برنامه پخش فصل دوم سریال لوکی به یکی از استراتژی‌های بد مارول پایان می‌دهد

بازگشت به استراتژی قبلی

برنامه پخش فصل دوم سریال لوکی به یکی از استراتژی‌های بد مارول پایان می‌دهد پارسا خلیلی ۰ ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ تلویزیون
برنامه پخش فصل دوم سریال لوکی

ظاهرا برنامه پخش فصل دوم سریال لوکی قراره به یکی از استراتژی‌های بد مارول و دیزنی پایان بدهد و به‌نوعی به روال سابق برگردد.

بدون شک یکی از بهترین و فراموش نشدنی‌ترین پروژه‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، سریال انفرادی لوکی بود که ضمن بازگرداندن تام هیدلستون (Tom Hiddleston) به نقش خدای شرارت، داستانی جذاب با تمرکز روی سازمان TVA و یکی از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح روایت کرد که درنهایت با به اتمام رسیدن در حساس‌ترین نقطه، حماسه مولتی‌ورس را راه‌اندازی کرد.

تا اینجای کار یک تریلر مهیج و پوستری جذاب توسط استودیو مارول منتشر شده تا بازگشت خدای شرارت به دنیای سینمایی مارول را جشن بگیرد. جالب اینجاست که روایت داستانی مولتی‌ورسی تنها هدف فصل دوم نبوده‌، چراکه تاریخ پخش آن ثابت می‌کند که برخلاف سریال‌های قبلی، قرار نیست از استراتژی‌ بد مارول پیروی کند. اولین قسمت در تاریخ ۶ اکتبر (۱۴ مهر) پخش خواهد شد که می‌شود روز جمعه. بدون شک این یک تغییر بزرگ و خوشایند نسبت به آنچه که در سریال‌های پیشین به یک عادت تبدیل شده، به‌شمار می‌رود چراکه اکثر سریال‌ها همگی در روزهای چهارشنبه هر هفته پخش می‌شدند.

زمانی که استودیو مارول برای اولین بار پخش سریال‌های تلویزیونی را در دیزنی پلاس آغاز کرد، پخش‌های هفتگی، روز جمعه را دنبال می‌کردند و بیشتر شبیه رویدادهای سینمایی بلند بودند تا سریال‌های معمولی. برای درک بهتر موضوع می‌توان به سریال WandaVision اشاره کرد که پخش قسمت‌هایش در روزهای جمعه به مخاطبان اجازه می‌داد بدون داشتن هرگونه استرس و نگرانی، در روز تعطیل از تماشای سریال محبوب خود لذت ببرند. مجموعه شش قسمتی The Falcon and the Winter Soldier نیز با همان استراتژی پیش رفت اما وقتی فصل اول لوکی از راه رسید، برنامه پخش را به روزهای چهارشنبه منتقل کرد و به‌نوعی هیجان طرفداران را از بین برد.

همانطور که می‌دانید، اقتباس لایو اکشن Secret Invasion برخلاف تصور طرفداران، عملکرد خوبی نداشته است. علیرغم این واقعیت که قسمت پایانی آن با داشتن امتیاز ۷ درصدی به ضعیف‌ترین قسمت یک سریال در وب‌سایت راتن تویمتوز تبدیل شده، متاسفانه برای اولین بار هم از سوی منتقدان و هم از سوی مخاطبان امتیاز راتن دریافت کرده و رسما یکی از بدترین سریال‌های مارول شناخته شده است.

شاید ضعیف خطاب شدن تهاجم مخفی دلایل عجیب و غیرقابل درکی داشته باشد اما همین استراتژی پخش در روزهای چهارشنبه می‌تواند نقشی قابل توجه داشته باشد، چراکه به‌خاطر مشغله کاری‌ قشر وسیعی از طرفداران حتی فرصت تماشای آن را پیدا نمی‌کردند. خوشبختانه بازگشت به استراتژی سابق می‌تواند نشانه خوبی برای استودیو مارول و آینده فرانچایزش باشد.

فصل دوم سریال به‌شدت مورد انتظار لوکی در تاریخ ۶ اکتبر (۱۴ مهر) از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

4.5 8 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا