1%
  • 0/10

چرا ساخته شدن اسپین آف نگهبانان کهکشان با محوریت استار لرد ایده بدی است؟

استار لرد افسانه‌ای باز خواهد گشت!

چرا ساخته شدن اسپین آف نگهبانان کهکشان با محوریت استار لرد ایده بدی است؟ ۸ ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ سینما کپی لینک

شاید عجیب به‌نظر برسد اما ساخته شدن اسپین آف نگهبانان کهکشان با محوریت شخصیت استار لرد می‌تواند برخلاف تصور طرفداران ایده بدی باشد.

از زمانی که سه‌گانه نگهبانان کهکشان با آخرین فیلم مارولی جیمز گان (James Gunn)‌ به پایان رسید، شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره آینده تک تک اعضای گروه در فاز ششم و هفتم دنیای سینمایی مارول مطرح شده است. با توجه به اینکه در پایان فیلم Guardians of the Galaxy 3 راه نگهبانان از یکدیگر جدا شد، در حال حاضر به‌جز استارلرد کریس پرت (Chris Pratt)، سرنوشت‌ هیچکدام از آنها مشخص نیست.

به‌لطف عبارت “استار لرد افسانه‌ای بازخواهد گشت” در سکانس پس از تیتراژ فیلم، می‌دانیم که اسپین آفی سینمایی یا سریالی با محوریت استار لرد در دست توسعه است. با اینکه هنوز هیچ اطلاعات رسمی از سوی دیزنی و استودیو مارول منتشر نشده اما صحبت‌های اخیر جیمز گان باعث شده تا ایده ساخت اسپین آف نگهبانان کهکشان که روایت‌گر داستان استار لرد است، کمی مسخره و غیرضروری به‌نظر برسد. به‌دنبال انتشار نسخه دیجیتالی فیلم، جیمز گان، نویسنده و کارگردان فرانچایز درباره ماجراجویی بعدی پیتر کوئیل صحبت کرد.

مدت زیادی است که من و کریس درمورد ساخت فیلم استار لرد افسانه‌ای صحبت کردیم. به نظر من داستان فیلم می‌تواند روی استار لرد و وفق پیدا کردنش با زمین متمرکز شود درست همانطوری که هر کسی با رفتن به فضا سعی می‌کند خودش را با محیط آنجا وفق بدهد. در واقع او مثل یک ماهی است که از آب بیرون افتاده است اما این‌بار آب استعاره از فضا نیست.

صحبت‌های گان ثابت می‌کند که بازگشت استار لرد به دنیای سینمایی مارول برنامه‌ای از پیش تعیین شده بوده که متاسفانه بنا به دلایل متعددی نمی‌تواند ایده خوبی باشد. دلیل اول این است که روایت چنین داستان ساده‌ و غیرضروریی می‌تواند به پایان رضایت بخش Guardians of the Galaxy 3 آسیب بزند. با شکست دادن تکامل عالی و نجات زندگی بهترین دوستش، ماجرای پرفراز و نشیب پیتر به سرانجام رسید. به‌همین خاطر او تصمیم گرفت با بازگشت به زمین، باقی زندگی خود را کنار خانواده‌اش سپری کند. بنابراین خیلی با عقل جور درنمی‌آید که استار لرد بخواهد برای ماجراجویی جدیدی دوباره آنها را ترک کند.

علاوه‌بر این، ایده داستانی جیمز گان تا حدودی کسل کننده و تکراری به نظر می‌رسد زیرا داستان ماهی خارج از آب قبلا با کاپیتان آمریکا به تصویر شده است. وقتی استیو راجرز از خواب هفتاد ساله خود بیدار شد، نمی‌دانست چطور باید با دنیای جدید سازگار شود. این موضوع به‌خوبی در فیلم‌های The Avengers و Captain America: The Winter Soldier نشان داده شد. استار لرد نیز در وضعیت مشابهی قرار دارد، چون در دهه هشتاد وقتی کودکی ده ساله بود توسط فضایی‌ها ربوده شد. حالا او بعد از گذشت چهل سال دوباره به زمین بازگشته تا با دنیایی کاملا متفاوت روبرو شود. مسلما این داستان جذابیتی برای طرفداران نخواهد داشت.

خوشبختانه برای هر مشکلی یک راه حل وجود دارد. استودیو مارول می‌تواند بجای یک فیلم بلند با بودجه سرسام‌آور، داستان استار لرد را در قالب قسمت ویژه (Special Presentation) با بازه زمانی ۳۰ یا ۴۰ دقیقه‌ای روایت کند. اینگونه هم بودجه کمتری به پروژه اختصاص داده می‌شود و هم داستانی فان و جذاب به‌تصویر کشیده می‌شود که عواقب خاصی برای آینده دنیای سینمایی مارول ندارد، درست مثل قسمت کریسمسی The Guardians of the Galaxy Holiday Special. از طرف دیگر اتخاذ چنین استراتژیی می‌تواند هوشمندانه‌تر زمینه را برای بازگشت او به میدان نبرد در فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars فراهم کند.

فیلم Guardians of the Galaxy 3 هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments