1%
  • 0/10

ستاره نقش میس مارول راز بازگشت دنیای سینمایی مارول به شکوه و عظمت اندگیم را می‌داند

همه‌چیز به یک عامل بستگی دارد!!

ستاره نقش میس مارول راز بازگشت دنیای سینمایی مارول به شکوه و عظمت اندگیم را می‌داند ۷ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
ستاره نقش میس مارول

ظاهرا ستاره نقش میس مارول ناجی کوین فایگی (Kevin Feige) است، چراکه او به‌تازگی ادعا کرده راز بازگشت دنیای سینمایی مارول به شکوه و عظمت اندگیم را می‌داند.

به‌لطف مشکلات متعددی که از آغاز فاز چهارم تا اینجای کار داشتیم، نمی‌توان انکار کرد که هیجان طرفداران به‌خصوص طرفداران قدیمی برای دنیای سینمایی مارول از بین رفته است. در حالی که همه مشغول هضم کردن عملکرد ضعیف پروژه‌های زیادی مثل Thor: Love and Thunder ،She-Hulk و Secret Invasion بودند، دنباله کیهانی The Marvels ماه گذشته در سینماها اکران شد و تیر خلاص را به قلب طرفداران این فرانچایز پانزده ساله زد.

متاسفانه اوضاع به قدری وخیم است که علیرغم ساخته شدن چندین پروژه بزرگ مانند Deadpool 3 و Daredevil: Born Again، طرفداران شک دارند که استودیو مارول بتواند با رویدادهای کراس اوری بزرگی همچون سلسله کانگ و جنگ‌های مخفی دوباره به اوج برگردد. با این حال به نظر می‌رسد همچنان کورسوی امیدی باشد، زیرا به‌تازگی ایمان ولانی (Iman Vellani)، ستاره جوانی که با جان بخشیدن به شخصیت میس مارول در دنیای لایو اکشن حسابی معروف و حاشیه‌ساز شده، در مصاحبه اختصاصی با وب‌سایت The Direct از راز بازگشت دنیای سینمایی مارول به دوران اندگیم صحبت کرده است.

نمی‌دانم این فرانچایز چقدر قراره بزرگ‌تر بشود و گسترش پیدا کند اما خوب می‌دانم که چقدر شخصیت‌های آن برای تماشاگران اهمیت دارند. در طول پانزده سال گذشته، شخصیت‌های نمادین زیادی به صفحات کمیک به دنیای سینمایی مارول پا گذاشتند که دیدن همه آنها کنار هم آروزی هر طرفداری است. بنابراین بازگشت دنیای سینمایی مارول به دوران شکوه و عظمت اندگیم تنها به یک عامل بستگی دارد و آن شخصیت‌پردازی خوب است. مارول تاریخی هشتاد ساله دارد، پس به‌جای تمرکز بیش از حد روی داستان، باید روی شخصیت‌پردازی قهرمانان فرانچایز کار کنند.

شاید حواشی و نظرات منفی زیادی درباره ایمان ولانی وجود داشته باشد، اما او در این مورد کاملا حق دارد. اهمیت دادن به شخصیت‌ها و وقت گذاشتن برای آنها همان حرکت کلیدی است که می‌تواند دنیای سینمایی مارول را از باتلاق بیرون بکشد. از فاز چهارم تا الان، شخصیت‌های جدید بسیار زیادی معرفی شدند که به‌خاطر شخصیت‌پردازی ضعیفشان نتوانسته‌اند با مخاطب ارتباط بگیرند. برای مثال شانگ چی دو سال پیش برای اولین بار به دنیای لایو اکشن پا گذاشته اما از آن زمان، هیچ اشاره‌ای بهش نشده است. 

همین موضوع برای دیگر چهره‌های اصلی مثل کاپیتان آمریکا سم ویلسون، مون نایت، شی هالک و خیلی شخصیت‌های دیگر نیز صادق است. بدون شک یکی از بزرگترین دلایل موفقیت حماسه بی‌نهایت (فاز اول تا سوم دنیای سینمایی مارول) این بود که شخصیت‌های آن دائما در پروژه‌های مختلف ظاهر می‌شدند و تاثیری بر داستان در حال روایت می‌گذاشتند. اگر استودیو مارول باقی فاز پنجم و ششم را صرف برطرف کردن این مشکل بزرگ بکند، شانسی برای بدست آوردن اعتماد طرفداران خواهد داشت ولی اگر به همین منوال ادامه بدهد، قطعا در به تصویر کشیدن سلسله کانگ و جنگ‌های مخفی شکست می‌خورد.

در حال حاضر فیلم‌های به‌شدت مورد انتظار Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars به‌ترتیب برای اکران در تاریخ ۱ می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) و ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) برنامه‌ریزی شده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments