تاریخ اکران فیلم ماینکرفت با بازی جیسون موموآ مشخص شد

فیلم ماینکرفت پس یک دهه انتظار در راه است

تاریخ اکران فیلم ماینکرفت با بازی جیسون موموآ مشخص شد عرفان بدری ۱ ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
فیلم ماینکرفت

پس از تقریبا یک دهه از شروع تولید، تاریخ اکران ماینکرفت (Minecraft) مشخص شده است. این اقتباس لایو اکشن جیسون موموآ (Jason Momoa) را به عنوان بازیگر اصلی خود دارد.

نخستین بار در سال ۲۰۱۲ بود که اعلام شد یک فیلم سینمایی لایو اکشن بر اساس بازی پرطرفدار و پرفروش ماینکرفت در دست ساخت قرار دارد. سپس این پروژه مدتی را در سکوت سپری کرد که تا این که در سال ۲۰۱۴ خبر رسید شرکت برادران وارنر (Warner Bros) حق ساخت فیلم از این عنوان را خریداری کرده است. از آن زمان اما باز هم اخبار و اطلاعات چندانی از این پروژه منتشر نشده و تنها هر چند وقت یک بار خبر می‌رسید که کارگردان یا نویسنده‌ای به این پروژه اضافه شده یا آن را ترک کرده است.

نام‌هایی مانند شان لوی کارگردان فیلم‌های Free Guy، The Adam Project، Deadpool 3 و سریال Stranger Things و همچنین راب مک‌الهنی (Rob McElhenney) خالق سریال‌های It’s Always Sunny in Philadelphia، Mystic Quest و Welcone to Wrexham جزو افرادی بودند که پیش از این وظیفه کارگردانی فیلم ماینکرفت را بر عهده گرفته بودند، اما پس از این که آن‌ها این پروژه را ترک کردند، جرد هس (Jared Hess)، کارگردان فیلم‌هایی چون Masterminds و سریال‌های The Last Man on Earth، Making History و Murder Among the Mormons هدایت این فیلم را بر عهده گرفت.

اکنون پس از این همه سال انتظار، تاریخ اکران فیلم ماینکرفت رسما مشخص شده است. شرکت برادران وارنر در اعلامیه مطبوعاتی خود که از طریق رسانه ددلاین (Deadline) منتشر شد، رسما اعلام کرد که فیلم ماینکرفت در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۲۵ (۱۵ فروردین ۱۴۰۴) در سالن‌های سینمای سراسر جهان اکران خواهد شد.

پیش از این برادران وارنر اعلام کرد بود که در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۲۵ یک فیلم سینمایی را اکران می‌کند، اما مشخص نبود که این فیلم کدام پروژه خواهد بود. اما اکنون دیگر مشخص شده که آن پروژه بی‌نام فیلم ماینکرفت است.

کریس بومن (Chris Bowman) و هابل پالمر (Hubble Palmer) نویسندگان فیلم‌های Middle School: The Worst Years of My Life و Masterminds و سریال Napoleon Dynamite به همراه مارکوس پرسون (Markus Persson) وظیفه نگارش فیلمنامه این اثر را بر عهده دارند. مارکوس پرسون یک برنامه‌نویس و طراحی بازی و بنیانگذار استودیوی موجانگ (Mojang) است و بیشتر از هر چیزی به خاطر خلق کردن بازی ماینکرفت شناخته می‌شود. بازی ماینکرفت که اولین بار در سال ۲۰۱۱ در دسترس قرار گرفت، هم اکنون با فروش ۲۳۸ میلیون نسخه‌ای در سراسر جهان، به عنوان پرفروش‌ترین بازی ویدئویی تاریخ شناخته می‌شود.

سال گذشته اعلام شد که شد که جیسون موموآ، بازیگر فیلم‌های Justice League، Aquaman، Dune و Fast X در حال مذاکره برای بر عهده گرفتن نقش اصلی این فیلم است و این طور که به نظر می‌رسد، او با سازندگان به توافق رسیده و اکنون بازیگر اصلی فیلم ماینکرفت است.

فیلم ماینکرفت پیش از این قرار بود تا در سال ۲۰۲۲ روی پرده برود، اما به دلیل همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ که باعث ایجاد مشکلات و محدودیت‌های بسیاری شد، تولید این پروژه عقب افتاد. این طور که در پستی از بلاگ این فیلم آمده، لایو اکشن ماینکرفت قرار است داستان یک دختر نوجوان و گروهی عجیب از ماجراجوها را روایت کند که باید اژدهای اندر (Ender) را شکست دهند و دنیای خود را نجات دهند. البته احتمال دارد که در این مدت طولانی برنامه‌ها تغییر پیدا کرده باشد و حتی این ایده داستانی به طور کامل کنار گذاشته شده باشد.

با پروژه‌هایی مانند سریال The Last of Us و انیمیشن The Super Mario Bros. Movie اکنون باری دیگر بازار افتباس از بازی‌های ویدئویی بسیار داغ شده و اکنون دیگر به خاطر موفقیت این پروژه‌ها، دیگر مانند قبل مخاطبان و طرفداران نسبت به این اقتباس‌ها دیدگاه منفی‌ای ندارند. بنابراین انتظار می‌رود که با توجه به زمان بسیار طولانی‌ای که برای ساخت این پروژه صرف شده، نام تجاری ماینکرفت در دنیای سینما نیز موفق عمل کند و بسیار محبوب شود و درآمد زیادی را نصیب سازندگان خود کند.

3.8 4 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا