1%
  • 0/10

گروه چهار شگفت انگیز چطور وارد دنیای سینمایی مارول خواهند شد؟

یک تئوری از سریال وانداویژن می‌تواند راه حل خوبی باشد

گروه چهار شگفت انگیز چطور وارد دنیای سینمایی مارول خواهند شد؟ ۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۱ یادداشت (سینمایی) کپی لینک
گروه چهار شگفت انگیز - Fantastic Four

بازگشت گروه چهار شگفت انگیز – Fantastic Four در فاز ششم دنیای سینمایی مارول به صورت رسمی تایید شده، اما شخصیت‌های این تیم ابرقهرمانی چطور وارد MCU خواهند شد؟

مدت‌هاست که فیلم‌ها و سریال‌های ابرقهرمانی را در سینما و تلویزیون می‌بینیم و شاید بتوان گفت که پیشینه آن به دوره پیش از دهه ۹۰ میلادی برمی‌گردد. با این وجود، هم در دنیای کمیک بوکی و هم سینما، یکی از قدیمی‌ترین گروه از ابرقهرمانان، چهار شگفت انگیز هستند؛ تیمی از یک خانواده و چند دوست که اولین بار در کمیک شماره ۱ Fantastic Four در سال ۱۹۶۱ ظاهرا شده بودند و خالق آن‌ها کسی نیست جز استن لی (Stan Lee)؛ کسی که دنیای بزرگ مارول را گسترش داد و شخصیت‌های فوق‌العاده محبوبی را طی دو دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی معرفی کرد.

با این حال داستان چهار شگفت انگیز چیزی بود که شاید بیشتر از باقی ابرقهرمانان نظر خواننده را به عنوان یک تیم ابرقهرمانی در آن زمان جلب می‌کرد. رید ریچاردز (Reed Richards) و سوزان استورم (Susan Storm)، بن گریم (Ben Grimm) و جاناتان استورم (Johnathan Storm) شخصیت‌های اصلی تیم چهار شگفت انگیز بودند که بر اثر ارتباط مستقیم با اشعه‌های فضایی، عملا به ابرانسان تبدیل شده بودند و هرکدام قابلیت‌های خاصی را به دست آوردند. سپس آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا برای همیشه در کنار هم بمانند و در قالب یک تیم کار کنند تا جلوی شخصیت ابرشروری مثل دکتر دوم (Doctor Doom) برای همیشه گرفته شود.

با این وجود، چنین داستان هیچان‌انگیزی واقعا نباید از پرده سینما دور می‌ماند و پس از پیشرفت صنعت فیلمسازی، حق استفاده از شخصیت‌های آن به دست استودیو فاکس (20th Century Fox) افتاد تا تیم استوری (Tim Story) را برای کارگردانی آن به خدمت بگیرند. این اثر که در سال ۲۰۰۵ اکران شده بود، توانست نظر طرفداران را به خود جلب کند و از طرفی سازندگان از این استقبال استفاده کرده و اثر دنباله آن با عنوان Rise of The Silver Surfer را در سال ۲۰۰۷ اکران کردند.

با این وجود اوضاع چندان هم به نفع سازندگان این اثر به پیش نرفت و در نتیجه، آن‌ها تصمیم گرفتند تا فیلم سوم این سری را کنسل کنند؛ اثری که قرار بود تا برای اولین بار روی پرده سینما، سرزمین واکاندا (Wakanda) و همچنین بلک پنتر (Black Panther) را نشان دهد. این در حالی است که سری فیلم‌های گروه چهار شگفت انگیز یکبار دیگر هم ریبوت شد، اما در نهایت آن هم به نتیجه مطلوب نرسید و حال استودیو مارول (Marvel Studios) قصد دارد تا راه را برای آن ادامه دهد.

چطور استودیو مارول می‌تواند گروه چهار شگفت انگیز را وارد داستان دنیای سینمایی مارول کند؟

در واقع خبر ساخت فیلم فنتستیک فور چیزی بود که دقیقا چند سال پیش وقتی که سهام استودیو فاکس توسط دیزنی (Disney) خریداری شده بود، سر زبان‌ها افتاده بود. با این وجود، حتی پس از خریدن حق استفاده از شخصیت‌های بسیاری مانند مردان ایکس (X-Men) و فنتستیک فور، باز هم کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیو مارول، از انجام آن صرف نظر کرد تا فعلا داستان جهان سینمایی که مدت‌هاست پرورش داده را ادامه دهد و آن را با اضافه کردن ناگهانی شخصیت‌های تازه خراب نکند.

این در حالی است که قسمت ششم سریال Loki توانست راه حل بسیار خوبی را پیش روی سازندگان قرار دهد تا هر اتفاقی به واسطه مولتی ورس قابل انجام باشد؛ طوری که حال ممکن است ناگهان شخصیتی از جهان موازی حاضر شود و به طرز باورنکردنی آن فرد رید ریچاردز باشد! همانطور که در فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness دیدیم و این کار عملا انجام شد. همچنین دیده بودیم که حال مرد عنکبوتی از جهان سم ریمی (Sam Raimi) و حتی نسخه شگفت انگیز آن از جهان فیلم‌های the Amazing Spider-Man نیز همه در همین مولتی ورس هستند. پس با این حساب، جای نگرانی برای نحوه اضافه کردن کاراکترهای جدید وجود ندارد.

اما با وجود همه این تفاسیر، یک مورد باقی خواهد ماند که آن هم مسئله زمینه‌سازی و همچنین معرفی درست به جای ناگهانی است. برای مثال، هم‌اکنون دو سناریو برای اضافه کردن گروه چهار شگفت انگیز به دنیای سینمایی مارول وجود دارد:

  • ۱. تیم Fantastic Four از یک جهانی موازی وارد دنیای سنیمایی مارول شوند.
  • ۲. گروه چهار شگفت انگیز در همان دنیای سینمایی مارول معرفی شوند.

با توجه به این دو سناریو، می‌توان نتیجه گرفت که اگر راه اول انتخاب شود، کار برای سازنده بسیار راحت خواهد بود و درک آن نیز به مراتب ساده‌تر است. اما اگر پیشینه خاصی برای این گروه در نظر گرفته شده، سناریو دوم کار را پیش خواهد برد که در آن،‌ سازندگان نشان می‌دهند که چطور گروه چهار شگفت انگیز از مدت‌ها پیش در دنیای سینمایی مارول حضور داشته‌اند یا به تازگی قدرت‌های خود را دریافت کرده و در زمین ۶۱۶ شروع به فعالیت‌های ابرقهرمانی کرده‌اند.

با این حال یک تئوری خاص درباره دنیای سینمایی مارول وجود دارد که اگر توسط پروژه‌های بعدی اثبات شود، راه را برای آمدن گروه چهار شگفت انگیز فوق‌العاده هموارتر خواهد کرد.

اشاره سریال WandaVision به فنتستیک فور و تئوری معروف مارول

در قسمت پنجم سریال WandaVision می‌بینیم که مانیکا رمبو (Monica Rambeau)، دارسی (Darcy) ‌و جیمی وو (Jimmy Woo) سعی دارند تا بدون اینکه سازمان اسورد (Sword) متوجه شود، وارد شهر وست ویو (Westview) شوند. با این حال آن‌ها برای رد شدن از هکس نیاز به یک تکنولوژی خاص داشتند و این کار را قرار بود تا دوست نزدیک ماریا رمبو (Maria Rambeau) که مهندس هوافضا بود انجام بدهد؛ در حالی که رید ریچاردز عملا در این رشته متخصص است و بسیاری از بینندگان فکر می‌کردند که مستر فنتستیک قرار است تا توسط همین راه در دنیای سینمایی مارول معرفی شود.

اما به جای ریچاردز، ما دیدیم که گودنر (Goodner) جای او را گرفت. این مورد باعث شد تا تمامی تئوری‌ها درباره اینکه احتمال داشت تا بالاخره رید ریچاردز در دنیای MCU معرفی شود کنسل شده و از طرفی ایده آن نیز کنار زده شود. با این وجود، حال اتفاقی افتاده که باز هم این تئوری بزرگ‌تر شده و هنوز هم احتمال درست بودن آن وجود دارد!

در حقیقت کسی که سریال WandaVision را کارگردانی کرد مت شکمن (Matt Shakman) بود. حال نیز وقتی که تاریخ اکران فیلم Fantastic Four برای سال ۲۰۲۴ اعلام شد، متوجه شدیم که شکمن کارگردانی این اثر سینمایی را بر عهده خواهد داشت! این می‌تواند به کارگردان و همچنین فایگی کمک کند ا نحوه اضافه کردن گروه چهار شگفت انگیز را به همین ترتیب انجام دهند و گودمن به عنوان یکی دیگر از دوستان مانیکا رمبو معرفی شود.

این داستان برای آوردن چهار شگفت انگیز به دنیای سینمایی مارول، در حال حاضر بیشترین شباهت را با آنچه که فایگی اعلام کرده بود دارد. او به همراه تیم سازنده اظهار کرده بودند که آن‌ها قصد ندارند تا فعلا فنتستیک فور را با یک پیشینه کامل معرفی کنند، و این یعنی رید ریچاردز یا از جهان موازی وارد می‌شود یا از مدت‌ها پیش در زمین ۶۱۶ حضور داشته و فقط چیزی را درباره او ندیده و نشنیده بودیم. با این وجود، اگر مانیکا رمبو او را بشناسد، منطقی است که راهی برای نشان دادن پیشینه آن‌ها در دنیای سینمایی مارول وجود داشته باشد، بدون آنکه نیازی به دادن اطلاعات بیشتر درباره نحوه گرفتن قدرت‌های آن‌ها وجود داشته باشد.

به هر حال اشاره کردن به نکاتی که نشان دهند انگار تیم چهار شگفت انگیز از مدت‌ها پیش در دنیای سنیمایی مارول حضور داشته‌اند، کاری است که می‌تواند طرفداران را بیشتر به سمت این دنیای بزرگ سینمایی جذب کند تا دنبال سرنخ‌های بیشتری از حضور اعضای فنتستیک فور در گذشته MCU باشند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments