بازیگران سریال Daredevil: Born Again

نگاهی به شخصیت‌ها و بازیگران سریال Daredevil: Born Again

بازگشت شیطان هلزکیچن

با توجه به اینکه ریبوت دردویل یکی از موردانتظارترین پروژه‌های فاز پنجم دنیای سینمایی مارول است، قصد داریم در ادامه مطلب نگاهی به شخصیت‌ها و بازیگران سریال Daredevil: Born Again داشته باشیم.

تابستان سال ۲۰۱۵ بود که سرویس استریم نتفلیکس با پخش سریالی با نام Daredevil، تمامی طرفداران مارول و فیلم‌های کمیک بوکی را غافلگیر کرد. این سریال سیزده قسمتی با داستانی مهیج، سکانس‌های اکشنی نفس گیر، موسیقی متنی گوش نواز، لحنی خشن و تاریک و البته هنرنمایی چارلی کاکس (Charlie Cox) در نقش مت مورداک، دبورا ان وال (Deborah Ann Woll) در نقش کارن پیج، الدن هنسون (Elden Henson) در نقش فاگی نلسون و وینسنت دینافریو (Vincent D’Onofrio) در نقش ویلسون فیسک، خیلی زود به یکی از پربازدیدترین سریال‌های نتفلیکس در سال ۲۰۱۵ تبدیل شد. نتفلیکس هم پیرو واکنش مثبت منتقدین و مخاطبین، به تولید فصل دوم چراغ سبز نشان داد و تصمیم گرفت فرمول استفاده شده در سریال دردویل را روی شخصیتی دیگر پیاده سازی کند. بدین ترتیب در زمستان همان سال، سریال Jessica Jones با ژانر معمایی جنایی از نتفلیکس پخش شد. به‌دنبال واکنش مثبت منتقدین و طرفداران، نتفلیکس به تولید مجموعه‌های دیگری با محوریت شخصیت‌های محبوبی مانند لوک کیج، آیرون فیست و پانیشر مشغول شد و درنهایت فرانچایزی منسجم و بهم پیوسته به‌نام The Defenders Saga را شکل داد.

این فرانچایز با دارا بودن درجه سنی بزرگسال (R-Rated)، روند خیلی خوبی داشت اما بعد از ساخت مجموعه‌ هشت قسمتی The Defenders در سال ۲۰۱۷، همه چیز عوض شد و نتوانست مثل گذشته انتظارات طرفداران را برآورده کند. به‌همین خاطر نتفلیکس در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که قرارداد آنها با مارول در سال ۲۰۱۸ به اتمام می‌رسد و تولید تمامی عناوین فرانچایز نیز متوقف می‌شود. بعد از انتشار این خبر تلخ، همه از احیای فرانچایز مدافعان قطع امید کرده بودند، اما در زمستان سال ۲۰۲۱، به‌لطف حضور افتخاری مت مورداک چارلی کاکس در فیلم Spider-Man: No Way Home و کینگ پین وینسنت دینافریو در سریال Hawkeye ورق برگشت و باری دیگر طرفداران فرانچایز را امیدوار کرد. اما این همه ماجرا نبود، چراکه سال گذشته استودیو مارول با شرکت در همایش کمیک کان سن دیگو، از تک تک پروژه‌های سینمایی و سریالی فاز پنجم دنیای سینمایی مارول رونمایی کرد که یکی از آنها، ریبوت هجده قسمتی Daredevil: Born Again با هنرنمایی چارلی کاکس، وینسنت دینافریو و همچنین جان برنتال (Jon Bernthal) در نقش پانیشر بود.

نگاهی به شخصیت‌ها و بازیگران سریال Daredevil: Born Again

چارلی کاکس در نقش شیطان هلزکیچن

چارلی کاکس ابتدا در مجموعه سه فصلی Daredevil و سپس در کراس اور هشت قسمتی The Defenders به ایفای نقش شیطان هلزکیچن پرداخت. به‌لطف بازی بی‌نقص و خیره کننده‌اش، جایگزین کردن او با بازیگر دیگری بسیار دشوار بود، به‌همین خاطر استودیو مارول با حضور افتخاری کوتاهی در فیلم Spider-Man: No Way Home چارلی کاکس را به‌عنوان دردویل دنیای سینمایی مارول معرفی کرد. به‌دنبال استقبال طرفداران، چارلی نقشی کوتاه اما فراموش نشدنی در سریال She-Hulk: Attorney at Law ایفا کرد و طبق گزارش‌های رسمی قراره قبل از بازگشت در ریبوت انفرادی خود، در پروژه‌هایی نظیر Echo و Spider-Man: Freshman Year حضور پیدا کند.

وینسنت دینافریو در نقش ویلسون فیسک ملقب به کینگ پین

اولین حضور وینسنت دینافریو در دنیای سینمایی مارول، سریال Hawkeye بود که در آن جنبه دیگری از ویلسون فیسک را بازی کرد. در طول همایش کمیک کان سن دیگو گفته شد که Daredevil: Born Again شاهد تقابل دوباره دردویل و کینگ پین خواهد بود، بنابراین پویایی بین این دو شخصیت قرار است با جزئیات بیشتری بررسی شود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا فیسک از حضور دردویل آگاهی دارد یا استودیو مارول قصد دارد آشنایی آنها را از نو به تصویر بکشد.

جان برنتال در نقش فرانک کسل ملقب به پانیشر

درست همانطور که داستان مولتی‌ورسی اسپایدرمن به ما آموخت، سه عدد جادویی است و پانیشر جان برنتال، سومین پایه اصلی فرانچایز مدافعان است. حضور افتخاری چارلی کاکس در فیلم Spider-Man: No Way Home و سریال She-Hulk: Attorney at Law و همچنین حضور افتخاری وینسنت دینافریو در سریال Hawkeye اتفاقی رویایی بود، اما آیا آنها توانستند مثل گذشته آزادانه به ایفای نقش دردویل و کینگ پین بپردازند؟ آیا بازی آنها توانست انتظارات طرفداران مارول، به‌خصوص فرانچایز مدافعان نتفلیکس را برآورده کند؟ اینها سوالاتی هستند که همه به یک شکل بهشون پاسخ نمی‌دهند.

متاسفانه نحوه به تصویر کشیده شدن شخصیت کینگ پین توسط دینافریو در قسمت پایانی هاکای و همچنین عوض شدن لحن دردویل در سریال شی هالک باعث شد تا طرفداران نسبت به متفاوت بودن حال و هوای این شخصیت‌های محبوب در دنیای سینمایی مارول ابراز نگرانی کنند و به‌ناچار نتوانند نسبت به خوب بودن سریال‌هایی مثل Echo یا Daredevil: Born Again امیدوار باشند، حتی اگر داستان این پروژه‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. حالا هم که بازگشت دوباره جان برنتال به نقش پانیشر تایید شده، نگرانی طرفداران نسبت به این موضوع دوچندان شده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی تایید شده که سریال Daredevil: Born Again از لحن جدی و تاریک‌تری نسبت به سایر پروژه‌‌های دنیای سینمایی مارول برخوردار خواهد بود، اما آیا دیزنی واقعا حاضر است داستان جدید دردویل را با درجه سنی بزرگسال (TV-MA) روایت کند؟ آیا استودیو مارول به بازیگر نقش پانیشر، آزادی کافی خواهد داد یا به‌خاطر سیاست‌های دیزنی، او را محدود خواهد کرد؟ خوشبختانه مارول اخیرا با آثار بی‌نظیری مثل Guardians of the Galaxy 3 و Secret Invasion به‌خوبی ثابت کرده‌ که دیگر قصد ندارد خود را با پروتکل‌ و سیاست‌های مسخره دیزنی محدود کند. از طرفی دیگر می‌دانیم که فیلم Deadpool 3 رسما اولین پروژه بزرگسال استودیو مارول است که برخلاف آثار پیشین قرار نیست هیچ تاثیری از سیاست‌های دیزنی بگیرد. پس خیلی دور از ذهن نیست که بتوانیم شاهد پانیشری خشن و تشنه به خون در دنیای سینمایی مارول باشیم.

ساندرین هولت در نقش ونسا فیسک

آیلت زورر (Ayelet Zurer) بازیگری بود که در فرانچایز مدافعان نتفلیکس به شخصیت ونسا فیسک جان بخشید، اما متاسفانه گزارشی رسمی در ماه مارچ تایید کرد که ساندرین هولت (Sandrine Holt) قراره به‌جای او نقش ونسا فیسک را بازی کند. این اقدام غیرمنتظره مارول نشان می‌دهد که سایر سریال‌های نتفلیکس قرار نیست جزوی از دنیای سینمایی مارول باشند. با این وجود، بازی فوق‌العاده هولت در پروژه‌هایی مانند Black Robe ،Sorry for Your Loss و Homeland او به بهترین انتخاب برای نقش ونسا فیسک تبدیل می‌کند.

مارگاریتا لویوا در نقشی نامعلوم

مارگاریتا لویوا (Margarita Levieva) که بیشتر با نقش‌ آفرینی در آثاری مثل Vanished ،The Deuce ،In From the Cold و Revenge شناخته شده، در ماه دسامبر سال گذشته به‌عنوان بازیگر مکمل ریبوت Daredevil: Born Again انتخاب شد. اگرچه نقش او هنوز فاش نشده، اما حدس و گمان‌هایی مبنی بر اینکه او ایفاگر نقش کارن پیج است حسابی در فضای مجازی سروصدا کرده است.

کلارک جانسون در نقش چری

کلارک جانسون (Clark Johnson) ستاره جدید دیگری است که برای ایفای نقش شخصیتی به‌نام چری به عوامل ریبوت دردویل پیوسته است. این شخصیت در دنیای مارول اهمیت خاصی ندارد اما این انتخاب به‌دلایل دیگری قابل توجه است، چراکه جانسون اولین کسی خواهد بود که ضمن هنرنمایی در یک سریال، مسئولیت کارگردانی دو قسمت را نیز برعهده دارد.

آرتی فروشان در نقش هری

آرتی فروشان (Arty Froushan) یک ستاره انگلیسی است که بیشتر به‌خاطر جدیدترین کارش در سریال Game Of Thrones: House of the Dragon شناخته شده است. اگرچه نقش او هنوز فاش نشده، اما طبق گزارش‌های اخیر او نقش یکی از همکاران ویلسون فیسک به‌نام هری را بازی خواهد کرد. استودیو مارول فعلا این موضوع را تایید نکرده، اما معرفی او به فاز پنجم دنیای سینمایی مارول بسیار هیجان انگیز است.

نیکی ام جیمز در نقشی نامعلوم

بعد از نقش‌های اخیر خود در Spoiler Alert و Severance، نیکی ام جیمز (Nikki M. James) در ماه ژانویه سال جاری برای بازی در ریبوت دردویل انتخاب شد. اگرچه ماهیت دقیق نقش او فاش نشده، نظریه‌هایی نشان می‌دهند که او می‌تواند نقش کریستن مک‌دافی را بازی کند. در کمیک‌ها او یکی از دستیاران دادستان منطقه بود که بیشتر زندگی حرفه‌ای خود را با مت سپری کرده بود، اما به‌دنبال برخی اتفاقات کم کم دوستی آنها به رابطه‌ای عاشقانه تبدیل شد و پرده از هویت ابرقهرمانی شیطان هلزکیچن برداشت.

بااینکه این موضوع هنوز توسط مارول تایید نشده اما معرفی کردن شخصیتی جدید مانند کریستن مک‌دافی به فاز پنجم می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در داستان سریال داشته باشد و برخلاف فرانچایز مدافعان نتفلیکس بیشتر بر جنبه حقوقی زندگی مت مورداک تمرکز کند. شاید به‌همین دلیل است که استودیو مارول از سعی دارد از وکلای خبره و باتجربه متعددی در نوشتن فیلمنامه کمک بگیرد. البته شایان ذکر است که تمرکز بیشتر روی جنبه حقوقی زندگی مت قرار نیست به فراموشی سکانس‌های اکشن شیطان هلزکیچن منجر شود، به‌خصوص بعد از حضور افتخاری نفس گیرش در قسمت هشتم شی هالک.

مایکل گاستون در نقشی نامعلوم

مایکل گاستون (Michael Gaston) که بیشتر با نقش‌ آفرینی در آثاری مثل Prison Break ،Jericho و The Mentalist شناخته می‌شود، در ماه مارچ سال جاری به بازیگران ریبوت دردویل پیوست. گاستون قبلا در فصل هفتم سریال .Agents of S.H.I.E.L.D نقش جرالد شارپ، یکی از اعضای وزارت دفاع ایالات متحده را بازی کرده بود. با این حال، از آنجایی که این خط داستانی در گذشته اتفاق افتاده، بعید است که او دوباره این نقش را بازی کند. متاسفانه فعلا اطلاعات خاصی درباره نقش مرموز او در دست نیست، اما شاید در رویداد D23 Expo جزئیات قابل توجهی با طرفداران به اشتراک گذاشته شود.

سریال به‌شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again در حال حاضر تاریخ پخش مشخصی ندارد و مراحل تولیدش به‌دلیل اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

4.1 8 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا