صحبت‌های کارگردان فیلم Blade درباره شباهت‌ها و تفاوت‌های آن با سه‌گانه اصلی

خوناشام مارول بازمی‌گردد

کارگردان فیلم Blade

طبق اعلام رسمی، بسام طارق (Bassem Tariq) کارگردان فیلم Blade ظاهرا روند ساخت این اثر به خوبی طی می‌شود و از طرفی آن‌ها نهایت تلاش خود را برای حفظ مرز بین سه‌گانه اصلی و این ریبوت انجام می‌دهند.

اگر از طرفداران فیلم‌های قدیمی مارول باشید، یکی از فرنچایزهای محبوب این کمپانی را با نام Blade به خوبی به خاطر خواهید داشت. این مجموعه از سال ۱۹۹۸ با بازی وسلی اسنایپس شروع داستان زندگی خوناشام معروف مارول را رقم زده و طی یک سه گانه فوق‌العاده موفق، توانسته است تا سال ۲۰۰۴ این شخصیت را حفظ کند. با این حال از سال ۲۰۰۴ به بعد دیگر هیچ چیز طبق روال همیشگی بلید باقی نماند و این شخصیت رفته رفته از خاطر بسیاری از طرفداران پاک شد. با این وجود، دنیای سینمایی مارول در بزرگی را به سوی تمامی ابرقهرمانانی که در یک جهان جمع شده‌اند باز کرده و در این میان، جایگاه شخصیت بلید هم محفوظ مانده است. اما طبق روال مارول اگر قرار باشد تا بلید را هم وارد ماجرا کنیم، قاعدتا نیاز است تا یک داستان تازه برای او نوشته شده و نسخه MCU معرفی شود! به نحوی که حتی اگر لازم باشد، این مجموعه نیز به عنوان یک ریبوت در نظر گرفته می‌شود.

این ریبوت که ظاهرا قرار است تا بخشی از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول باشد، همراه با دیگر ابرقهرمانان تازه MCU از جمله ددپول و چهار شگفت‌انگیز به دنیای سینمایی مارول اضافه شده و بازیگر آن نیز دیگر وسلی اسنایپس نخواهد بود؛ بلکه برنده جایزه اسکار، ماهرشالا علی نقش این شخصیت را بر عهده گرفته و بسام طارق نیز وظیفه کارگردانی این اثر را خواهد داشت. با این وجود، به گفته طارق هرقدر هم که آن‌ها در تازه‌سازی این شخصیت تلاش کنند، اما نمی‌توان هیچوقت هنرمندی اسنایپس را نادیده گرفت.

کارگردان فیلم Blade درباره تاثیراتی که وسلی اسنایپس داشته صحبت می‌کند

طارق درباره این شخصیت اظهار کرده که او برای نوآوری و ایجاد صحنه‌های فوق‌العاده اکشن، گزینه بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. همچنین وقتی که صحبت از بازیگر حرفه‌ای مانند ماهرشالا علی در میان باشد، دیگر جای هیچ حرفی برای ایجاد یک اثر بی‌نظیر باقی نمی‌ماند، اما مسئله‌ای که وجود دارد تکرار برخی کارهایی است که در گذشته اسنایپس انجام داده بود. قه نحوی که حتی در اوج ایجاد تفاوت‌ها، باز هم نمی‌توان کارهای وسلی اسنایپس را نادیده گرفت و صد درصد او تاثیر خود را در کار ساخت ریبوت فیلم Blade خواهد داشت. طارق نیز این موضوع را به خوبی تایید می‌کند، اما درباره تفاوت‌های میان این اثر و سه‌گانه اصلی، اظهار کرده که این مورد هرگز آن چیزی که طرفداران از یک کپی ساده فکر می‌کنند نیست!

به گفته او آن‌ها (مارول) بهترین تیم نویسنده و همچنین CGI حاضر برای خلق صحنه‌ها و جلوه‌های ویژه را دارند و از طرفی داستان این ریبوت، شاخصه اصلی است که سه‌گانه اصلی را از این اثر کاملا جدا می‌کند. با این وجود، در عین اینکه مرز بین داستان جدید و قدیم حفظ می‌شود، برخی ادای احترام‌ها به سبک خوناشامی اسنایپس انجام خواهد شد تا همان حس گذشته بلید به بینندگان منتقل شود.

در حال حاضر هیچ تاریخ اکران خاصی برای فیلم Blade در نظر گرفته نشده، اما بالاخره روزی اضافه شدن این شخصیت به جمع انتقام‌جویان یا هر تیمی که در آن زمان از زمین محافظت می‌کند به شدت جذاب خواهد بود. همچنین تا فرا رسیدن آن موقع، فاز چهارم دنیای سینمایی مارول پر از خط‌های زمانی مختلف و انواع کانگ فاتح خواهد بود که همگی قصد دارند تا بر مسئله زمان تسلط کامل داشته باشند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا