فاز هفتم دنیای سینمایی مارول

بهترین پیش‌بینی‌های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول

آغاز دوره‌ای جدید با استراتژی‌های جدید

بهترین پیش‌بینی‌های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول پارسا خلیلی ۴۷ ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ مارول

بااینکه هنوز چندین سال تا پایان یافتن حماسه مولتی‌ورس باقیست، قصد داریم در ادامه مطلب به بررسی بهترین تئوری و پیش‌بینی‌های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

از همان ابتدا مشخص بود که دنیای سینمایی مارول فرانچایزی آینده‌نگر است. حتی در سکانس پس از تیتراژ فیلم مرد آهنی، استودیو مارول در حال ایجاد زمینه‌ای برای آینده فرانچایز خود به‌عنوان جهانی منسجم و بهم پیوسته بود به‌طوری که هر اثر جدید، پایه و اساس داستان بزرگ بعدی را راه‌اندازی کند. با اکران فیلم Avengers: Endgame در سال ۲۰۱۹، فازهای اول تا سوم حماسه بی‌نهایت (The Infinity Saga) نام گرفت و دنیای سینمایی مارول را وارد دوره‌ای جدید کرد. بعد از وقفه یک ساله به‌خاطر همه‌گیری کووید، استودیو مارول با فاز چهارم به صنعت سرگرمی بازگشت تا قدرتمندتر از گذشته به روایت داستان‌های مختلف از دنیای کمیک‌ها بپردازد.

اینکه شروع قدرتمند آنها به‌طرز غیرمنتظره‌ای به پایان ضعیف و نه‌چندان جالب فاز چهارم ختم شد، بحثی است که در مطلبی دیگر درباره‌اش صحبت خواهد شد. بحث امروز درباره سرنوشت فرانچایز بعد از اکران اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars در تاریخ ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) است. وقتی انتقام جویان به تهدید مولتی‌ورسی کانگ فاتح خاتمه بدهند، دنیای سینمایی مارول برای گسترش به داستان‌های جدید نیاز پیدا می‌کند که روایت‌شان مستلزم به‌کارگیری استراتژی‌های جدید است.

بررسی استراتژی و پیش‌بینی‌های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول

فاز هفتم بخشی از حماسه از پیش تعیین شده نخواهد بود

تاکنون دنیای سینمایی مارول داستان‌های اصلی خود را به حماسه‌ها تقسیم کرده است، مثل حماسه بی‌نهایت و حماسه مولتی‌ورس. شاید این استراتژی طی پانزده سال گذشته جواب داده باشد، اما لزوما به این معنا نیست که فاز هفتم نمی‌تواند رویکردی متفاوت داشته باشد. از آنجایی که قهرمانان بی‌شماری در حماسه مولتی‌ورس معرفی شدند، متصل کردنشان به یک داستان واحد جدید تقریبا غیرممکن است. بنابراین ممکن است فاز هفتم عصر جدیدی را آغاز کند که پروژه‌هایش صرفا در خدمت داستانی بزرگ‌تر نیستند.

فاز هفتم می‌تواند روایت‌گر داستان انتقام جویان علیه مردان ایکس باشد

فاز چهارم نه‌تنها به برخی از جهش‌یافته‌ها فرصت درخشیدن داد، بلکه زمینه لازم را برای معرفی گروه مردان ایکس در آینده فرانچایز فراهم کرد. با این حال، معرفی گروهی نمادین مثل مردان ایکس بدون قرار دادنشان در داستان‌های بزرگ عملا فایده ندارد. به‌همین منظور فاز هفتم دنیای سینمایی مارول می‌تواند اقتباسی از خط داستانی به‌شدت محبوب Avengers Vs X-Men را به‌تصویر بکشد و تنش‌هایی را پیش از پایانی شوکه‌کننده برای حماسه جهش‌یافته‌ها (The Mutant Saga) ایجاد کند، البته اگر استودیو مارول قصد ادامه دادن استرتژی حماسه‌ها را داشته باشد.

فاز هفتم بیشتر روی بخش کیهانی فرانچایز متمرکز خواهد شد

به‌لطف سه‌گانه نگهبانان کهکشان، بخش کیهانی دنیای سینمایی مارول در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد. با توجه به اینکه فاز چهارم سلستیال‌ها، آدام وارلاک و اترنیتی را به فرانچایز معرفی کرده، مارول می‌تواند با برنامه‌ریزی درست، درکنار اولین خانواده مارول (چهار شگفت‌انگیز)، پای دیگر شخصیت‌های بزرگ مثل سیلور سرفر، نوا و گالاکتوس را به دنیای سینمایی مارول باز کرده و داستان‌های کیهانی متعددی را برا فاز هفتم راه‌اندازی کند.

دیگر خبری از اعضای اصلی انتقام جویان نخواهد بود

همانطور که فیلم The Avengers در سال ۲۰۱۲، قدرتمندترین قهرمانان زمین را به دنیای لایو اکشن معرفی کرد، Avengers: Endgame رسما داستان تک تک اعضای اصلی انتقام جویان را به سرانجام رساند، گرچه اکثر آنها همچنان در فاز چهارم حرفی برای گفتن داشتند. به‌همین خاطر فاز هفتم که به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۸ آغاز نخواهد شد، عملا برای روایت داستان‌هایش هیچ نیازی به اعضای اصلی انتقام جویان ندارد. تونی استارک و ناتاشا رومانوف در قید حیات نیستند، کاپیتان آمریکا بازنشسته شده و باقی شخصیت‌ها مثل ثور، هاکای و هالک همانطور که پیش‌تر اشاره شد در فاز چهارم حضوری پررنگ داشته‌اند. بنابراین داستان مولتی‌ورسی Avengers: Secret Wars می‌تواند آخرین حضور آنها در دنیای سینمایی مارول باشد.

رید ریچاردز جایگزین تونی استارک خواهد شد

رید ریچاردز یکی از مهمترین شخصیت‌های کامیک‌ است، نه‌تنها به‌عنوان رهبر گروه چهار شگفت‌انگیز، بلکه به‌عنوان یکی از بزرگترین دانشمندان جهان. با توجه به اینکه دنیا پس از مرگ تونی استارک به مدافعی جدید نیاز دارد، بهترین گزینه ممکن رید ریچاردز است، چون علاوه‌بر داشتن پتانسیل رهبری کردن یک گروه، به پیشرفته‌ترین تکنولوژی و فناوری‌ها دسترسی دارد، درست مثل تونی.

اقتباس‌های فاز هفتم باید کمتر به کمیک‌ها وفادار باشند

وفادار بودن به کمیک‌ها همیشه ایده خوبی نیست و استودیو مارول به‌خوبی این موضوع را درک کرده، چراکه طی پانزده سال اخیر، شاهد تغییر و تحولات کوچک و بزرگی در دنیای سینمایی مارول بودیم. یکی از بزرگترین و شوکه‌کننده‌ترین تغییرات تبدیل کردن کاملا خان به یک جهش‌یافته بود. اگر با کمیک‌ها آشنایی ندارید، باید بگویم که کامالا خان ملقب به میس مارول در اصل یک فرا انسان (Inhuman) است که بواسطه فرایند تریجنسیس به قدرت‌های ماورایی منحصر به‌فردی دست پیدا کرده است.

حالا با توجه به اینکه حماسه مولتی‌ورس قراره با فیلم Avengers: Secret Wars به پایان برسد، بهم خوردن خط زمانی اصلی اتفاقی اجتناب ناپذیر است که می‌‌تواند تاثیر به‌سزایی در آینده فرانچایز داشته باشد. به‌همین خاطر فاز هفتم می‌تواند بدون ایجاد کوچکترین شکل، به روایت اقتباس‌هایی بپردازد که هیچ ارتباط خاصی با کمیک‌ها ندارند. این استراتژی لزوما چیز بدی نیست چون می‌تواند اصالت کلی دنیای سینمایی مارول را افزایش دهد و باعث شود فاز هفتم نسبت به فازهای قبلی حس و حال متفاوتی داشته باشد.

دکتر دوم ابرشرور بزرگ فاز هفتم خواهد بود

از آنجایی که فاز ششم با ریبوت چهار شگفت‌انگیز آغاز می‌شود، معرفی دکتر دوم به‌عنوان ابرشرور بزرگ فاز هفتم دنیای سینمایی مارول نه‌تنها کاملا منطقی است، بلکه به بهترین شکل ممکن خط داستانی‌های بزرگی را راه‌اندازی می‌کند. برای درک بهتر قدرت و پتانسیل دکتر دوم می‌توانیم گذری کوتاه به خط داستانی جنگ‌های مخفی داشته باشیم. در کمیک‌ Secret Wars #8 دکتر دوم با به‌وجود آوردن تداخل‌های متعدد (Incursion) که توسط رید ریچاردز در فیلم Doctor Strange 2 بهش اشاره شد، مولتی‌ورس را نابود کرده و با استفاده از قدرت‌های Beyonder، بر سیاره Battleworld حکمرانی می‌کند. با توجه به صحبت‌های رید ریچاردز، فاجعه Incursion زمانی رخ می‌دهد که دو خط زمانی با همدیگر ترکیب شده و درنهایت به نابودی کامل هر دو جهان منجر می‌شود. فاجعه‌ای که شخصیت کلیا شارلیز ترون (Charlize Theron) نیز در سکانس پس از تیتراژ فیلم به آن اشاره کرد.

سیاره Battleworld به‌لطف رهبری وحشتناک دکتر دوم رسما به جهنم تبدیل می‌شود و به‌همین خاطر ابرقهرمانان بازمانده از جهان‌های مختلف به‌همراه تانوس و ارتش عظیمش تصمیم می‌گیرند تا با شکست دادن دکتر دوم، به سلطنت او برای همیشه پایان بدهند. ویکتور که از نقشه آنها باخبر بوده به تانوس پیشنهاد می‌دهد که در صورت متحد نشدن با ابرقهرمانان بازمانده، به او و ارتشش فرصت زندگی دوباره خواهد داد اما با مخالفت تایتان دیوانه، دکتر دوم به وحشتناک‌ترین شکل ممکن تانوس را کشته و اسکلتش را از بدنش جدا می‌کند. با برنامه‌ریزی درست، مارول می‌تواند او را به بزرگترین و خطرناک‌ترین ابرشرور MCU تبدیل کند.

مردان ایکس جایگزین انتقام جویان خواهند شد

 از آنجایی که فازهای اول تا ششم حول محور انتقام جویان می‌چرخند، این امکان وجود دارد که استودیو مارول آنها را با تیمی جدید مثل مردان ایکس جایگزین کند. مسلما گروهی از قدرتمندترین جهش‌یافته‌ها که از ضمن داشتن تاریخی غنی، از محبوبیت قابل توجهی نیز برخوردارند، می‌توانند به‌راحتی جای خالی انتقام جویان را پر کنند. عملی شدن چنین استراتژی بزرگی مسلما به دو عامل بستگی دارد؛ برنامه‌ریزی درست و انتخاب بهترین بازیگران برای جان بخشیدن به جهش‌یافته‌های محبوب مارول.

فاز هفتم دنیای سینمایی مارول بعد از اکران فیلم Avengers: Secret Wars در تاریخ ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) آغاز خواهد شد.

3.8 21 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

47 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا