پروژه‌های در حال ساخت مارول چه تعداد است؟

تهیه‌کننده مارول پاسخ می‌دهد

پروژه‌های در حال ساخت مارول

ویکتوریا آلونسو یکی از کارمندان استودیو مارول اخیرا مصاحبه‌ای را با شبکه رادیویی 221 Radio انجام داد و در بخشی از آن، تعداد پروژه‌های در حال ساخت مارول را فاش کرد.

مارول در سال‌های ابتدایی شکل گیری Marvel Cinematic Universe سالانه یک یا دو فیلم سینمایی را روانه سالن‌های نمایش می‌کرد. با اکران Marvel’s The Avengers در سال ۲۰۱۲ میلادی، شرایط تغییر کرد و تعداد فیلم‌های سینمایی هر سال به رقم دو رسید. استودیو آمریکایی که گمان می‌کرد ظرفیت خالی برای افزایش وجود دارد، تعداد فیلم‌های خود در هر سال را به رقم ۳ رساند. شرایط قرار بود به همین منوال بماند اما همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی سینماها باعث شد برنامه‌ریزی‌ها دچار تغییر شوند. از آنجایی که اکران بسیاری از فیلم‌ها عقب افتاده بود، دست‌اندرکاران مجبور شده‌اند ۴ فیلم سینمایی را برای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی کنند.

والت دیزنی اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی سرویس استریم خود را افتتاح کرد که دیزنی پلاس نام دارد. از آنجایی که مارول زیرمجموعه دیزنی است، تصمیم گرفته شد این استودیو سریال‌های لایو اکشنی را بر اساس Marvel Cinematic Universe ساخته و از طریق دیزنی پلاس در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد. تا به این لحظه چهار سریال The Falcon and the Winter Soldier، WandaVision ،Loki و What If در دسترس قرار گرفته و طی ماه‌های آتی شاهد پخش Hawkeye خواهیم بود. در ضمن، پخش سریال‌ها در سال آینده ادامه خواهد داشت.

ویکتوریا آلونسو (Victoria Alonso) یک تهیه‌کننده فیلم و سریال بوده و در حال حاضر برای مارول کار می‌کند. او همچنین در ساخت تقریبا تمامی آثار متعلق به Marvel Cinematic Universe نقش داشته است. آلونسو اصالتا آرژانتینی بوده و اخیرا مصاحبه‌هایی را با یکی از شبکه‌های رادیویی کشور خود به نام 221 Radio انجام داد. او در بخشی از مصاحبه تعداد پروژه‌های در حال ساخت مارول را فاش کرد که به رقم ۳۱ می‌رسد. بد نیست بدانید استودیو آمریکایی تاکنون ۲۵ فیلم سینمایی را روی پرده نقره‌ای برده است.

حالا که مشخص شده تعداد پروژه‌های در حال ساخت مارول رقم ۳۱ است، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که چه تعدادشان معرفی نشده‌اند؟ در پاسخ باید گفت استودیو آمریکایی ۲۰ پروژه دارد که معرفی شده‌اند اما هنوز در دسترس قرار نگرفته‌اند: ۹ فیلم باقی مانده از فاز چهارم، ۲ فیلم Captain America 4 و Blade که به فاز پنجم تعلق دارند و ۹ سریال تلویزیونی. بدین ترتیب، مارول روی ۱۱ پروژه مختلف کار می‌کند که تا به این لحظه هیچ حرفی از آن‌ها به میان نیاورده است.

مارول تا به امروز عملکرد فوق‌العاده‌ای در پیشرفت کیفی و تجاری داشته و به نظر می‌رسد این روند طی سال‌های آینده ادامه دارد. البته برخی از طرفداران نگران هستند آثار Marvel Cinematic Universe دیر یا زود دچار افت کیفی شده و دیگر نتوانند مانند گذشته موفقیت‌های بزرگی را به ثبت رسانده و تجربه‌های به یادماندنی‌ای را رقم بزنند. اگرچه نگرانی‌ها پیرامون MCU طبیعی است، نباید فراموش کرد کوین فایگی (Kevin Feige) مدیریت MCU را بر عهده دارد. او طی سال‌های گذشته ثابت کرده نه تنها درک درستی از کمیک بوک‌ها دارد، بلکه فرد ماهری در شناسایی استعدادهای مورد نیاز برای ساخت فیلم و سریال است.

در انتها، بد نیست بدانید مارول و والت دیزنی طی ماه‌های باقی مانده از سال جاری میلادی دو فیلم سینمایی Eternals و Spider-Man: No Way Home و یک سریال لایو اکشن به نام Hawkeye را منتشر می‌کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا