برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
فیلم جاودانگان - Eternals

هر آنچه باید در رابطه با فیلم Eternals | جاودانگان بدانید

جاوادانه‌ها آمدند!

1%
  • 0/10
هر آنچه باید در رابطه با فیلم Eternals | جاودانگان بدانید ۸ ۰۳ مهر ۱۴۰۰ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

اولین تریلر فیلم Eternals پس از مدت‌ها انتظار بالاخره ساعاتی پیش منتشر شد که در آن می‌توانید نگاهی اولیه به اعضای تیم جاوادانگان را داشته باشید.

در دنیای مارول و کمیک‌های آن، شخصیت‌ها و جزئیات فراوانی وجود دارد که دیزنی می‌تواند تا چندین و چند سال بعد هم از متریال آن برای ساخت فیلم‌ها و سریال‌های جدید استفاده کند. با این وجود پس از نابودی ثانوس (Thanos) در سال ۲۰۱۹ با فیلم Avengers: Endgame، ظاهرا فاز چهارم دنیای سینمایی مارول قرار است تا بیشتر به سمت موجودات و قدرت‌هایی که حتی پیش از وجود بشر هم در این جهان حضور داشته‌اند ادامه پیدا کند.

درست مانند سنگ‌های ابدیت، جاوادانه‌ها یا همان Eternals نیز افرادی هستند که در ابتدای به وجود آمدن جهان حضور داشته‌اند و از آن مراقبت کرده‌اند. به نحوی که شاید بتوان بیشترین و نزدیک‌ترین مثال آن را به Elder Gods در سری بازی Mortal Kombat شباهت داد!

تریلر فیلم Eternals از زمان وقوع اتفاقات می‌گوید

بیش از ۱۰ سال است که دنیای سینمایی مارول با معرفی شخصیت‌ها و فیلم‌های مختلف شکل گرفته و تا به امروز حتی یک بار هم نشده که اسمی از جاوادانه‌ها برده شود. با این حساب، زمانی که ثانوس نیمی از زندگی در دنیا را با خاک یکسان کرد، این نیروهای برتر که در تریلر فیلم Eternals بر زمین خالی آب می‌دهند کجا بودند؟ جواب این سوال در تریلر به نحوی هم داده می‌شود، و هم داده نمی‌شود! چراکه می‌بینیم در ابتدای تریلر، گفته شد که «ما همیشه حضور داشته‌ایم و نگاه کرده‌ایم، اما هیچوقت دخالت نکردیم». یا حداقل تا زمان اکران این فیلم دخالتی نمی‌کنند.

به هر حال جریان این فیلم نیز مانند بسیاری دیگر از آثار مورد انتظار دنیای سینمایی مارول مثل Spider-Man 3 و Doctor Strange 2 قرار است تا سوال‌های بسیاری را جواب دهد. اما یک دیالوگ عجیب در این تریلر به جایگزین شدن یکی از جاوادانه‌ها به عنوان رهبر انتقام‌جویان اشاره دارد که البته با خنده و شوخی دنبال می‌شود، ولی این خبر را می‌دهد که زمان فیلم در گذشته نیست و جاوادانه‌ها با حال حاضر سر و کار دارند. جایی که یک تهدید به مراتب بزرگ‌تر از ثانوس، زندگی موجودات زنده و به صورت جزئی‌تر انسان‌ها را در خطری بزرگ قرار داده است؛ موجوداتی که با نام The Deviants شناخته می‌شوند.

در این فیلم بازیگران مهمی مانند آنجلینا جولی (Angelina Jolie)، کمیل ناجیانی (Kumail Nanjiani) و جما چان (Gemma Chan) در نقش سرسی (Sersi) که کاراکتر اصلی خواهد بود، بازی می‌کنند. فیلم Eternals برای اکران در تاریخ ۱۴ آبان (۵ نوامبر) برنامه‌ریزی شده است. همچنین ساخت دنباله این اثر نیز ظاهرا در دست ساخت قرار گرفته و در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول معرفی خواهد شد.

با شروع فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، جدول زمانی این جهان دچار پیچیدگی و گستردگی عجیبی شده که این پیچیدگی با ورود نژاد Eternals بیشتر شده و سردرگمی طرفداران نیز به مراتب بیشتر شده است. Eternals گروهی هستند که از قدرت بسیار قابل توجهی بهره می‌برند و خط زمانی داستان این نژاد هزاران سال طول می‌کشد. این موجودات توسط Celestials، موجودات کیهانی خداگونه‌ای شبیه به پدر استار-لرد (Star-Lord) ایگو (Ego) ساخته شده و نقش مهمی در تکامل جامعه بشری دارند. در اولین تریلر منتشر شده از فیلم Eternals، دیده می‌شود که این گروه پس از تهدیدهایی که از سوی دشمن دیرینه خود The Deviants به زمین وارد می‌شود، متحد شده و به پا می‌خیزند.

جایگاه نژاد Eternals در تایم لاین دنیای سینمایی مارول

در سه فاز اول فیلم‌های استودیو مارول، همه آثار طبق برنامه و به ترتیب خط زمانی مورد نظر خود مارول اکران شدند؛ اما متاسفانه این امر در رابطه با فاز چهارم صدق نمی‌کند. پس از اتمام با شکوه فاز سوم، برنامه مارول این بود که فاز چهارم خود را فیلم Black Widow آغاز کند. فیلمی اختصاصی ناتاشا رومانوف، شخصیتی محبوب که داستان سرگذشت او بین اتفاقات دو فیلم Captain America: Civil War و فیلم Avengers: Infinity War را روایت می‌کند.

با این حال همه گیری ویروس کرونا و تغییرات گسترده‌ای که به این سبب در جهان ایجاد شد، به کرات در پیشروی این پروژه مشکل ایجاد کرده و تاریخ اکران آن را دچار تغییر و تاخیر کرد. پس از تاخیر در اکران فیلم Black Widow، کم کم سر و کله سریال‌های جذاب مارول پیدا شد و فاز چهارم با سریال موفق WandaVision آغاز و پس از آن سریال دوم اورجینال استودیو مارول یعنی سریال the Falcon and the Winter Soldier توسط دیزنی پلاس پخش شد.

هم اکنون نیز سریال Loki به عنوان سومین سریال استودیو مارول در فاز چهارم در حال پخش است. پس از اکران فیلم Black Widow در ماه آینده، اثر بعدی فاز چهارم مارول فیلم در دست انتشار Eternals خواهد بود که در پاییز سال جاری در تاریخ ۱۴ ماه آبان اکران خواهد شد. با توجه به داستان جنجالی این فیلم تاریخ دنیای سینمایی مارول بسیار دچار تحول خواهد شد. 

با توجه به خلاصه داستانی که به طور رسمی از این اثر منتشر شده و اشاره‌ای که به کاپیتان آمریکا و مرد آهنی در تریلر فیلم Eternals می‌شود، مشخص است که داستان این فیلم پس از اتفاقات Endgame اتفاق می‌افتد. سریال WandaVision سه هفته پس از the Blip (بشکن ثانوس و ناپدید شدن نیمی از تمامی نژاد‌ها و مخلوقات جهان) اتفاق افتاده و پس از آن سریال The Falcon and the Winter Soldier چند ماه پس از اتفاقات سریال WandaVision رخ می‌دهد؛ در نتیجه رویداد‌های فیلم Eternals و حمله the Deviants نیز در سال ۲۰۲۳ و یا اندکی پس از آن اتفاق خواهد افتاد. 

در این فیلم با نژاد Eternals آشنا می‌شویم. گروهی که از هزاران سال پیش (حدود۷۰۰۰ سال) به زمین آمده و تاثیر فراوانی در رشد و تکامل زندگی انسان‌ها داشته‌اند. در اولین تریلر بلند این فیلم می‌بینیم که Eternals سوار بر یک کشتی عجیب و پیشرفته بوده و در برابر چشمان انسان‌های اولیه فرود می‌آیند.

در این تریلر علاوه بر آشنا شدن با شخصیت‌های داستان و داشتن نیم نگاهی به توانایی‌های آن‌ها متوجه می‌شویم که این گروه جاودان باری دیگر از انزوای خود بیرون آمده و در راه نجات و کمک به زمین عمل می‌کنند. در این تریلر می‌بینیم که این گروه نامیرا چگونه با استفاده از دانش و قدرت‌های خود به پیشرفت انسان‌های اولیه کمک کرده و انسان را از روز ابتدا به امروز خود رسانده‌اند. سرسی (Sersi) با بازیگری جما چان (Gemma Chan) یکی از شخصیت‌های مهم و اعضای این خانواده بوده و در این تریلر می‌بینیم که او به کمک قدرت‌های خود به کشاورزان در دستیابی به آب و آبیاری زمین‌های زراعی خود کمک می‌کند. مردمانی که به جمع آوری نیزه و شکار حیوانات مشغول بودند اکنون به کمک این نژاد به کشاورزی مشغول می‌شوند. همچنین در این تریلر the Ishtar Gate را می‌بینیم، دروازه‌ای که ۲۶۰۰ سال پیش برای ورود به شهر بابل ساخته است.

همه این نشانی‌ها نقش Eternals در پیشرفت انسان و تکامل جامعه بشری را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد که این افراد از ابتدایی‌ترین روز‌های زندگی بشر روی کره خاکی زندگی کرده و در تمامی پیشرفت‌های صنعتی انسان او را همیاری کرده‌اند. 

همانطور که پیش‌تر گفته شد بر اساس اشاره‌هایی که در اولین تریلر منتشر شده از این اثر به گروه انتقام جویان می‌شود، مشخص است که نبرد نهایی و اصلی آن‌ها در زمان کنونی است. با توجه به صحبت‌های چان بازیگر این فیلم با Vanity Fair Italy، فیلم Eternals، داستان گروهی از بیگانگان جاودانه را بازگو می‌کند که حدود ۷۰۰۰ سال پیش به زمین آمدند.

پس با توجه به این امر خط زمانی بسیار بلند مدت و طولانی در این فیلم روایت خواهد شد. بر اساس تحقیقات دانشمندان و باستان شناسان،مشخص می‌شود که در حقیقت نیز کشاورزی توسط انسان‎‌ها از حدود ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش، در مکان‌هایی پراکنده و نامشخص رونق گرفته و اولین انسان‌هایی که به اهلی کردن و پرورش گوسفند مشغول بوده‌اند حدود ۵۰۰۰ سال پیش زندگی می‌کرده‌اند. بر همین اساس مشخص می‌شود که در این فیلم علاوه بر روایت داستانی تخیلی به روند پیشرفت زندگی بشر پرداخته شده و توضیحاتی برای بسیاری از وقایع اساسی و انسانی بشریت داده خواهد شد.

مشخص است که نژاد Eternals همواره دوست بشر بوده و از ابتدا تا زمان حال، بشر را برای رسیدن به زندگی بهتر یاری کرده است. با این حال با ظهور این قهرمانان جدید به دنیای سینمایی مارول، این سوال در ذهن طرفداران و مخاطبین شکل می‌گیرد که اگر این گروه دوست و یاری‌رسان بشر بوده‌اند، پس چرا در نبرد‌های پیشین و تهدیدات پیش آمده هیچ مداخله‌ای نکرده‌اند و این امر از سوی خود آن‌ها در تریلر نیز عنوان می‌شود!

به نظر می‌سد که این گروه باید به خوبی خود را آماده کنند تا غیبت خود را در نبرد‌های شهر نیویورک، تخریب سکوویا به دست اولتران، رخداد‌های سرزمین واکاندا و اتفاقات تلخ فیلم Avengers: Endgame پاسخگو باشند. بدون شک فهمیدن این امر بسیار هیجان انگیز خواهد بود که پس از بشکن ثانوس کدامیک از این افراد ناپدید شده‌اند و اینکه آیا بشکن ثانوس به کل تاثیری بر آن‌ها داشته است یا خیر! به نظر می‌رسد اکنون که آن‌ها قصد دارند تا وارد عرصه نبرد شده و فعالیت خود را نشان دهند، با نسل جدید گروه انتقامجویان از جمله کاپیتان آمریکا جدید سم ویلسون (Sam Wilson) و مایتی ثور، جین فاستر (Jane Foster) همکاری کنند.

مهارت و قدرت‌های شخصیت‌های فیلم جاودانگان

جاودانه‌ها گروهی هستند که تا به امروز برای طرفداران دنیای سینمایی مارول تا حدی غریبه بوده و این اولین بار است که با آن‌ها آشنا می‌شویم. بنابراین قدرت‌ها و توانایی‌های این گروه از ابرقهرمانان نیز برای ما کاملا ناشناخته است. با این حال اخیرا بازیگران فیلم مورد انتظار استودیو مارول به کمک طرفداران آمده و کمی در رابطه با قدرت‌های شخصیت خود در این اثر صحبت کرده‌اند.
همانطور که در ابتدا گفته شد گروه جاودانه‌ها توسط نژاد سلستیال‌ها خلق شده و این قدرت‌ها را نیز هریک از گروه جاودانه‌ها توسط سلستیال‌ها بدست آورده‌اند.

اگرچه این گروه از ابتدای خلقت کره زمین روی این کره خاکی زندگی کرده و در بسیاری از امور زندگی به انسان‌ها کمک کرده‌اند اما اکنون برای اولین بار وارد عمل شده و به مبارزه علنی می‌پردازند.
شاید این سوال را از خود بپرسید که چه چیزی باعث شده این گروه تا به امروز در هیچ نبردی دخالت نکنند و حتی هنگامی که تانوس به زمین حمله کرد نیز ساکت ماندند و اجاده دادند تا تونی استارک قربانی شده و نیمی از مردم جهان پس از بلیپ ناپدید شوند! پاسخ این است که این گروه قسم خورده‌اند تا از کره زمین تنها در برابر نژاد خطرناک دیوینت‌ها محافظت کنند و به نظر می‌رسد که اکنون زمان به پاخیزی آن‌ها بوده و دیوینت‌ها در راه هستند. اخیرا بازیگران این اثر سینمایی که در پاییز سال جاری اکران خواهد شد، با مجله‌ای مصاحبه داشته و در این مصاحبه از قدرت‌های خود گفته‌اند.

سرسی با بازی جما چان

سرسی یکی از مهمترین شخصیت‌های این اثر بوده و قدرت کنترل ماده را دارد. همانطور که می‌دانید هرچیزی که در طبیعیت وجود دارد از ماده ساخته شده و سرسی قادر است تا زرات ماده را کنترل کند. کنترل ماده به این معنی است که او می‌تواند ساختار زرات مختلف ماده را تغییر داده و آن‌ها را خشک کرده یا به حرکت وا دارد. در بین گروه جاودانگان سرسی که دختر هلیوس و پرسه است، تنها استاد سطح پنجم بوده و تنها کسی است که بیشترین ارتباط نزدیک را با انسان۲ها داشته است. او توانایی فوق‌العاده‌ای در نوسامانی ماده دارد و به نظر می‌رسد در این اثر نیز شاهد این قدرت جالب از سرسی خواهیم بود.

تینا با بازی آنجلینا جولی

تینا یکی از جنجالی‌ترین شخصیت‌های این اثر بوده و نقش او توسط یکی از مشهورترین و موفق‌ترین بازیگرهای تاریخ هالیوود آنجلینا جولی، ایفا می‌شود. تینا به گفته آنجلینا جولی برای مبارزه از سلاح‌های مخصوص خود استفاده کرده و او در حین تمرین از چند اسلحه متفاوت استفاده کرده است. به نظر می‌رسد که تینا گجت‌ها و سلاح‌های خاص خود را دارد اما متاسفانه تا کنون جزییات بیشتری از قدرت‌های او مشخص نشده است.

ایکاریس با بازی ریچارد مدن

در این مصاحبه عنوان شده است که ایکاریس با بازی ریچارد مدن ستاره سریال محبوب بازی تاج و تخت، قادر است تا در آسمان پرواز کرده و از چشمان خود لیزر شلیک کند. از این جهت می‌توان ایکاریس را به سوپرمن از دنیای کامیک‌های دی‌سی شبیه دانست. اما بدون شک هر شخصیتی در نوع خود منحصر به فرد است.

کینگو با بازی کمیل نانجیانی

کینگو با بازی کمیل نانجیانی شخصیتی را به تصویر می‌کشد که علاوه بر تسلط به قدرت‌های رزمی و برخوردار بودن از بدنی بسیار ورزیده و آماده، قادر است از دستان خود لیزر شلیک کند. کینگو سال‌ها آموزش دیده و اکنون به یک سامورائی تبدیل شده که نه تنها با مهارت شمشیرزنی خود حریف را از پای درمی‌آورد بلکه به او لیزر هم شلیک می‌کند

کارگردان فیلم Eternals
کلوئی ژائو، کارگردان فیلم Eternals که به دلیل کارگردانی فیلم Nomadland در سال ۲۰۲۰ میلادی موفق به کسب دو جایزه‌ی اسکار شد

اسپرایت با بازی لیا مک هیو

می‌رسد که قدرت اسپرایت در فیلم جاودانه‌ها بسیار پر اهمیت است. توانایی‌های این ابرقهرمان جوان به قدرت‌های خدای شرارت آزگارد لوکی و سیلوی شباهت داشته و او می‌تواند باعث ایجاد توهم در دشمن خود شود. توانایی کنترل ذهن بدون شک در هر مبارزه‌ای همیشه کارآمد خواهد بود. جزییات دیگری از توانایی‌های این شخصیت مهم به بیرون درز نکرده اما به نظر می‌رسد قدرت‌های این ابرقهرمان در مبارزات گروه جاودانه‌ها بسیار پر اهمیت است.

ماکاری با بازی لارن ردلوف

در زندگی ماکاری سرعت معنا بخش همه چیز است. اگر به دنبال همتایی برای ماکاری در بین دیگر ابرقهرمان‌ها باشیم به احتمال زیاد باید فلش از دنیای کتاب‌های کامیک دی‌سی و کوییک سیلور از دنیای سینمایی مارول را انتخاب کنیم. با این حال ماکاری از ویژگی برخوردار است که او را از این دو نفر متمایز می‌کند. هوش برتر، ماکاری از هوش خارق‌العاده‌ای برخوردار است. لارن ردلوف در فیلم جاودانه‌ها به عنوان نسخه مونث و ناشنوای این شخصیت جنجالی حضور خواهد داشت و ماکاری اولین شخصیت در دنیای سینمایی مارول خواهد بود که از یک ناتوانی جسمی رنج می‌برد. ماکاری در دنیای کتاب‌های کامیک زندگی بسیار پر هیاهویی دارد و در جریان ماجراهای بسیار جالبی بوده است، با این حال مشخص نیست که آیا استودیو مارول در فیلم جاودانه‌ها نیز به این ماجراها خواهد پرداخت یا خیر!

فاستوس با بازی برایان تایری هنری

زندگی فاستوس کمی غمگین به نظر می‌رسد و همواره او را در جست و جوی چیزی خاص می‌بینیم که هنوز ماهیت آن مشخص نیست. فاستوس نیز مانند ماکاری از هوش بخصوصی برخوردار است و سواد مهندسی بسیار بالایی دارد. قدرت جالب فاستوس به او این امکان را می‌دهد که با استفاده از انرژی فضا و قدرت ذهن خود دست به خلق وسایل جالب و فناوری‌های منحصر به فرد بزند. سر فاستوس همواره با تکنولوژی گرم بوده و می‌توان او را یکی از برترین مهندس‌های مارول خطاب کرد.

درویگ با بازی بری کیوگن

درویگ که در کتاب‌های کامیک به عنوان ارباب آتش یا کابوس شناخته می‌شود و رابطه خانوادگی نزدیکی با ایکایرس دارد، قادر است تا تنها با نگاه کردن به اجسام، افراد و هرچیز دیگری آن‌ها را تحت کنترل خود در بیاورد. در همین راستا او تنها به چیزهایی نگاه می‌کند که مایل است به حرکت درآورد و کنترل آن‌ها را به دست خود بگیرد.

گیلگامش با بازی دان لی

می‌توان گیلگامش را قوی‌ترین عضو گروه جاودانه‌ها خطاب کرد. گیلگامش از قدرت فیزیکی فراانسانی خاصی برخوردار است و مانند یک بوکسور کاملا حرفه‌ای به دشمنان خود مشت می‌زود. شاید مشت قوی او به مشت هالک شباهت داشته باشد اما در ابعادی متفاوت و کاملا فراانسانی و بیگانه مانند. گیگامش همچنین با نام (فراموش شده) نیز شناخته می‌شود.

ایجک با بازی سلما هایک

بدون شک هر گروهی به یک رهبر نیاز دارد و گروه جاودانه‌ها نیز از این امر مستثنا نیستند. ایجک با بازی سلما هایک بازیگر پرآوازه مکزیکی-آمریکایی به گونه‌ای نقش رهبر این گروه جاودانه و مرموز را بازی می‌کند. ایجک قادر است تا دردها و زخمهای خود و دیگر اعضای گروه جاودانه‌ها را ترمیم کرده و شفا ببخشد.

در کتاب‌های کامیک نیز ایجک مذکر بوده و در دنیای سینمایی مارول با نسخه مونث او روبه‌رو هستیم.
در جدیدترین توییت منتشر شده توسط استدیو مارول گروه جاودانگان به دو دسته تقسیم شده‌اند، گروه متفکران و گروه مبارزان. اسپرایت ابرقهرمانی با روحی جوان اما پیر، درویگ سحرآمیز، ایجک رهبر اترنالز، سرسی انسان دوست و فاستوس مهندس هوشمند در گروه متفکران بوده و گیلگامش قدرتمند، کینگو با قدرت‌های کیهانی خود، ایکاریس که قدرتمندترین است، تینا جنگجوی ماهر و ماکاری ابرقهرمان فوق سریع در گروه جنگجویان قرار دارند.

رده سنی فیلم Eternals چیست؟

پیش از این تقریبا شاهد این امر بوده‌ایم که رده سنی تمام آثار ماورل یکی بوده و این امر شامل فیلم جاودانه‌ها نیز می‌شود. رده سنی این اثر توسط منابع معتبر بالای ۱۳ سال اعلام شده و توصیه می‌شود تا کودکانی که کمتر از ۱۳ سال سن دارند، به تماشای این فیلم نپردازند مگر اینکه فیلم جاودانه‌ها را در کنار خانواده خود ببینند.

گفته می‌شود با توجه به وجود صحنه‌های خشن، درگیری‌های فانتزی و برخی الفاظ نامناسب برای کودکان، بهتر است که افراد کوچکتر از ۱۳ سال این فیلم را تماشا نکنند.
داستان کمیک جاودانگان و چیستی سلستیال‌ها (تیتر۲)
در اولین کتاب کمیک منتشر شده از جاودانگان باستان شناسی را می‌بینم که برای یک اکتشاف علمی به سفر می‌پردازد، این باستان شناس که به همراه دختر خود و فیلمبرداری جوان به نام آیک هریس به این سفر رفته سرانجام به شهر آزتک (شهر خدایان فضایی) رسیده و حقایق جالبی را در این منطقه کشف می‌کند.

آیک هریس پس از درک این حقایق و شناختن موجوداتی به نام سلستیال‌ها تصمیم می‌گیرد تا با فعال‌سازی چراغ کیهانی، سلستیال‌ها را به زمین بازگرداند. ماجراجویی هریس و فعالیت‌های او در نهایت باعث می‌شود تا او با سلستیال‌ها ملاقات کرده و به ایکایرس قدرتمند از گروه جاودانگان تبدل شود.
هم اکنون ممکن است از خود بپرسید که سلستیال‌ها چگونه گروه جاودانگان را به جود آورده‌اند؟! سلستیال‌ها از موجودات قدرتمند کیهانی به حساب می‌آیند که در رابطه با نحوه خلقت آن‌ها نظریه‌های زیادی مطرح شده که تا کنون هیچ یک تایید نشده است. پیش از این نیز در دنیای سینمایی مارول به صورت کاملا نامحسوس به وجود این نژاد اشاره شده بود، به طور مثال هنگامی که در فیلم محافطین کهکشان این گروه به منطقه‌ای به نام ناکجاآباد رفتند مشخص شد که این منطقه در اصل روی جمجمه یک سلستیال بنا شده است.

 همینطور پیشتر عنوان شده بود که سنگ قدرت در گذشته تحت اختیار یک سلستیال بوده است. با این حال سلستیال‌ها موجوداتی قدرتمند هستند که به نظر می‌رسد از جهان پیشین آمده و قصد دارند تا با آزمایش و آزمون و خطا، موجب بهینه سازی کل کیهان شوند. در همین راستا از ابتدای راه خود موجوداتی که از آن‌ها ضعیف‌تر بودند را مورد آزمایش قرار می‌دادند.
بدون شک یکی از مهم‌ترین گروه‌های مورد نظر انسان‌ها هستند. سلستیال‌ها با ایجاد تغییر در ژن ایکس انسان‌ها باعث جهش ژندتیکی در دی‌ان‌ای ‌آن‌ها شده و موفق شدند تا گروه‌های پیشرفته و جهش یافته‌ای را خلق کنند.

یکی از این گروه‌ها گروه جاودانگان بوده و دیگری گروه دیوینت‌ها. سلستیال‌ها یا به طور دقیق‌تر آسمانی‌ها پس از گذشت مدتی به زمین بازگشتند تا آثار آزمایشات خود را بر انسان‌ها ببینند، اما متاسفانه آزمایشات گروه دیوینت‌ها هیچ موفقیت آمیز نبوده و آن‌ها به موجوداتی خطرناک و عصیانگر تبدیل شده که فورا باید متوقف می‌شدند.
سلستیال‌ها تحت جریان اتفاقات (تحول عظیم)، امپراطوری دیوینت‌ها را سرنگون کردند.

 با این حال بنا به این امر که تمامی آن‌ها هنوز نابود نشده بودند، سلستیال‌ها گروه جاودانگان را بوجودآوردند تا در مقابل این گروه ایستادگی کرده و از مردم زمین محافطت کنند. به همین دلیل در طی تمامی اتفاقاتی که تا کنون در دنیای سینمایی مارول رخ داده است آن‌ها دخالتی نکرده‌اند و تمام قوای خود را برای روزی نگه داشته‌اند که اعضای امپراطوری شکست خورده

فیلم Eternals

جاودانگان در رتبه دوم بلندترین فیلم استودیو مارول

فیلم جاودانگان که ۱۵۶ دقیقه معادل (۲ساعت و ۳۶ دقیقه) خواهد بود، گفته می‌شود رتبه فیلم انتقام جویان: جنگ بینهایت که تماشای آن ۱۴۹ دقیقه به طول می‌انجامد را از آن خود کرده و رتبه دوم بلندترین فیلم مارول را به خود اختصاص داده و در کنار فیلم انتقام جویان: پایان بازی با ۱۸۱ دقیقه زمان قرار گرفته است.

همانطور که از تریلرهای این اثر پیدا است در فیلم جاودانگان استودیو مارول ما را با جهانی کاملا متفاوت آشنا خواهد کرد و حسی تازه در قلب طرفداران پروده خواهد شد. با این حال در این فیلم نشانه‌هایی نیز از اتفاقات سه فاز گذشته دنیای سینمایی مارول دیده خواهد شد.

از ایستراگ‌هایی که به سپر کاپیتان آمریکا اشاره دارد بگذریم و صحبت‌های گروه جاودانگان در رابطه با اتفاق بلیپ و حمله تانوس را کنار بگذاریم، به نظر می‌رسد که در این اثر شاهد فلش بک‌هایی به اتفاقات گذشته دنیای سینمایی مارول خواهیم بود و این بار داستان را از زاویه دید این گروه تماشا خواهیم کرد. کوین فایگی سرپرست استودیو بزرگ مارول در رابطه با دنیای فیلم جاودانگان عنوان کرده است که (فیلم جاودانگان خلقت دنیای مارول را نشان می‌دهد.)
با توجه به این امر که این گروه نزدیک به ۷۰۰۰ سال پیش به زمین آمده‌اند بدون شک از هرکدام از قهرمانانی که تاکنون شناخته‌ایم پیرتر و قدیمی‌تر بوده و تمام این مدت شاهد همه چیز بوده‌اند.

خط داستانی فیلم جاودانگان در دو برهه زمانی روایت می‌شود. در ابتدا اعضای این گروه را می‌بینیم که در گذشته‌هایی دور، مانند یک خانواده در کنار یکدیگر زندگی کرده و به سعادتمندی انسان‌ها کمک می‌کنند. با این حال به نظر می‌رسد که رفته رفته اختلافاتی بین آن‌ها شکل گرفته و این خانواده خوشبخت از هم پاشیده است. هم اکنون در دومین خط زمانی داستان فیلم جاودانه‌ها شاهد این امر هستیم که هر کدام از آن‌ها در زمان حال و در دنیای امروزی به صورت پنهانی بین انسان‌ها زندگی کرده و ارتباط چندانی با دیگر اعضای جاودانگان ندارند. اگرچه این دوری چندان هم به طول نمی‌انجامد و با حمله دیوینت‌ها این گروه تصمیم می‌گیرند تا برای هدف والای خود اختلاف‌ها را کنار گذاشته و باری دیگر با دیکدیگر متحد شوند.

تصاویری که از پشت صحنه فیلم جاودانگان منتشر شده است شخصیت سرسی را به نمایش می‌گذارد که جما چان بازیگر نقش سرسی را در صحنه فیلمبرداری نشان می‌دهد. علاوه بر سرسی در این تصاویر ما سرنخ‌هایی از دو لوکیشن مهم این اثر می‌بینیم که به شهر آزتک (شهر خدایان فضایی) اشاره داشته که همانطور که گفته شد از مهمترین لوکیشن‌های این فرنچایز به حساب آمده و به گونه‌ای داستان این مجموعه از این منطقه آغاز می‌شود و همچنین در این تصاویر سازه‌هایی را مشاهده می‌کینم که به نظر می‌رسد خبر از ساخته شدن یک دروازه را می‌دهند. به نظر می‌رسد این دروازه همان دروازه ایشتر بوده، دروازه‌ای که ۲۶۰۰ سال پیش برای ورود به شهر بابل ساخته شد.

شخصیت منفی فیلم جاودانگان بیشتر بشناسید

مدتی پیش استودیو مارول در تریلر جدید فیلم جاودانگان از ظاهر آنتاگونیست این فیلم رونمایی کرد. در این کیلیپ سرسی را می‌بینیم که از وظایف آن‌ها روی کره خاکی می‌گوید و در ادامه سرگذشت این گروه را می‌بینیم که چگونه برای هدف مشترک خود باری دیگر متحد می‌شوند.

در این تریلر شاهد بیرون آمدن موجودی ترسناک و بزرگ از داخل آب هستیم که تینا را گرفته و به او می‌گوید که آن‌ها نمی‌توانند هیچ چیز را نجات دهند. این شخصیت همانطور که انتظار می‌رفت کرو است. کرو رهبر گروه دیوینت‌ها بوده و چیزی که از او در این تریلر می‌بینیم کاملا با ظاهر او در کتاب‌های کامیک فرق دارد. در کتاب٬های کامیک کرو کاملا به یک انسان شباهت دارد اما همانطور که خود کوین فایگی در این رابطه عنوان کرده بود ظاهر و مشخصات شخصیت‌ها در این اثر چندان به اصل خود در کتاب‌های کامیک وفادار نیستند. کما آنکه برخی از شخصیت‌های داستان مانند ایجک در کتاب‌های کامیک مذکر بوده و در این فیلم با نسخه مونث آن روبه‌رو خواهیم شد. در کیلیپ منتشر شده علاوه بر شخصیت کرو شاهد ملاقات سرسی با یک سلستیال نیز هستیم که صحنه٬ای بسیار هیجان انگیزی را رقم می‌زند.

سرنوشت بلک نایت در فیلم جاودانگان

بدون شک حضور شخصیت بلک نایت یا همان شوالیه سیاه با بازی بازیگر محبوب سریال بازی تاج و تخت کیت هرینگتون بازیگر نقش جان اسنو طرفداران این شخصیت را شگفت زده کرد. دین ویتمن یا همان شوالیه سیاه یکی از شخصیت‌های جالب کتاب‌های کامیک مارول است که توسط استن لی فقید خلق شده است.

اگرچه این شخصیت دارای نسخه‌های متعددی است اما در فیلم جاودانگان ما با شوالیه سیاه به نام دین ویتمن روبه‌رو می‌شویم که به نظر می‌رسد با سرسی یکی از اعضای گروه جاودانه‌ها وارد یک رابطه عاشقانه شده است. در کتاب‌های کامیک شوالیه سیاه دارای یک اسب بالدار شگفت انگیز است که همواره با آن در آسمان‌ها به پرواز در می‌آید. این اسب سیاه که استرایدر نام دارد از سرزمین والینور بوده و قادر است تا دیوار صوت را بشکند و با سرعت بالایی پرواز کند. علاوه بر فیلم جاودانگان در کتاب‌های کامیک نیز سرسی و دین ویتمن معشوقه یکدیگر بوده‌اند. علاوه بر رابطه عاشقانه سرسی و دین به نظر می‌رسد که در فیلم جاودانگان برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول شاهد یک مثلث عشقی خواهیم بود. شایعاتی منتشر شده‌اند که جما چان بازیگر نقش سرسی نیز آن‌ها را تایید کرده و عنوان کرده است که در این اثر ببن او، شوالیه سیاه و یکی دیگر از اعضای جاودانگان یک مثلث عشقی شکل خواهد گرفت. با این حال هنوز نامی از شخص سوم برده نشده است. شایعاتی شنیده می‌شود که با توجه به آن‌ها شخص سومی که باعث رقم خوردن این مثلث عشقی می‌شود همان ایکایرس قدرتمندترین شخص در بین گروه اترنالز است.

هنوز این امر توسط استودیو مارول تایید نشده است اما در جریان رویدادی که برای فیلم جاودانگان در کشور برزیل برگذار شد، کلیپی از این اثر پخش شده که متاسفانه هرگز در فضای مجازی منتشر نشد. با این حال حاضرین در این رویداد عنوان کرده‌اند که با توجه به کلیپ منتشر شده، ایکایرس و سرسی در گذشته یک رابطه عاشقانه داشته‌اند. تا کنون هیچ تصویری از ظاهر شوالیه سیاه در فیلم جاودانگان منتشر نشده و با توجه به آنچه که در تریلرها مشاهده کرده‌ایم، دین ویتمن در این اثر هنوز یک انسان عادی بوده و قدرت خاصی ندارد.

نیت مور، تهیه کننده فیلم جاودانگان نیز در رابطه با این شخصیت عنوان کرد که شخصیت دین ویتمن با بازی کیت هرینگتون در جریان فیلم جاودانگان به شوالیه سیاه تبدیل نشده بلکه این شخصیت مسیر خود را بعد از این فیلم ادامه می‌دهد تا در نهایت به شوالیه سیاه تبدیل شود. به نظر می‌رسد که استودیو مارول برنامه‌های دیگری برای این شخصیت دارد و حضور او در فیلم جاودانگان تنها حکم یک معرفی ساده از شخصیت دین ویتمن برای مخاطبین را دارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments