1%
  • 0/10

شخصیت منفی فیلم کاپیتان آمریکا 4 چه کسی خواهد بود؟

کله‌گنده باهوش!

شخصیت منفی فیلم کاپیتان آمریکا 4 چه کسی خواهد بود؟ ۰ ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
شخصیت منفی فیلم کاپیتان آمریکا 4

شخصیت منفی فیلم کاپیتان آمریکا 4Captain America 4 اخیرا به گفته کارگردان این اثر، به نحوی مشخص شده، در حالی که هنوز هم شایعات بسیاری درباره آن وجود دارد.

چند سال پیش بود که در فیلم Avengers: Endgame ما با شخصیت‌های محبوب بسیاری مثل مرد آهنی (Iron Man) خداحافظی کردیم. با این حال، استیو راجرز (Steve Rogers) در جنگ نهایی جانش را از دست نداد و در پایان فیلم، به گذشته رفت تا با پگی کارتر (Peggy Carter) بماند و همانجا پیر شود؛ در حالی که او باز هم به دنیای اصلی بازگشت تا سپر قدیمی خود را به سم ویلسون (Sam Wilson) بدهد، کسی که قرار شد تا بعدها به کاپیتان آمریکا جدید تبدیل شود.

به هر حال دیگر در دنیای سینمایی مارول، هنوز خبری از استیو راجرز نشده (حتی با این وجود که می‌دانیم او هنوز نمرده است). اما او مقام کاپیتان آمریکا را بعد از خودش به سم داد و حتی پیش از سفر در زمان، با باکی بارنز (Bucky Barnes) صحبت کرد تا در این راه به کاپیتان جدید کمک کند. سپس ما در سریال The Falcon And The Winter Soldier روند پیشرفت سم را مشاهده کردیم تا او در نهایت به همان جایگاهی که استیو راجرز خواسته بود رسید. بعد از این اتفاق بود که پس از پخش قسمت آخر سریال، استودیو مارول رسما ساخت فیلم Captain America 4 را تایید کرد و از طرفی حتی عکس پروفایل این شخصیت در سایت رسمی مارول هم با تصویری از سم ویلسون عوض شد.

چند وقت پیش هم در پنل رسمی استودیو مارول از فاز پنجم MCU، بالاخره عنوان فیلم کاپیتان آمریکا 4 را هم با نام New World Order مشاهده کردیم، اما سم ویلسون در این فیلم با چه کسی مبارزه خواهد کرد و ابرشرور اصلی داستان کیست؟

صحبت‌های کارگردان اثر درباره شخصیت منفی فیلم کاپیتان آمریکا 4

در حالی که ما منتظر یک فیلم اکشن و درجه یک از کاپیتان آمریکا جدید هستیم، اینکه بدانید چه کسی در مقابل او قرار می‌گیرد، موضوعی است که شاید اصلا فکرش را هم نمی‌کردید!

اگر به خاطر داشته باشید، شخصیتی با نام ساموئل استرن (Samuel Stern) در فیلم قدیمی The Incredible Hulk قصد داشت تا بروس بنر (Bruce Banner) را درمان کند. با این وجود او شکست خورد و در نهایت، دیدیم که مقداری گاما وارد خون استرن شد که او را به کاراکتری تحت عنوان لیدر (Leader) تبدیل می‌کند. حال فکرش را بکنید که این شخصیت قرار است تا در فیلم Captain America: New Order در مقابل کاپیتان آمریکا قرار بگیرد!

ژولیوس اونا (Julius Ouna) کارگردان این اثر سینمایی اخیرا طی مصاحبه‌ای که در رویداد D23 دیزنی داشته، درباره کاراکتر لیدر اعلام کرده که او به شدت باهوش است و همین موضوع ممکن است سم ویلسون را به دردسر بیندازد! در واقع او به صورت مستقیم اظهاری درباره تقابل این دو کاراکتر نکرده، اما واضح است که لیدر حداقل بخشی از تیم شخصیت‌های منفی داخل این فیلم خواهد بود. همچنین جالب است بدانید که اونا درباره میزان واقع‌گرایی این اثر اعلام کرده که می‌توان انتظار فیلمی مشابه با همان سری عناوین قبلی Captain America را داشت؛ فیلم‌هایی که مبارزه خیابانی و کتک‌کاری‌های استیو راجرز و صدای کوبیده شدن سپرش به سر و صورت دشمنان را به یاد طرفداران می‌آورند.

دشمن کاپیتان آمریکا دشمن اصلی هالک است!

شخصیت لیدر که نقش منفی فیلم کاپیتان آمریکا 4 را بازی می‌کند، اولین بار در کمیک شماره ۶۲ سری Tales To Astonish در سال ۱۹۶۴ حاضر شده بود. او در ابتدا یک کارگر ساده بود که پس از برخورد با اشعه گاما، ناگهان کله و مغزش چندبرابر بزرگ‌تر شد و هوش زیادی را به دست آورد؛ طوری که عملا به درجه ابرنابغه بودن رسید و غرورش برای کسب تجاربی که شاید برای او ممنوعه بودند بالاتر رفت. در نتیجه وقتی بروس بنر متوجه این موضوع می‌شود، سعی می‌کند تا جلوی او را بگیرد. در این تقابل بارها لیدر کشته می‌شود و دفعاتی هم هالک شکست می‌خورد، اما در نهایت او هنگامی که در قالب رد لیدر (Red Leader) در شماره ۴ کمیک سال ۲۰۱۳ Thunderbolts شکست می‌خورد، دیگر اثری از او پیدا نشده است.

با این حساب، هنوز نمی‌توان گفت که کاپیتان آمریکا دقیقا چه ارتباطی را با این کاراکتر خواهد داشت و دنیای سینمایی مارول تقابل این دو شخصیت را به چه شکلی به تصویر خواهد کشید. با این حال می‌توان انتظار داشت که شاید سر و کله هالک (Hulk) هم در این فیلم پیدا شود و ببینیم که بروس بنر به سم برای شکست دادن یک دوست یا شاید بهتر است بگوییم دشمن قدیمی کمک کند. لازم به ذکر است که گفته شده احتمال اینکه این شخصیت در فیلم از ابزاری برای گیج کردن و معماسازی استفاده کند بالا خواهد بود؛ درست همانطوری که در فیلم Spider-Man: Far From Home دیدیم که چطور پیتر پارکر (Peter Parker) در تصویرسازی‌های میتسریو (Mysterio) گیر افتاده بود!
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments