امتیاز سریال تهاجم مخفی در وب‌سایت راتن تومیتوز تاریخ ساز شد

تفاهم عجیب منتقدان و مخاطبان!

امتیاز سریال تهاجم مخفی در وب‌سایت راتن تومیتوز تاریخ ساز شد پارسا خلیلی ۱۸ ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ تلویزیون
امتیاز سریال تهاجم مخفی

امتیاز سریال تهاجم مخفی در وب‌سایت راتن تومیتوز به‌قدری پایین است که در تاریخ پانزده ساله دنیای سینمایی مارول تاریخ‌ساز شده است.

اقتباس لایو اکشن Secret Invasion، اولین سریال تلویزیونی فاز پنجم است که برخلاف هیجان بوجود آمده پیرو کمپین تبلیغاتی دیزنی، با انتقادات زیادی روبرو شد. از روند کند پیشروی داستان گرفته تا نداشتن اکشن کافی و هدر دادن پتانسیل رویداد کمیکی تهاجم مخفی، تقریبا اکثریت مخاطبان از چیزی که مارول ساخته بود خوشحال نبودند. البته این همه ماجرا نبود، چراکه قسمت پایانی به‌طرز عجیب و غیرمنتظره‌ای با واکنش منفی شدیدی مواجه شد، به‌طوری که اکنون با داشتن امتیاز مسخره ۷ درصدی، رسما به کم امتیازترین قسمت یک سریال مارولی در وب سایت راتن تومیتوز تبدیل شده است.

در کل سیستم رتبه‌دهی وب‌سایت راتن تومیتوز یک نوع معیار است که درصد نظرات مثبت منتقدان و مخاطبان را نشان می‌دهد. به زبان ساده‌تر، امتیاز آنها نشان می‌دهد منتقدان چه حسی نسبت به پروژه دارند و آیا تماشای آن را به مخاطبان و دوست‌داران سینما پیشنهاد می‌کنند یا خیر. حالا با در نظر گرفتن این موضوع، اگر امتیاز یک اثر بالای ۷۰ باشد، تازه (Fresh) و اگر زیر ۶۰ باشد، فاسد (Rotten) نام می‌گیرد.

شایان ذکر است که همیشه امتیاز منتقدان و مخاطبان مثل هم نیستند، برای مثال فیلم Eternals با دریافت امتیاز ۴۷ درصدی از سوی منتقدان رسما به اولین پروژه راتن دنیای سینمایی مارول تبدیل شد، درحالیکه همان فیلم امتیاز ۷۷ درصدی از سوی مخاطبان دریافت کرده بود. تا اینجای کار امتیاز راتن تومیتوز تمامی فیلم و سریال‌های مارول به این شکل بوده، اما متاسفانه سریال تهاجم مخفی با دریافت امتیاز ۵۵ درصدی از سوی منتقدان و امتیاز ۵۳ درصدی از سوی مخاطبان به اولین اثری تبدیل شده که توسط هر دو قشر، فاسد یا به اصطلاح راتن نام گرفته است. در ادامه می‌توانید امتیاز تهاجم مخفی را با دیگر آثار MCU مقایسه کنید.

  • Captain Marvel – امتیاز ۷۹٪ (منتقدان) و امتیاز ۴۵٪ (مخاطبان)
  • Eternals – امتیاز ۴۷٪ (منتقدان) و امتیاز ۷۷٪ (مخاطبان)
  • She-Hulk – امتیاز ۷۷٪ (منتقدان) و امتیاز ۳۲٪ (مخاطبان)
  • Ant-Man 3 – امتیاز ۴۵٪ (منتقدان) و امتیاز ۸۲٪ (مخاطبان)
  • Secret Invasion – امتیاز ۵۵٪ (منتقدان) و امتیاز ۵۳٪ (مخاطبان)

اینکه آیا این اعداد و ارقام باعث می‌شود که Secret Invasion جزو بدترین‌ سریال‌های مارول است یا خیر، مطمئنا مورد بحث است، چراکه امتیاز منتقدان اصلا قابل اعتماد نیست. یکی از بزرگترین نمونه‌ها، امتیاز ۷۷ درصدی منتقدان راتن به سریال She-Hulk: Attorney at Law است. با اینکه پیش‌بینی می‌شود فصل دوم لوکی امتیاز راتن بالایی داشته باشد، اما اوضاع برای آثاری مثل The Marvels و Echo کمی نگران کننده است، چون اکثریت طرفداران نفرت خاصی نسبت به آنها دارند (حتی با اینکه هنوز منتشر نشده‌اند).

سریال Secret Invasion هم اکنون در دیزنی پلاس در حال پخش است.

4.1 8 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا