آیا فیلم جان ویک ۵ با بازی کیانو ریوز ساخته خواهد شد؟

همه‌چیز به واکنش طرفداران بستگی دارد

آیا فیلم جان ویک ۵ با بازی کیانو ریوز ساخته خواهد شد؟ پیمان امامی ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش فیلم جان ویک 4

یکی از تهیه‌کنندگان مجموعه جان ویک (John Wick) در مصاحبه با Deadline گفت که احتمال دارد فیلم جان ویک ۵ با بازی کیانو ریوز (Keanu Reeves) ساخته شود.

فروش چشمگیر مجموعه فیلم‌های جان ویک در سینما مهم‌ترین دلیلی است که طرفداران را به تولید قسمت پنجم امیدوار کرده است. اما هنوز آینده این مجموعه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

اخیرا باسیل ایوانیک (Basil Iwanyk) درباره موفقیت این مجموعه فیلم‌ها و آنچه باعث بازگشت کیانو ریوز خواهد شد، صحبت کرده است. او که تهیه‌کننده هر چهار فیلم مجموعه جان ویک بوده، شرط بازگشت ریوز و چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) کارگردان را اینگونه عنوان کرده است: «اگر چاد و کیانو ایده‌ای جالب توجه داشته باشند، جان ویک ۵ [با حضور آن‌ها] ساخته خواهد شد.»

استاهلسکی ابتدا قصد داشت که جان ویک ۴ و جان ویک ۵ را پشت سر هم فیلمبرداری کند، اما موفق به انجام این کار نشد. اکنون مشخص نیست که آیا مجموعه فیلم‌های جان ویک ادامه خواهد داشت یا خیر. البته اگر طرفداران جان ویک هنوز هم علاقه‌مند به ادامه آن باشند، قطعا لاینزگیت (Lionsgate) به تولید قسمت پنجم چراغ سبز خواهد داد.

تمایل کارگردان و بازیگر جان ویک به همکاری دوباره

فروش فیلم جان ویک 4

استاهلسکی قبلا در صحبت‌های خود به ساخت جان ویک ۵ یا بازی کیانو ریوز اشاره کرده و در پاسخ به طرفدارانی که خواستار قسمت دیگری از این فیلم هستند، گفته بود: «این یک تجارت است. وقتی کاری موفق دارید، می‌خواهید به انجام آن ادامه دهید.» بنابراین در حالی که هم استاهلسکی و هم ریوز علاقه‌مند به ادامه همکاری در این فرنچایز هستند، باید ببینیم که واکنش اکثریت طرفداران چه خواهد بود.

با این همه، مجموعه جان ویک با دو اسپین‌آف جذاب و مورد انتظار ادامه خواهد داشت. اولی یک مینی‌سریال مهیج با عنوان The Continental است که در حال حاضر برای Peacock در دست ساخت قرار دارد. دومی نیز یک فیلم سینمایی به نام بالرین (Ballerina) است که در سال 2024 اکران خواهد شد. از بازیگران این فیلم می‌توان به آنا د آرماس (Ana de Armas) اشاره کرد.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا