کوین فایگی: تیم انتقام جویان دیگر وجود ندارد!

اما جایگزین‌ها حاضر هستند

تیم انتقام جویان - Avengers

اخیرا کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیو مارول (Marvel Studios) اعلام کرده که ظاهرا دیگر خبری از تیم انتقام جویانAvengers در دنیای سینمایی مارول نیست!

هدف اول تشکیل دنیای سنیمایی مارول این بود که جهانی ساخته شود تا در آن شخصیت‌های مختلف دنیای مارول آن را خانه خود در سینما بدانند و از آن‌ها برای فیلم و سریال‌های مختلف و مرتبط استفاده شود. با این وجود، هدف دوم کوین فایگی در فاز اول از برنامه دراز مدت MCU این بود که به ترتیب قوی‌ترین ابرقهرمانان زمین یا همان انتقام جویان را ابتدا معرفی کند، سپس آن‌ها را کنار همدیگر جمع کند تا فیلم موفقتی تحت عنوان Avengers حاصل آن باشد.

بعد از آن فایگی برنامه را به همین شکل برای انتقام جویان ادامه داد، تا اینکه حین وقایع Civil War، تیم اونجرز از همدیگر جدا شدند و حتی هنگام جنگ ابدیت در Infinity War همه آن‌ها کنار هم نبودند و جدا جنگیدند. این در حالی بود که سازمان و گروهی تحت عنوان انتقام جویان همچنان وجود داشت و از طرفی تیم اصلی حین وقایع Endgame جمع شدند تا یکبار دیگر با تانوس مبارزه کرده و نیمه پاک شده جمعیت را بازگردانند؛ عملیاتی که با موفقیت هم همراه شد، اما به قیمتی بسیار گران!

در واقع حین این جنگ جدید برای بازگرداندن نیمه دیگر مردم جهان، شخصیت‌های اصلی تیم انتقام جویان به شدت آسیب دیدند. تونی استارک (Tony Stark) جانش را فدا کرد، ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) در جهانی برای سنگ روح خود را از کوه پایین انداخت و اینکه استیو راجرز (Steve Rogers) عملا از فعالیت ابرقهرمانی کناره‌گیری کرد و سپرش را هم به سم ویلسون (Sam Wilson) داد تا کاپیتان آمریکا (Captain America) بعدی باشد.

همچنین سایر اعضای تیم انتقام جویان هرکدام به دنبال راه خود رفتند و در سریال‌های مختلف دیزنی پلاس طی سال‌های گذشته، شاهد آن بوده‌ایم. با این وجود، می‌دانیم که در فاز ششم دنیای سینمایی مارول،‌ دو فیلم با عنوان Avengers اکران خواهد شد، و این یعنی تیم تازه‌ای از انتقام جویان حتما تا آن موقع جمع خواهند شد. اما نکته قابل توجه اینجاست که آیا این تیم جدید، درست مثل انتقام جویان قبلی، سازمان‌محور و رسمی فعالیت خواهند کرد؟

آیا تیم انتقام جویان مجددا در دنیای سینمایی مارول حاضر خواهند شد؟

جواب این سوال با توجه به فاز ششم دنیای سینمایی مارول مثبت است، اما مدیر استودیو مارول طی مصاحبه اخیر خود درباره حضور رسمی و سازمانی این تیم، نظر متفاوتی را ارائه کرده است. کوین فایگی هنگامی که درباره گروه تاندربولتس (Thunderbolts) در دنیای سیمایی مارول مصاحبه می‌کرد و درباره اعضای آن توضیح می‌داد، در جواب به یک سوال درباره اونجرز پاسخ داد که تیم انتقام جویان دیگر پس از وقایع Endgame در دنیای MCU وجود رسمی ندارد.

تو توضیح می‌دهد که سم ویلسون (Sam Wilson) به عنوان رهبر جدید انتقام جویان در نقش کاپیتان آمریکا انتخاب شده، اما در فیلم Captain America: New World Order او متوجه می‌شود که در این جهان تازه، هیچ اثری از انتقام جویان و تیمی تحت این عنوان نیست. در واقع مردم اونجرز را به عنوان یک خاطره یا بهتر است بگوییم اساطیری می‌شناسند که اعضای آن متفرق یا کشته شده‌اند.

راستش، یک نکته خاص درباره فیلم جدید Captain America این است که در حال حاضر تیم انتقام جویانی وجود ندارد. سم ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکا در دوره‌ای قرار می‌گیرد که سازمانی تحت عنوان انتقام جویان دیگر وجود ندارد.

طبق این گفته‌ها، به نظر می‌رسد که منظور فایگی درباره نبود تیم انتقام جویان، این است که آن‌ها دیگر به صورت رسمی فعالیت خاصی ندارند. طی فیلم‌های پیش از Endgame انتقام جویان در حقیقت به عنوان یک تیم رسمی فعالیت می‌کردند که ظاهرا حتی حقوق خاصی را هم دریافت کرده و ماموریت‌هایی را که دولت از پس آن‌ها بر نمی‌آمد، انجام می‌دادند. با این وجود فایگی در ادامه صحبت‌های خود، به این موضوع اشاره کرده که دولت برای رفع مشکلات خود دیگر به جای اینکه سراغ انتقام جویان و بازسازی آن برود، تیمی تحت عنوان تاندربولتس را جمع کرده است که بیشتر درباره آن‌ها در فاز پنجم دنیای سنیمایی مارول خواهیم دید!

آیا گروه تاندربولتس جای انتقام جویان را در دنیای سینمایی مارول خواهد گرفت؟

در واقع یکی از دلایلی که دولت‌های مختلف جهان با انتقام جویان کنار نمی‌آمدند، این بود که اعضای آن از جمله استیو راجرز همیشه با نظرات آن‌ها مخالفت می‌کردند و دوست نداشتند تا زیرمجموعه هیچ دولت یا مقامی باشند. به همین دلیل هم دیدیم که در فیلم Captain America: Civil War وقتی که برای این تیم محدودیت‌هایی ایجاد شد، آن‌ها سر این موضوع با همدیگر وارد یک جنگ داخلی شدند و همه چیز بهم ریخت.

با این وجود، حال ظاهرا تیمی تازه از شخصیت‌های خاکستری دنیای سینمایی مارول را پیدا شده‌اند که می‌توانند بدون اینکه نیاز به کنترل خاص داشته باشند، ماموریت‌هایی را برای دولت انجام دهند. اعضای این تیم همانطور که در تصویر بالا هم دیده می‌شود، همه قاتل‌ها و ابرسربازهایی بوده‌اند که هدف آن‌ها قهرمان بودن نیست، بلکه به نحوی آنتی-هیرو یا همان ضد قهرمان هستند؛ طوری که شاید کار درست را انجام بدهند، اما ممکن است مثل یک قهرمان قادر به فداکاری نباشند.

به هر حال این به هیچ وجه نمی‌تواند پایان کار تیم انتقام جویان باشد و آن‌ها با اعضای جدید یا قدیمی، یکبار دیگر در فیلم‌های Avengers: Kang’s Dynasty و Avengers: Secret Wars در کنار یکدیگر حاضر خواهند شد. این در حالی است که اگر داستان به مولتی ورس کشیده شود، قاعدتا باید شاهد حضور انتقام جویان جهان‌های دیگر هم باشیم که از قضا شاید ورینت‌هایی از مرد آهنی (Iron Man) و استیو راجرز در آن حضور داشته باشند!

علاوه بر آن هم ظاهرا تیم‌های دیگری در دنیای سینمایی مارول وجود دارند که به ترتیب در فازهای جدید دنیای سینمایی مارول معرفی خواهند شد. برای مثال اولین تیمی که قرار است تا به زودی آن‌ها را ببینیم، همان The Marvels خواهند بود که اعضای آن را کاپیتان مارول (Captain Marvel)، میس مارول (Ms. Marvel) و همچنین مونیکا رمبو (Monica Rambeau) تشکیل می‌دهند. همچنین فیلمی تحت عنوان Fantastic Four هم برای حضور در دنیای سینمایی مارول تایید شده‌اند و از طرفی مردان ایکس (X-Men) و ددپول (Deadpool) هم قرار است تا به دنیای سینمایی مارول اضافه شوند.

پس با این حساب، ظاهرا تیم‌های بسیاری وجود دارند که در کنار یا به جای انتقام جویان در فازهای پنجم و ششم فعالیت خواهند کرد، اما آیا در نهایت همه آن‌ها در قالب گروهی بزرگ از اونجرز در کنار همدیگر جمع خواهند شد؟ یا اینکه باید شاهد تمام شدن کار گروه اونجرز باشیم؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا