فن تئوری های فیلم Doctor Strange 2

عجیب‌ترین فن تئوری های فیلم دکتر استرنج ۲ که قطعا نمی‌دانید!

دریای تئوری‌های مولتی‌ورس دیوانگی ساحل ندارد!

فیلم Doctor Strange 2 پتانسیل زیادی برای جذب شخصیت‌ها و خطوط داستانی از منابع دیگر مارول دارد. به‌همین دلیل، برخی از فن تئوری های فیلم دکتر استرنج ۲ قابل قبول هستند و ریشه در منابع دیگر MCU دارند و بعضی دیگر نیز کاملاً غیرقابل باور هستند و به نظر می‌رسد که دلیل منطقی نداشته باشند.

در ادامه، ۱۰ مورد از فن‌تئوری‌های عجیب درباره فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness را بررسی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که رسانه سرگرمی مسئولیتی درباره صحت تئوری‌های مطرح شده ندارد و مطلب ذیل صرفا برای اطلاع‌رسانی جمع‌آوری شده اند.

۱۰- واندا به‌عنوان یک شرور در فیلم دکتر استرنج ۲ باز می‌گردد

یکی از فن تئوری های فیلم دکتر استرنج ۲ که بیش از بقیه به واقعیت نزدیک است، احتمال بازگشت واندا به‌عنوان یک ضدقهرمان‌ست. اما انتظار می‌رود که در نهایت، کاراکتر واندا تغییر کند. پس از وقایع فیلم Spider-Man: No Way Home، دکتر استرنج همچنان با عواقب طلسم‌اش دست و پنجه نرم می‌کند و به دنبال کمک واندا ماکسیموف برای بستن شکاف‌ها در واقعیت می‌گردد.

ایده بازگشت واندا به‌عنوان یک ضدقهرمان از آنجایی نشأت می‌گیرد که واندا صدای فرزندانش را می‌شنود که او را از یک جهان جایگزین صدا می‌کنند. واندا به جای بستن چند شکاف آخر، دیوانه‌وار شروع به باز کردن شکاف‌های جدید برای پیدا کردن پسرهایش می‌کند. دکتر استرنج سعی می‌کند جلوی واندا را بگیرد، اما او بسیار قدرتمند است و قبل از اینکه در نهایت کار درست را انجام دهد، منجر به درگیری میان دکتر استرنج و واندا می‌شود.

۹- در فیلم دکتر استرنج ۲ جهش یافته‌ها معرفی می‌شوند

فن تئوری دیگری که در ادامه تئوری قبلی مطرح می‌شود، احتمال معرفی جهش‌یافته‌ها در فیلم Doctor Strange 2 است. پس از اینکه واندا شکاف‌های اضافی را باز می‌کند، گروهی جهش‌یافته از جهانی جایگزین وارد زمین ۶۱۶ می‌شوند. این فن تئوری شایعه حضور دو بازیگر از فرنچایز مردان ایکس، از جمله فینیکس با حضور سوفی ترنر (Sophie Turner) و پروفسور ایکس با بازی جیمز مک‌آووی (James McAvoy) به‌عنوان واریانت‌های X-Men ’97 را تأیید می‌کند.

مطابق این فن تئوری، فینیکس با واندا درگیر می‌شود و پروفسور ایکس بین آن‌ها مداخله می‌کند. پروفسور ایکس مکان تامی و بیلی را پیدا می‌کند و از تله‌پاتی خود استفاده می‌کند تا واندا را برای بازگردانی هر یک از واقعیت‌ها به اندازه کافی آرام کند.

مابقی کاراکترها به بعدهای اصلی خود باز می‌گردند، اما بیلی و تامی همانجا می‌مانند. استفاده گسترده از جادوی آشوب واندا در سرتاسر فیلم، جهش یافته‌های جدیدی را در جهان نسخه ۶۱۶ ایجاد می‌کند که در فیلم یا سریال بعدی از دیزنی پلاس ظاهر می‌شوند. به‌نظر می‌رسد فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness محتمل‌ترین راه برای معرفی جهش‌یافته‌ها در MCU پس از نکات بسیار در سریال WandaVision باشد و این پتانسیل را دارد که طرفداران بسیاری را خشنود کند.

۸- کریستین به نایت نرس تبدیل می‌شود

کریستین پالمر به‌عنوان کاراکتری از کمیک Night Nurse در فیلم دکتر استرنج ۲ باز می‌گردد. طرفداران گمان می‌کنند که فیلم دکتر استرنج ۲ فرصت مناسبی برای معرفی کریستین به‌عنوان نایت نرس باشد و این تئوری کاملا منطقی به نظر می‌رسد! به گفته برخی از مخاطبان، فیلم حاوی صحنه‌ای خواهد بود که بیمارستان مملو از ابرقهرمانان مولتی‌ورس است و پالمر مسئولیت درمان آن‌ها را بر عهده خواهد داشت. از آن‌جایی که توانایی‌های جدید دکتر استرنج محرمانه است، پالمر در مقام نایت نرس اهمیت حفظ هویت مخفی قهرمانان را می‌داند.

تئوری معرفی پالمر به‌عنوان نایت نرس به این معنی است که جهان نسخه ۶‍۱۶  نسبت به Spider-Man: No Way Home، تعداد بیشتری از قهرمانان و تبهکاران از واقعیت‌های دیگر را معرفی خواهد کرد. تریلر فیلم دکتر استرنج ۲ سکانس ازدواج کریستین را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد که این نسخه سوپریم دکتر استرنج است که در مراسم عروسی حضور دارد.

۷- دکتر استرنج و سوپریم استرنج متحد می‌شوند

فن تئوری های فیلم Doctor Strange 2

حضور نسخه Supreme از دکتر استرنج در فیلم دکتر استرنج ۲ تایید شده است. این تئوری دنباله‌ای بر اتفاقاتی‌ست که در مجموعه سریال‌های دیزنی پلاس رخ داده، و What If بیش از دیگر سریال‌ها احتمال به حقیقت پیوستن این تئوری را تایید می‌کند. در اپیزودی از سریال What If که به دکتر استرنج می‌پردازد، کریستین در تصادف اتومبیل می‌میرد و دکتر استرنج برای بازگرداندن او جادوی سیاه می‌آموزد و متعاقبا تبدیل به سوپریم استرنج می‌شود.

تبدیل شدن به سوپریم استرنج منجر به بروز یک سری اتفاقات وحشتناک می‌شود. یکی از کاربران ادعا می‌کند، که فیلم بعدی فرصتی برای سوپریم استرنج برای سفر به واقعیت‌های دیگر برای جبران این اشتباهات و محافظت از مولتی‌ورس را فراهم می‌کند. این نظریه ادعا می‌کند، اگرچه تریلر فیلم Doctor Strange 2 سوپریم استرنج را به‌عنوان یک تهدید جدید برای دکتر استرنج اصلی و جهانش به تصویر می‌کشد، اما احتمالا آنچه که در تریلر می‌بینیم، یک تصویر کامل نیست. شاید واریانت سوپریم استرنج و دکتر استرنج در ابتدا با هم درگیر شوند، اما در نهایت با یکدیگر متحد خواهند شد تا با هم علیه تهدید اصلی فیلم مبارزه کنند.

۶- شوما گوراث در بعدهای مختلف آمریکا چاوز را تعقیب می‌کند

تئوری‌های زیادی در مورد اینکه چه کسی شرور فیلم دکتر استرنج ۲ خواهد بود وجود دارد. یکی از فن تئوری‌ های عجیب فیلم دکتر استرنج ۲ شوما گوراث (Shuma Gorath) را به‌عنوان آنتاگونیست اصلی معرفی می‌کند. این تئوری بیان می‌کند که شوما گوراث، در مولتی‌ورس به دنبال آمریکای چاوز خواهد بود. زیرا گوراث می‌خواهد قدرت‌های چاوز کنترل کامل مولتی‌ورس را در دست داشته باشد.

قدرت‌های آمریکا شامل توانایی باز کردن حفره‌های ستاره‌ای شکل در واقعیت‌های مختلف برای سفر در سراسر مولتی‌ورس است. شوما گوراث قادر مطلق است، و به همین دلیل نیز پیشی گرفتن از او برای چاوز دشوار خواهد بود و او بیش از یک همتای دکتر استرنج خواهد بود. ظاهر شوما گوراث در تریلر فیلم نشان داده می‌شود و به‌خوبی با حضور آمریکا چاوز در فیلم دکتر استرنج ۲ همخوانی دارد. بنابراین، از میان تمام تئوری های عجیب فیلم دکتر استرنج ۲ تئوری حضور شوما گوراث می‌تواند کاندید مناسبی برای به حقیقت پیوستن باشد.

۵- نسخه دیفندر دکتر استرنج با اسپایدرمن توبی مگوایر در ارتباط است

با توجه به اینکه ساخت فیلم دکتر استرنج ۲ به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) انجام می‌شود، تئوری گذر اتفاقات فیلم در بستر فرنچایز اسپایدر-من به کارگردانی ریمی از سوی کاربران مطرح می‌شود. برخی از طرفدران بیان می‌کنند که دیفندر استرنج بخشی از تیم The Defenders و همچنین، عضو تیمی از ابرقهرمانانی‌ست که اسپایدرمن مگوایر پس از پایان فیلم Spider-Man: No Way Home تشکیل می‌دهد.

تیم Defenders کاراکترهای هالک، دردویل، هل‌استروم، نیمور، بلک کت و دیفندر استرنج را شامل می‌شود. مدافعان از طریق یکی از شکاف‌های باقی‌مانده وارد جهان ۶۱۶ می‌شوند. اگرچه تئوری حضور دیفندر استرنج در فیلم دکتر استرنج ۲ تایید شده، اما حضور کل تیم The Denfenders در فیلم و معرفی یکباره تعداد زیادی کاراکتر جدید در MCU بی‌سابقه است.

۴- تئوری حضور دکتر Doom و چهار شگفت‌انگیز در فیلم دکتر استرنج ۲

بسیاری از طرفداران مشتاق دیدن Doctor Doom در پروژه‌های آینده از جمله  Doctor Strange in the Multiverse of Madness هستند. نسخه کمیک این شخصیت پیوندهای قوی با هنرهای عرفانی دارد که به‌طور بالقوه او را به رقیبی برای دکتر استرنج تبدیل می‌کند. اکثر طرفداران ترجیح می‌دهند در صورت حضور دکتر Doom، به‌عنوان یک شخصیت فرعی یا خنثی در فیلم معرفی شود. سپس، دکتر دوم می‌تواند با باز شدن مولتی‌ورس با چهار شگفت‌انگیز روبرو شود. روبرویی دکتر دوم و چهار شگفت‌انگیز زمینه را برای فرانچایز بعدی Fantastic Four فراهم می‌کند. طرفداران واقعاً امیدوارند جان کرازینسکی (John Krasinski) را در نقش رید ریچاردز ببینند.

۳- تئوری حضور تام کروز در نقش آیرون من

اگرچه تام کروز شایعات اینترنتی را مبنی بر انتخاب او برای نقش Iron-Man را رد کرده است، اما طرفداران مشتاق دیدن او در نقش آیرون-من در فیلم Doctor Strange 2 هستند. این می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین کامئوها در تاریخ مارول باشد.

یکی از مخاطبان احتمال حضور تام کروز در نقش یک واریانت برتر از مرد آهنی را مطرح می‌کند، که یک آنتاگونیست و بخشی از ایلومیناتی خواهد بود. مبارزه بین مرد آهنی و دکتر استرنج می‌تواند یک بازی حماسی باشد، زیرا هر دو شخصیت دارای قدرت و هوش قابل توجهی هستند. اگر تام کروز در نقش مرد آهنی ظاهر شود، باید به طور قابل توجهی از آرک داستانی اصلی خارج شود و به حضور کاراکتر رابرت داونی جونیور (Robert Downey Junior) در دنیای سینمایی مارول پایان دهد.

۲- دکتر استرنج یک اسکرال است

یک تئوری کمتر محتمل ارائه شده توسط یکی از طرفداران دنیای سینمایی مارول، این است که دکتر استرنج به‌صورت مخفیانه یک اسکرال است. این تئوری به مخاطبان یادآوری می‌کند که در کمیک‌های جدید، دکتر استرنج جادوی خود را از دست می‌دهد و به یک سیاره Skrull سفر می‌کند تا سنگ زمان جدیدی بسازد. طرفداران دیگر اشاره کرده اند که ممکن است Doctor Strange در فیلم Spider-Man: No Way Home نیز اسکرال بوده باشد و همین موضوع را در مورد حضور او در تریلرها گفته اند.

استدلالی که پشت تئوری اسکرال بودن دکتر استرنج وجود دارد، این است که اسکرال می‌تواند خود را به شکل دکتر استرنج نشان دهد تا زمین را به اندازه‌ای بی‌ثبات کند که بتواند به آن حمله کند. اسکرال بودن دکتر استرنج زمینه را برای سریال آتی Secret Invasion آماده می‌کند.

۱- کریستین پالمر Invisible Woman از جهانی دیگر است

آخرین نظریه از فن تئوری های فیلم دکتر استرنج ۲، بر این مبناست که کریستین پالمر از یک جهان جایگزین آمده و همان Invisible Woman است که با رید ریچاردز ازدواج می‌کند. به همین طریق، پالمر موجب واردن شدن کاراکترهای Fantastic Four به MCU می‌شود. به‌عنوان زن نامرئی، پالمر به‌طور بالقوه می‌توانست از میان واقعیت‌های مختلف به‌صورت پنهانی عبور کند تا به دکتر استرنج کمک کند تا جدول‌های زمانی مختلف را مرتب کند.

کریستین پالمر شخصیتی عالی برای کمک به دکتر استرنج خواهد بود، زیرا با جلب توجه مزاحمت بیش‌تری ایجاد نمی‌کند. چنین نظریه‌ای بسیار بعید و عجیب به نظر می‌رسد، زیرا از قبل هیچ نشانه‌ای برای تأیید این تئوری  وجود ندارد. انتخاب یک شخصیت جدید برای چنین نقشی در فیلم Doctor Strange 2 متحمل‌تر خواهد بود.

در پایان، از شما مخاطب عزیز می‌خواهیم که تئوری‌های احتمالی درباره فیلم دکتر استرنج ۲ که با توجه به شواهد به ذهن‌تان می‌رسد در بخش کامنت‌ها مطرح کنید. به نظر شما، کدام یک از تئوری‌های مطرح شده در این مطلب عجیب‌تر از بقیه است و کدام نظریه احتمال بیش‌تری برای به وقوع پیوستن دارد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا