حضور پروفسور ایکس در فیلم Doctor Strange 2 آینده دنیای سینمایی مارول را تغییر خواهد داد

آینده دنیای سینمایی مارول به پروفسور ایکس بستگی دارد

حضور پروفسور ایکس در فیلم Doctor Strange 2 آینده دنیای سینمایی مارول را تغییر خواهد داد نرگس کریمی پور ۳ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ مارول
پروفسور ایکس در فیلم Doctor Strange 2

به نظر می رسد که پاتریک استوارت (Patrick Stewart) محبوب سرانجام در نقش پروفسور افسانه‌ای جهش یافته چارلز اگزاویر/پروفسور ایکس مشهور در آثار بعدی استودیو مارول از جمله دنباله فیلم دکتر استرنج بازخواهد گشت، حضور پروفسور ایکس در فیلم Doctor Strange 2 می‌تواند باعث تغییرات اساسی و مهمی در آینده مسیر دنیای سینمایی مارول شود. نقش او در این فیلم به خوبی می‌تواند خبر از اولین حضور مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول باشد که طرفداران برای مدت‌های طولانی انتظار آن را می‌کشیدند، حضوری که می‌تواند تاثیر زیادی بر کل فرنچایز داشته باشد.

در تریلر فیلم  دکتر استرنج ۲، شخصیت استوارت در حالی می‌بینیم که با سازمانی مخفی که ظاهرا مسئول توقیف جادو است همکاری کرده و استرنج را بازداشت کرده است، این گروه مخفی به احتمال زیاد همان گروه معروف ایلومیناتی هستند که اعضای آن در کمیک‌ها شامل پروفسور ایکس، مرد آهنی، پلنگ سیاه، مستر فانتاسیک و خود دکتر استرنج بودند. اما نسخه MCU این گروه به جای نظارت بر رفتارهای مافوق بشری در جهان، ممکن است در برقراری ثبات در سراسر جهان‌های چندگانه عمل کنند. “هتک حرمت واقعیت” استرنج به احتمال زیاد باعث شده است که موردو جادوگر عالی را به عنوان زندانی خود به آنها معرفی کند. این جنایت ممکن است خود واندا را نیز درگیر کرده باشد.

در کمیک House of M، اسکارلت ویچ به طرز وحشتناکی از جادوی آشوب برانگیز خود برای از بین بردن بیشتر جهش یافته‌های جهان استفاده کرد. اگرچه این جهش‌یافته‌ها هرگز کشته نشدند، واندا تنها با بیان عبارت «دیگر جهش‌یافته‌ای نباشد» تمام قدرت‌های آن‌ها را از بین برده بود.

طرفداران پیش‌بینی کرده‌اند که اسکارلت ویچ از قدرت خود برای تحریف واقعیت و ایجاد جهش یافته‌ها استفاده خواهد کرد. با این حال، یکی از کاربران Reddit این نظریه را مطرح کرد که او قبلاً جمعیت جهش یافته‌ها را از واقعیت خود پاک کرده است، و اگر این درست باشد، خاطرات همه از وجود جهش یافته‌ها نیز می‌توانست توسط واندا پاک شده باشد. در دنیای جنون آمیز MCU، این توضیحی معقول برای این است که چرا ما هنوز هیچ جهش یافته‌ای را در آن ندیده ایم، و اگر این امر به اثبات برسد بدون شک طرفداران را بسیار هیجان‌زده خواهد کرد.

پروفسور ایکسی که در تریلر دیدیم می‌توانست از واقعیتی باشد که واندا در آن کل جامعه جهش یافته‌ها را از بین برده است، اکنون آگاهی خود او از این موضوع و یادآوری این اتفاق توسط جهش‌یافته‌ها می‌تواند باعث شکل‌گیری دشمنی و درگیری بزرگ شود. 

در واقع، این اقدامات واندا بود که می‌توانست پروفسور ایکس را در وهله اول به شکل‌گیری گروه ایلومیناتی سوق دهد، لفظی که او با آن صحبت کرد به چگونگی تغییر واقعیت توسط واندا اشاره داشت. شاید وقتی استرنج از واندا برای برخورد با جهان چندگانه کمک خواست، از جادوی ممنوعه او برای انجام این کار استفاده کرده، که ممکن است مشکل را بدتر کرده باشد. و با هرج و مرج گسترده‌ای که در تریلر دنباله فیلم دکتر استرنج نشان داده شد، تعجبی نخواهد داشت اگر این موضوع توجه پروفسور ایکس را نیز به خود جلب کرده باشد.

این تریلر اشاره‌ای به بازگشت واندا به سمت تاریک خود دارد که می‌تواند او را با پروفسور X و سایر اعضای ایلومیناتی درگیر کند. با این حال، واندا همچنان می‌توانست با بازگرداندن ژن‌های جهش‌یافته‌‌ای که از وجودشان پاک کرده بود، تاوان گناهانش را بپردازد، و به او اجازه داده شود تا به پروفسور و مردان ایکس او بپیوندد و عصر جدیدی را برای MCU آغاز کند.

در نهایت درگیری واندا با گروه مردان ایکس و نژاد جهش یافته‌ها باعث شکل‌گیری ماجراهای جدیدی در دنیای سینمایی مارول خواهد شد و باید منتظر بمانیم تا متوجه شویم ه با توجه به حضور پروفسور ایکس در فیلم Doctor Strange 2 آیا گروه جهش‌یافته‌ها با این انتقام جو به دشمنی خواهند پرداخت یا با یکدیگر همکاری کرده و به یک گروه قدرتمند تبدیل خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا