسخه‌های مختلف کنگ به مبارزه با یکدیگر خواهند پرداخت و این بین جنگ‌های مرگباری در مولتی‌ورس شکل خواهد گرفت. 

دومین عامل شکل‌گیری مولتی‌ورس را، در قسمت آخر سریال وانداویژن دیدیم. هنگامی که واندا مکسیموف جادوگر بزرگ دنیای سینمایی مارول به قدرت واقعی خود دست یافت و با دزدیدن کتاب دارک هولد به هویت واقعی خود یعنی اسکارلت ویچ پی برد. اکنون او با کمک این کتاب و دانش جدید خود از جادوی سیاه تلاش می‌کند تا نسخه‌های واقعی فرزندان از دست داده خود را از جهان‌های دیگر پیدا کرده و به این جهان بیاورد. همین امر باعث شکل‌گیری مشکلات زیادی شده و به تحقق ناهنجاری مولتی‌ورس بیشتر دامن زد. 

در نهایت امری که باعث شد تا با چشمان خود مشکلات ناشی از شکل‌گیری مولتی‌ورس را ببینیم، اتفاقاتی بود که در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست شاهد آن بودیم. به علت درخواستی که پیتر پارکر با بازی تام هالند از دکتر استرنج داشت در‌های مولتی‌ورس به این جهان باز شده و ما شاهد حضور سه مرد عنکبوتی تام هالند، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد در این فیلم بودیم. طبق این اتفاق نه تنها دو مرد عنکبوتی دیگر به جهان مرد عنکبوتی تام هالند آمدند بلکه ابرشرورهای فرنچایز مردعنکبوتی سونی نیز به این جهان قدم گذاشتند. 

نهایتا در جریان حل مشکلی که برای پیتر پارکر با بازی تام هالند پیش آمده بود، دکتر استرنج طلسم جدیدی را اجرا کرد که طبق آن تمام مردم جهان هویت مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول را فراموش کنند. این طلسم باعث شد تا قوانین نظم جهان بهم بریزد و هرج و مرج بر این جهان حاکم شود. 

اگرچه استودیو مارول هنوز تایید نکرده است اما با این حال به نظر می‌رسد که سه اتفاق مذکور به طور همزمان رخ داده‌اند و در نهایت دردسر بزرگ دکتر استرنج رقم خورده است. در پایان فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست ظاهرا همه چیز به حالت نرمال بازگشته بود اما احتمالا در نهایت موضوعی باعث می‌شود تا نظم دنیا دوباره بهم بخورد. به همین دلیل هنوز مشخص نیست چه کسی یا چه کسانی با دکتر استرنج دشمنی داشته و ابر شرور بعدی فیلم دکتر استرنج ۲ کیست! با توجه به آنچه که در کتاب‌های کمیک دیده می‌شود می‌توان لیستی از ابرشرورهای احتمالی این فیلم تهیه کرد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱۰. Chthon

Chthon یکی از خدایان قدیمی و شرور دنیای سینمایی مارول بوده که با نام‌های The Archdemon of Chaos و The Elder God نیز شناخته می‌شود. از نظر شرارت می‌توان گفت که این شخصیت با خود شیطان برابری می‌کند و نکته جالبی که در رابطه با او جود دارد این است که در نهایت در کتاب‌های کمیک مشخص می‌شود که منبع اصلی قدرت واندا مکسیموف Chthon بوده است و او در کودکی این قدرت را به واندا منتقل کرده است. 

یکی از دلایلی که احتمال حضور این شخصیت در فیلم دکتر استرنج ۲ را بیشتر می‌کند این است که این خدای شرور کسی است که خون آشام‌ها و گرگینه‌های دنیای سینمایی مارول را خلق کرده و با توجه به اینکه در آینده نزدیک، فیلم‌های  morbius و Blade از استودیو مارول منتشر خواهند شد احتمال ورورد این شخصیت به دنیای سینمایی مارول بیشتر می‌شود. به همین دلیل حتی اگر Chthon در فیلم دکتر استرنج ۲ حضور نداشته باشد به احتمال خیلی زیاد در آینده‌ای نزدیک به این جهان سینمایی قدم خواهد گذاشت. 

۹. Dormammu

دورمامو حاکم بعد تاریکی و یکی از متداول‌ترین آنتاگونیست‌های دکتر استرنج است. دورمامو شخصیت شرور قدیمی فرنچایز دکتر استرنج کسی است که در گذشته نیز در اولین قسمت این فرنچایز یک بار با او درگیر شده بود. اکنون با توجه به بهم خوردن بسیاری از قوانین جهان ممکن است دورمامو نیز باری دیگر بازگردد و با دکتر استرنج درگیر شود. بدون شک با توجه به طلسم تایم لوپ استرنج در قسمت اول این فیلم، اگر اکنون با در هم شکستن قوانین مولتی‌ورس دست دورمامو به استرنج برسد بدون شک در فکر انتقام خواهد بود. از طرفی با توجه به قدرت بی‌نهایت دورمامو منطقی است که جادوی استرنج که فردی میرا و فانی است برای حبس همیشگی این شخصیت شرور و نامیرا کافی نباشد. 

۸. Gargantos

Gargantos یکی از ابرشرورهای تایید شده فیلم دکتر استرنج ۲ است که در ابتدا همه تصور می‌کردند او شوماگوراث باشد. اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا گارگانتوس ویلن اصلی این اثر بوده یا خیر اما در هر صورت او یکی از افرادی است که سد راه استرنج خواهد شد و حتی طرفداران این امر را به وضوح در دومین تریلر فیلم دکتر استرنج ۲ مشاهده کرده‌اند. گارگانتوس یکی از غول‌های بزرگ دنیای سینمایی مارول است که به عنوان یکی از ابرشرورهای بزرگ دریایی به حساب آمده و در گذشته یکبار با Namor درگیر شده است. با این حال این شخصیت تنها دوبار در گذشته در داستان‌های کتاب‌های کمیک مارول حضور داشته است. این هیولا که از سری بزرگ با یک چشم در مرکز و تعدادی دست بلند ترسناک تشکیل شده است رهبر شیاطین متعددی است که ظاهرا اکنون با دکتر استرنج به نبرد خواهند پرداخت. در ابتدا بسیاری از طرفداران این شخصیت را با شوماگوراث اشتباه گرفته بودند و تصور می‌کردند این هیولا شوماگوراث است اما در نهایت مشخص شد هیولایی که با دکتر استرنج و آمریکا چاوز به مبارزه می‌پردازد گارگانتوس خواهد بود. 

۷. Doctor Doom

دکتر دوم نیز یکی از شخصیت‌های منفی دنیای کتاب‌های کمیک مارول است که بسیاری از طرفداران باور دارند او نیز ابرشرور احتمالی فیلم دکتر استرنج ۲ خواهد بود. ابرشروری که بیشتر او را در فرنچایز محبوب و قدیمی Fantastic Four دیده‌ایم. دکتر دوم رهبر گروه Latveria از اروپای شرقی بوده و او نیز مانند دکتر استرنج استاد هنر‌های عرفانی است و همین امر می‌تواند او را در مقابل استرنج توانمند قرار دهد. دکتر دوم شخصیتی است که طرفداران مارول از هم اکنون طرفدار آن هستند و با توجه به این امر که در آینده‌ای نزدیک استودیو مارول دنباله‌ای جدید از فرنچایز چهار شگفت انگیز تولید خواهد کرد بدون شک در آینده دکتر دوم را باری دیگر خواهیم دید حتی اگر این شخصیت در فیلم دکتر استرنج ۲ حضور نداشته باشد. 

۶. Mephisto

مفیستو شخصیتی است که طرفداران مارول بیش از هر شخصیت دیگری تمایل دارند تا او را در دنیای سینمایی مارول ببینند. از نظر قدرت و توانایی مفیستو می‌تواند شخصیتی باشد که قدرت او به شدت با توانایی‌های دکتر استرنج برابری می‌کند. همچنین مفیستو به عنوان یکی از دشمنان اصلی دکتر استرنج و مرد عنکبوتی و حتی تانوس شناخته می‌شود. طرفداران مارول ممکن است از نادرست بودن تئوری‌های مربوط به نقش مفیستو در رویدادهای Wandavision ناامید شده باشند، اما با این حال هنوز هم ممکن است این شخصیت را همچنان در آثار استودیو مارول ببینیم. اگر چنین باشد، در فیلم Doctor Strange 2 با توجه به حس زیبایی‌شناسی ترسناک فوق‌العاده فیلم، اکنون شرایط  مناسبی برای معرفی شیطان محبوب مارول فراهم خواهد بود. حضور او در این اثر حتی ممکن است ثابت کند که او مغز متفکر بسیاری از رویدادهای اخیر در MCU مانند شکل‌گیری مولتی‌ورس بوده است.

۵. Nightmare

Nightmare شخصیتی است که در کتاب‌های کمیک به صورت مکرر دشمن Doctor Strange بوده است. Nightmare یکی از شخصیت‌‎های معروف کتاب‌های کمیک مارول است که به عنوان شخصیتی نابود نشدنی از او یاد می‌شود. شخصیتی که قلمرویی مخصوص به خود دارد و در آن ضمیر ناخداگاه افراد مختلف را شکنجه می‌کند. کابوس، یکی از شخصیت‌هایی بود که بسیاری از رسانه‌های خبری از او به عنوان ابرشرور اصلی فیلم دکتر استرنج ۲ یادکردند. اکنون نیز با توجه به این امر که استودیو مارول اعلام کرده فیلم دکتر استرنج ۲ ترسناک‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول خواهد بود حضور او به عنوان ابرشرور اصلی فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness چندان هم بعید نیست. 

۴. Shuma-Gorath

۱۰ ابرشرور احتمالی فیلم دکتر استرنج ۲

شوماگوراث که اولین بار او را در قسمت ابتدایی سریال انیمیشنی?…What If دیدیم، یکی از مخوف‌ترین موجوات دنیای سینمایی مارول است که به طور کلی به بعد دیگری تعلق دارد. او به گروهی تعلق دارد که از آن به عنوان Many-Angled Ones یاد می‌شود. شوما گوراث در حقیقت بر صدها بعد حاکم بوده و در اصل یک جادوگر بزرگ به حساب می‌آید. مدت‌ها است که طرفداران مارول تصور می‌کنند که شوماگوراث را در فیلم دکتر استرنج ۲ خواهیم دید و حتی پس از دیدن تریلر این اثر معتقد بودند هیولایی که در خیابان به آمریکاچاوز حمله می‌کند در حقیقت شوماگوراث بوده و گارگانتوس نیست. با این حال با توجه به قوانین مولتی‌ورس حضور این هیولا در دنباله فیلم دکتر استرنج یا فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول چندان هم بعید نیست. 

۳. Baron Mordo

باردون موردو یکی از قوی‌ترین کاربران جادویی در کل MCU است که کاملا به همتای کمیکی خود شباهت دارد. در کمیک‌ها موردو به عنوان یکی از قدرتمندترین دشمنان فانی دکتر استرنج، که توانایی‌های جادویی او با توانایی‌های خود جادوگر عالی برابری می‌کند، نمایش داده می‌شود. حضور این شخصیت در فیلم موردانتظار مارول تایید شده است و چیوتل اجیوفور پس از ایفای نقش موردو در فیلم اصلی Doctor Strange در دنباله این اثر نیز باز می‌گردد. اگرچه هنوز میزان شرارت موردو فاش نشده است اما به احتمال زیاد او به نوعی با استرنج مخالفت خواهد کرد. با این حال سازندگان فیلم ممکن است تصمیم بگیرند که نبرد اصلی او با استرنج را برای قسمت سوم  فیلم نگه دارند. 

۲. Evil Doctor Strange

دکتر استرنج شرور را پیشتر در سریال انیمیشینی ?…What If دیده بودیم، با توجه به چیز‌هایی که در تریلر فیلم دکتر استرنج دیده می‌شود به نظر می‌رسد در این فیلم با نسخه‌های متعددی از دکتر استرنج روبه‌رو خواهیم بود و یکی از این نسخه‌ها به احتمال زیاد دکتر استرنج شرور است. استودیو مارول هنوز تایید نکرده است که آیا شخصیتی که در تریلر این فیلم دیده می‌شود همان دکتر استرنج شروری است که سریال ?…What If دیدیم یا خیر، اما با این حال شایعاتی شنیده می‌شود که عنوان می‌کنند این شخصیت می‌تواند به آنتاگونیست اصلی فیلم تبدیل شده و حتی گروهی از انتقام‌جویان شرور را علیه دکتر استرنج دنیای سینمایی مارول رهبری کند. 

Scarlet Witch .۱

واندا ماکسیموف از زمان نبرد انتقام جویان با اولترون در سوکوویا به یکی از اعضای انتقام جویان تبدیل شد و در مهمترین نبردهای گروه انتقام جویان در کنار رهبران بزرگ این گروه به مبارزه پرداخت. با این حال پس از اتفاقاتی که در فیلم انتقام جویان پایان بازی برای او رخ داد واندا در سریال محبوب وانداویژن که اثر اختصاصی استودیو مارول برای این شخصیت بود با دست یافتن به کتاب دارک هولد قدم در راه جادوی سیاه گذاشته و رسما به اسکارلت ویچ تبدیل شد. پس از بازی در فیلم “Westview Anomaly” این بازیگر موفق را در فیلم Multiverse of Madness خواهیم دید.

بسیاری از طرفداران طی سال‌ها عاشق شخصیت واندا مکسیموف شده‌اند، اما با این حال هیچ چیزی اقدامات ناخوشایند او را توجیه نمی‌کند. به ویژه به دست گرفتن کنترل مردم کل یک شهر برای هفته‌ها. شایعات متعددی عنوان می‌کنند که او واقعاً ممکن است ابرشرور احتمالی فیلم دکتر استرنج ۲ باشد. اگر این شایعات صحت داشته باشند، طرفداران مطمئناً در حالی که یکی از انتقام‌جویان مورد علاقه‌ آن‌ها در جنون فرو می‌رود، از دیدن نبرد دکتر استرنج و اسکارلت ویچ به شدت لذت خواهند برد. 

واندا پس از ازدست دادن خانواده خود در وست ویو اکنون قصد دارد تا با استفاده از جادوی سیاه آن‌ها را به زندگی بازگرداند که به طبع این حرکت او عواقب زیادی را به همراه خواهد داشت. 

 Charles Xavier

علاوه بر ده مورد ذکر شده نمی‌توان منکر این امر شد که گروه مردان ایکس و پروفسور ایکس نیز می‌توانند اکنون به دشمنان دکتر استرنج تبدیل شوند. اگرچه شاید درست نباشد که در مورد این افراد از لفظ ابرشرور استفاده کنیم اما با این حال مشخص است که تنش خاصی بین پروفسور ایکس و دکتر استرنج پیش خواهد آمد. یکی از جالب‌ترین نکاتی که در رابطه با دنیای سینمای مارول وجود دارد این است که هیچ یک از افراد گروه مردان ایکس یا هیچ فرد جهش‌یافته‌ای در این جهان وجود ندارد و شاید هم دست کم هنوز به وجود آن‌ها اشاره‌ای نشده است. با توجه به برخی از فرضیه‌هایی که توسط طرفداران مطرح شده است، اسکارلت ویچ بنا به این امر که خود را یک فرد جهش یافته می‌داند، به کمک قدرت‌هایی که دارد، خاطرات تمام جهش‌یافته‌های دنیای سینمایی مارول را پاک کرده و اکنون آن‌ها از قدرت‌های خود هیچ اطلاعی ندارند. حال با توجه به تایید حضور پروفسور ایکس در فیلم دکتر استرنج ۲ و رهبری گروه ایلومیناتی توسط او، به نظر می‌رسد که گروه مردان ایکس و پروفسور ایکس می‌توانند به دشمنان جدید دکتر استرنج و طبیعتاً اسکارلت ویچ تبدیل شوند. اکنون که پروفسور ایکس رهبر گروه ایلومیناتی است به نظر می‌رسد که وظیفه محافظت از قوانین واقعیت جهان را برعهده داشته و اگر در حقیقت واندا مکسیمف خاطرات تمام اعضای جهش‌یافته‌ جهان را پاک کرده باشد، این اجازه را دارد تا در مقابل دکتر استرنج و واندا بیاستد. شاید هم دکتر استرنج با اجرای طلسم‌های خود باعث نابودی جهان آن‌ها شده است و اکنون سوال اصلی که مطرح می‌شود  این است که ابرشرور واقعی در اصل کیست؟ در ترلر فیلم دکتر استرنج ۲ نیز مشاهده کردیم که واندا به دکتر استرنج می‌گفت:

تو قوانین جهان رو بهم می‌زنی و به یه قهرمان تبدیل می‌شی! من قوانین رو بهم می‌زنم و به یه ابرشرور تبدیل می‌شم! منصفانه نیست. 

فیلم دکتر استرنج ۲ نه تنها یکی از موردانتظارترین آثار دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۲ بوده بلکه می‌توان این اثر را یکی از موردانتظار‌ترین آثار سینمایی سال ۲۰۲۲ به شمار آورد. هم اکنون داستان‌های مربوط به مولتی‌ورس در بین طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی به یکی از محبوب‌ترین ژانرها تبدیل شده و امروزه رونق زیادی گرفته است. علاوه بر آن اتفاقات فیلم دکتر استرنج ۲ بر آینده کل دنیای سینمایی مارول تاثیرگذار خواهد بود و سرنوشت تمام شخصیت‌های محبوب طرفداران این جهان را تحت پوشش قرار خواهد داد. در این اثر علاوه بر استیون استرنجی که طرفداران مارول می‌شناسند دست کم با دو نسخه دیگر از این ابرقهرمان محبوب روبه‌رو خواهیم شد که همین امر بر هیجان طرفداران جادوی استرنج می‌افزاید. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا