برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی Minecraft

ماینکرفت: ۱۰ لحظه فراموش نشدنی بازی Minecraft

خاطرات ماندگاری که دیگر مانندشان را تجربه نخواهید کرد!

1%
  • 0/10
ماینکرفت: ۱۰ لحظه فراموش نشدنی بازی Minecraft ۲ ۰۶ دی ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی Minecraft مملو از خاطرات و دست آوردهای فراموش نشدنی است. برخی از این خاطرات، متاسفانه تنها یک مرتبه رخ داده و حس و حالی ویژه برای ما داشته‌اند که دیگر نمی‌توان آن‌ها را به شکل ابتدایی تجربه کرد. از همین رو، در این مطلب قصد داریم به ۱۰ لحظه خاطره انگیز در بازی ماینکرفت بپردازیم.

بازی ماینکرفت یکی از غول‌های صنعت جذاب بازی سازی است. بازی ماینکرفت همان بازی است که هر کسی، چه گیمر و چه غیر گیمر حداقل یک مرتبه نام آن را شنیده است. عنوانی خوش ساخت، خوش رنگ و رو و بسیار مفرح که سال‌های سال است دل کاربران را برده و هر روز پیشرفت می‌کند.

بیش از یک دهه از انتشار اولیه بازی Minecraft گذشته و این بازی با به روزرسانی‌های جدید، به طور مداوم محبوب‌تر می‌شود. در این بازی جذاب، لحظاتی وجود داشته که شما در اولین مرتبه تجربه آن‌ها، حس و حالی بی نظیر و تکرار نشدنی را داشتید. بله، تکرار نشدنی. این اتفاقات شاید در ادامه بارها و بارها رخ دهند، اما حسی که اولین مرتبه داشتید، هرگز باز نمی‌گردد. از همین رو قصد داریم ۱۰ لحظه از این لحظات تکرار نشدنی را با شما به اشتراک بگذاریم.

لحظه ساخت اولین ابزار

شما برای اولین مرتبه وارد دنیای ماینکرفت شده و دنیایی تازه را آغاز می‌کنید. بدون اطلاع از پیرامون خود و با دست خالی، تلاش می‌کنید زنده بمانید. احتمالا اولین کاری که به ذهن شما می‌رسد، مشت زدن بر درخت است. اگر شما همین حالا از اولین تجربه کاربران درباره ماینکرفت بپرسید، احتمالا اولین تجربه‌شان مشت زدن بر درختی بی نوا است.

پس از اولین ضربات است که متوجه می‌شوید همه چیز در این بازی تخریب شده و در حقیقت قابل استفاده هستند. اولین بلوک‌های چوب را به دست آورده، میز کار خود را ساخته و اولین ابزار را به دست می‌آورید. دست آوردی کوچک و بسیار سریع است، اما حس و حال به دست آوردن ابزار در دنیایی تازه شما را شگفت زده و شاد می‌کند.

اولین شب

حال که مواد اولیه مورد نیاز و اولین ابزار خود را به دست آورده و با دنیای پیرامون آشنا شده‌اید، زمان آن رسیده که خورشید مربعی دنیای شما غروب کرده و سختی‌های جدید را به سویتان روانه کند. عموم کاربران تازه وارد با مکانیسم شب بازی Minecraft آشنا نبوده و نمی‌دانند چه کابوس‌ها و رویاهایی در شباهنگام انتظارشان را می‌کشد.

شب اول در دنیای ماینکرفت برای بسیاری داستان فرار و بقا و برای برخی مرگ است. حال شب اول خود در بازی ماینکرفت را به خاطر بیاورید. احتمالا سنگری گلی ساخته یا خود را در زمین گلی مدفون کرده‌اید تا دشمنانتان دور بمانند. حس ترس و تنهایی در اولین شب بازی ماینکرفت، احتمالا تا مدت‌ها در خاطرتان جا خوش کرده باشد!

ساختن اولین خانه

اگر شب اول مخوف دنیای ماینکرفت را به سلامت به صبح رسانده باشید، متوجه می‌شوید که اولین اولویت شما باید سقفی بالای سر مربعی‌تان باشد. حال زمان آن رسیده که به جمع آوری چوب و سنگ پرداخته تا اولین خانه خود را بنا کنید.

به عقیده بسیاری شیرین‌ترین بخش دنیای ماینکرفت، آشنا شدن با مواد جدید و یافتن احتمالات بی نهایت حین ساخت سازه‌های مختلف است. در این لحظه بوده که خلاقیت شما گل کرده و خود را به دنیای بی کران ماینکرفت می‌سپارید. البته نباید این موضوع را فراموش کرد که شما احتمالا در نهایت به خانه‌ای سنگی و مربع شکل بسنده کرده و با افتخار به آن نگاه می‌کنید. شاید کوچک و ساده باشد، اما این خانه سنگی کوچک دقیقا همان چیزی است که شما احتیاج دارید.

کاوش در غارها

پس از ساخت خانه در بازی Minecraft، شما تا حدی دنیای اطراف را شناخته و مقداری ماده اولیه در اختیار دارید. زمان آن رسیده که به معنای واقعی سفر ماجراجویانه خود را آغاز کرده و اولین غارهای خود را کشف کنید. تفاوتی نداشته که شما ورودی یک غار را یافته یا با کنده کاری در میانه غار ظاهر شوید، دهان شما از تعجب باز خواهد ماند.

اما تعجب بی حد اندازه شما تازه شروع مسیر بوده و شناسایی و کاوش ناشناخته‌های غارها، شما را بیش از پیش شگفت زده خواهد کرد. سیستم عظیم غارهای ماینکرفت هرگز شما را نا امید نکرده و هرگز تکراری نخواهد شد، با این حال هیچ چیز حس اولین تجربه را ندارد. تماشای اولین سنگ آهن، آب روان، گدازه‌ها و البته طلا در خاطر هر کسی باقی خواهد ماند. تماشای این صحنه‌ها مطمئنا ساعت‌های متوالی شما را شگفت زده و سرگرم کرده است. البته، امیدواریم در اولین ماجراجویی خود با غول‌های بی شاخ و دم روبه رو نشده باشید!

اولین مرگ!

اگر به تجربه بازی‌های متعدد از سبک بقا پرداخته باشید، با موضوع تلاش طاقت فرسا برای زنده ماندن در روزهای اول بازی و تلاش برای جمع آوری مواد اولیه بیشتر به خوبی آشنا هستید. اما متاسفانه مرگ در این سبک بازی محبوب که بازی ماینکرفت نیز یکی از آن‌ها است، خیلی زود از راه می‌رسد.

اولین مرگ در بازی ماینکرفت بسیار دردناک و آزار دهنده است و ما از یادآوری آن برای شما متاسفیم، اما این حس نیز از نو تجربه نخواهد شد. حتی اگر این بازی را در حالت Permadeath تجربه نکنید، اولین مرگ در آن دردناک خواهد بود. شما با تلاش فراوان مواد اولیه جمع آوری کرده و حس آرامش دارید، اما ناگهان همه چیز را از دست می‌دهید! ممکن است اولین مرگ شما در این بازی با انفجار کریپری در تاریکی رخ داده باشد یا در حالی که غارها را پشت سر می‌گذاشتید، غذای شما به پایان رسیده باشد. فارغ از نحوه مرگ شما در این بازی، می‌دانیم به شدت ناراحت شده‌اید و باید بگوییم هرگز از نو آن را تجربه نمی‌کنید!

ساخت پورتال ندر

رسیدن به مرحله ساخت پورتال ندر، به سرعت فرا نمی‌رسد. شما نیازمند تبر الماسی برای به دست آوردن ابسیدیان یا ترکیب مواد مذاب و آب و در اختیار داشتن سطل و مقداری گل هستید. به طور کلی، ساخت پورتال ندر کار آسانی نبوده و برای رسیدن به این مرحله، نیازمند تجربه‌ای قابل توجه در بازی Minecraft هستید.

با این حال، ساخت اولین پورتال ندر خود را احتمالا به خاطر دارید. البته تمام مراحل انجام شده پس از آن را نیز نباید فراموش کرد که احتمالا شما را به شدت به وجد آورده است. این حس و حال بدون شک یکی از بهترین حس‌ها در بازی ماینکرفت بوده و احتمالا کمتر کسی آن را فراموش کند. البته باید به ترس و نیاز به بقای پس از آن نیز اشاره داشت.

ساخت خانه‌ای بهتر و بزرگ‌تر

چه چیزی شگفت انگیزتر و خوش حس و حال‌تر از ساخت خانه اول است؟ ساخت خانه دوم! شما اگر قدرت و تجربه رسیدن به پورتال ندر را داشته باشید، بدون شک زمان ساخت خانه دوم با مواد جدید و بهتر و البته با استفاده از ابزار جدیدتر فرا رسیده است. حال در کنار آن، دانش شما از بازی و نحوه ساخت و ساز در آن نیز افزایش پیدا کرده که سبب ساخت خانه‌ای به مراتب پیشرفته‌تر نسبت به خانه اول شما می‌شود.

ما اطمینان داریم که حس غرور شما پس از ساخت خانه دوم غیر قابل توصیف بوده است. شما حال نه تنها خانه‌ای ساخته‌اید که کاربرد بیشتری دارد، بلکه ظاهر زیباتری نیز در برابر خود دارید. خلاقیت بخش مهم از بازی ماینکرفت بوده که بسیاری از کاربران آن را در خانه سازی نشان می‌دهند و احتمالا شما نیز در این لحظه خلاقیت‌های صرف شده برای ساخت دومین خانه خود را به خاطر آورده‌اید.

بازگشایی پورتال نهایی (End Portal)

رسیدن به پورتال ندر حس و حالی ویژه است، اما نباید پورتال نهایی را نیز فراموش کرد که خود لحظه‌ای خاطره انگیز است. ابتدا شما باید مسیر خود به سوی آن را پیدا کنید که به خودی خود بخشی جذاب از ماجراجویی شما است. اما زمانی که چشم‌های اندر (Eyes of Ender) را در آن قرار داده و کهکشان روی خندان خود را به شما نشان می‌دهد، اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم شما دو بال درآورده و پرواز می‌کنید.

این ویژگی جذاب طی سال‌های اخیر به بازی ماینکرفت افزوده شد و در حالی که شاید پایان بازی نباشد، اما به ما این حس را القا کرده که ما همه چیز را درباره ماینکرفت می‌دانیم و از همین رو دست آوردی مهم و بی نظیر است. شکی نیست که لحظه رسیدن به این پورتال در میان خاطره انگیزترین لحظات هر گیمری قرار می‌گیرد.

شکست دادن اندر دراگون

شما طی سفر و ماجراجویی‌های خود در دنیای ماینکرفت با موجودات کشنده زیادی چون زامبی‌ها، اسکلت‌ها و البته کریپرها روبه رو می‌شوید. علاوه بر آن، نباید اژدهای دیوانه وار اندر را فراموش کرد که شما را به چالشی بزرگ دعوت می‌کند.

زمانی که شما جرات و تجربه قدم گذاشتن در اند (End) را به دست آوردید، اژدهایی غول پیکر در انتظار شما مانده و قصد دارد هر آنچه دارید را از شما بگیرد و احتمالا می‌دانید تجربه کم در بازی ماینکرفت برای شما بسیار بد بوده و متاسفانه سبب مرگ شما به دست اندر دراگون می‌شود. از این موضوع نباید چشم پوشی کرد که در گذشته شکست دادن اژدهای اندر آسان‌تر بود و با گذشت زمان، توسعه دهندگان این موجود را قوی‌تر کرده تا کاربران چالش بزرگ‌تری دریافت کنند.

یافتن الماس

در پایان به تجربه‌ای می‌رسیم که از همه شیرین‌تر بوده و هرگز فراموش نخواهد شد. به عقیده ما، یافتن الماس در ماینکرفت تنها چالشی است که همیشه جذاب باقی مانده و هر مرتبه یافتن آن‌ها، حس و حالی نو برای ما دارد.

تفاوتی ندارد چند عدد الماس پیدا کنید، یافتن آن‌ها لذت و هیجان خالص برای ما و شما است. اما نباید فراموش کرد به دست آوردن آن‌ها نتیجه مدت‌ها تلاش و تجربه بوده و باعث تپش پر سرعت قلب شما می‌شود.

لحظات خاطره انگیز در بازی Minecraft کم نیستند، اما ۱۰ لحظه‌ای که با شما به اشتراک گذاشتیم، بیش از دیگر لحظات در خاطر کاربران باقی مانده و باید از توسعه دهندگان بازی ماینکرفت بابت توسعه و بهبود این شاهکار تکرار نشدنی تشکر کنیم. شما چه خاطرات شیرینی از بازی Minecraft دارید؟ منتظر خواندن تجربیات بی نظیر شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments