فروش فیلم‌های جان ویک به بیش از یک میلیارد دلار رسید

به باشگاه میلیاردرها خوش آمدید!

فروش فیلم‌های جان ویک به بیش از یک میلیارد دلار رسید حمید توحیدلو ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش فیلم های جان ویک

سرانجام فروش مجموعه فیلم های جان ویک در گیشه جهانی از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

بر اساس آمار و ارقام جدید باکس آفیس موجو، فروش فیلم های جان ویک به لطف هنرنمایی کیانو ریوز و عملکرد خارق‌العاده چپتر چهارم که ماه گذشته به پردرآمدترین فیلم مجموعه و همچنین ششمین فیلم پرفروش تبدیل شد، به بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان رسید و این فرنچایز در نهایت به باشگاه مجموعه فیلم‌های یک میلیاردی پیوست.

جو دریک، رئیس کل لاینزگیت درباره این موفقیت می‌گوید:

این نقطه عطف مهر تاییدی بر کار خارق‌العاده چاد استاهلسکی و کیانو ریوز در کنار باسیل ویلیام ایوانیک و اریکا لی می‌زند که ماموریت خود را برای پیشی گرفتن از فیلم‌های قبلی فرنچایز به درستی انجام داده‌اند. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم، قدردانی از تماشاگران جهانی است که ما را در رسیدن به این دستاورد باورنکردنی همراهی کرده‌اند.

بهتر است بدانید که اکران اولین فیلم جان ویک در سال ۲۰۱۴ میلادی بالغ بر ۸۶ میلیون دلار درآمدزایی کرد. با عرضه قسمت دوم، این رقم به ۱۷۱.۵ میلیون دلار رسید که رکورد جدیدی را به ثبت رساند. در ادامه، John Wick: Chapter 3 Parabellum از این رقم هم فراتر رفت و فروش آن در باکس آفیس جهانی به بیش از ۳۲۷.۷ میلیون دلار رسید.

حال، آخرین فیلم از سری جان ویک به نام John Wick: Chapter 4 در روز ۲۳ مارس سال جاری (۳ فروردین ماه) روی پرده سینماها رفت که تا به امروز بالغ بر ۴۲۵ میلیون دلار فروش داشته و لقب پردرآمدترین قسمت فرنچایز را به خود اختصاص داده است.

البته، ناگفته نماند که قسمت چهارم جان ویک جدا از ژاپن، در تمام کشورهای جهان اکران شده است. بر این اساس، انتظار می‌رود که با پخش این فیلم در ژاپن، بار دیگر شاهد افزایش فروش مجموعه باشیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا