Minecraft: بهترین مادهای ماینکرفت در سال ۲۰۲۲ را بشناسید

ماینکرفت را متفاوت تجربه کنید!

Minecraft: بهترین مادهای ماینکرفت در سال ۲۰۲۲ را بشناسید سورنا رضایی ۱۲ ۳۰ آذر ۱۴۰۱ بازی | گیم

اگر دنبال تجربه‌ای متفاوت در یک بازی آشنا می‌گردید، مقاله بهترین مادهای ماینکرفت همان چیزی است که دنبالش بوده‌اید.

سالانه بازی‌های زیادی وارد بازارهای جهانی می‌شوند؛ برخی از آن‌ها از ماد پشتیبانی کرده و برخی هم پشتیبانی نمی‌کنند. این قابلیت به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد تغییرات مورد نظر را اعمال کرده و آنطور که می‌خواهند به تجربه بازی محبوبشان بپردازند. ماینکرفت، در دسته اول قرار گرفته و با گشت و گذاری در فضای مجازی، متوجه خواهید شد که شاید هزاران ماد برایش ساخته شده است.

تعداد بالای مادهای موجود در اینترنت هم خوب است و هم بد. خوب است چون به کاربر حق انتخاب می‌دهد و بد است چون بررسی تک تک آن فرایند زمانبری بوده و از دست هر کسی برنمی‌آید. در این مقاله قصد داریم بهترین مادهای ماینکرفت در سال ۲۰۲۲ میلادی را بررسی کرده و به صورت خلاصه‌وار معرفیشان کنیم.

Optifine/Fastcraft

با نصب ماد Optifine، پشتیبانی بافت‌های HD به بازی اضافه شده و از همه مهمتر، تنظیمات بیشتری به بخش گرافیک اضافه می‌شود. ماد مزبور همچنین نورپردازی پویا را افزوده، کیفیت بافت‌ها را بهبود بخشیده و بهینه سازی بیشتری اعمال می‌کند. Optifine روی اکثر رایانه‌های شخصی عملکرد خوبی دارد اما اگر رایانه شخصی‌تان ضعیف است، توصیه می‌کنیم به سراغ Fastcraft بروید. این ماد عملکرد فنی بازی را روی سیستم‌هایی که قدرتمند نیستند، بهبود می‌بخشد.

Journeymap

محیط‌های وسیع، نقشه‌های جامع و کاملی را می‌طلبند. به هر حال، هر کاری دوست دارد بداند دقیقاً کجای جهان بازی ایستاده و چقدر با مقصد فاصله دارد. در صورتی که شما هم نقشه را بسیار مهم می‌دانید، توصیه می‌کنیم ماد Journeymap را نصب کنید. این ماد همزمان با پیشروی شما، یک نقشه جامع ایجاد کرده و به شما اجازه می‌دهد روی مقصد نشانه گذاری کنید. از همه مهمتر، نزدیک شدن موجودات متخاصم را اعلام می‌کند. در ضمن، نقشه‌ای که توسط Journeymap ایجاد شده را می‌توانید به صورت مینی مپ یا تمام صفحه مشاهده کنید.

Just Enough Items

حین گشت و گذار در محیط Minecraft قطعاً با آیتم‌های زیادی روبرو شده و آن‌ها را جمع آوری کرده‌اید. فایده برخی از آیتم‌ها واضح است اما برای فهمیدن فایده برخی دیگر به سرچ در اینترنت نیاز است. اگر حوصله ندارید با پیدا کردن آیتمی جدید بازی را متوقف کرده، تلفن همراه را بدست گرفته و از اینترنت استفاده کنید، Just Enough Items بهترین انتخاب برای شماست. این ماد به شما اجازه می‌دهد دستورالعمل ساخت تمامی آیتم‌های موجود در بازی را مشاهده کنید. بدین ترتیب، می‌دانید هر چیزی برای چه کاری مناسب است.

Jade

تصور کنید مادهای گرافیکی متعددی نصب کرده‌اید و جلوه‌های بصری به میزان قابل توجهی تغییر کرده است. در چنین شرایطی، یافتن آیتم مد نظر سخت است؛ زیرا نمی‌دانید مادها چه تغییری روی یک آیتم به وجود آورده و حالا چه شکلی دارد. در چنین شرایطی، ماد Jade می‌تواند بسیار مفید باشد. این ماد نه تنها به شما می‌گوید به چه آیتمی نگاه می‌کنید، بلکه آیتم‌های داخل صندوقچه‌ها را برایتان فاش می‌کند.

Enchantment Descriptions

ماینکرفت افسون‌های زیادی داشته و به خاطر سپردن همه‌شان واقعاً سخت است. برای رفع این مشکل، می‌توانید به سراغ Enchantment Descriptions بروید. این ماد همچنین از ۱۳ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند.

Twilight Forest

وقتی Twilight Forest را نصب می‌کنید، یک پورتال به بازی اضافه می‌شود که شما را به بُعد جدیدی انتقال می‌دهد: Twilight Forest. البته پورتال با نصب ماد ظاهر نمی‌شود. پس از نصب، باید آیتم‌های مورد نظر برای ساخت پورتال را جمع آوری کرده و سپس آن را فعال کنید. با ورود به Twilight Forest، تجربه‌ای متفاوت از ماینکرفت در انتظار شماست؛ تجربه‌ای که شامل سیاهچاله‌های جدید، موجودات افسانه‌ای و غیره می‌شود.

Biomes O’Plenty

جهان اصلی ماینکرفت زیست بوم‌های زیادی دارد. با این حال، اگر از تعداد زیست بوم‌ها راضی نیستید، می‌توانید به سراغ Biomes O’Plenty بروید. این ماد به هر دو نقشه Overworld و Nether زیست‌های زیادی را اضافه می‌کند. به این مورد باید ابزارها، زره‌ها، غذا و انواع جدید مکعب‌ها را افزود.

Alex’s mobs

با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده، می‌توان گفت کاربران ماینکرفت شدیداً خواهان اضافه شدن حیوانات، هیولاها و موجودات انسانگونه جدید هستند. اگر تمایلی به انتظار تا انتشار یک آپدیت رسمی نداشته و ترجیح می‌دهید سریعتر به خواسته خود برسید، می‌توانید Alex’s mobs را نصب کنید. این ماد ۸۴ حیوان جدیدی را در خود دارد که برخی از آن‌ها واقعی و برخی دیگر تخیلی هستند. از حیوانات واقعی می‌توان کانگورو و ببر را نام و برد لیست تخیلی‌ها هم شامل موارد متعددی از جمله Bone Serpent می‌شود.

Immersive Portals

با نصب Immersive Portals روی بازی، پورتال‌ها دو تغییر مهم خواهند داشت: تغییر اول این است که می‌توانید به راحتی آن سمت پورتال را دیده و ببینید در جهان جدید چه چیزی در انتظارتان است؛ تغییر دوم، به حذف صفحه بارگذاری مربوط می‌شود. بدین ترتیب، بدون معطلی وارد جهان جدید می‌شود.

RLCraft

اگرچه چند سال از انتشارش می‌گذرد، RLCraft را می‌توان همچنان یکی از مشهورترین مادهای ماینکرفت لقب داد. نصب این ماد، المان‌های آثار فانتزی مانند اژدها، پری و غیره را به جهان اضافه می‌کند. به این موارد باید موجودات متخاصم را هم افزود. در ضمن، RLCraft زیست بوم‌های جدید و سازه‌های متعدد مانند برج و سیاهچاله را هم به جهان بازی اضافه می‌کند.

Pixelmon

پوکی مان یکی از مشهورترین فرنچایزهای تاریخ سرگرمی بوده و آثارش را می‌توان در مدیوم‌های پرطرفدار از سریال گرفته تا بازی‌های ویدیویی مشاهده کرد. اگر شما از طرفداران این فرنچایز هستید، توصیه می‌کنیم Pixelmon را نصب کنید تا ماینکرفت حال و هوای پوکی مان به خود بگیرد.

SkyFactory 4

SkyFactory یکی از مادهای کلاسیک بوده و بر اساس نقشه مشهور SkyBlock طراحی شد. نسخه چهارم، پکیجی عظیم از مادهای متفاوت است که تعدادشان به رقم ۲۰۰ می‌رسد. ماد همچنین شامل ۳۰ دنیای کاملاً جدید می‌شود که می‌توانید بسته به سلیقه خود انتخابشان کرده و به گشت و گذار در آن بپردازید.

Better MC

همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، Better MC می‌خواهد تجربه‌ای کاملتر را برای کاربران به ارمغان بیاورد. در همین راستا، باس فایت‌ها، موجودات متخاصم، محصولات زراعی، آیتم، بُعدها و ماموریت‌های تازه‌ای را به بازی اضافه می‌کند.

Vault Hunters

شما با نصب Vault Hunters وارد محیط‌های جدید می‌شوید که اصطلاحاً Vault نامیده می‌شوند. ماموریت دارید با ورود به این محیط‌ها، چالش‌ها را پشت سر گذاشته، دشمنان را شکست داده و نهایتاً به آیتم مورد نظر (آیتم بسیار ارزشمند، زره یا سلاح) دست یابید. تعداد محیط‌ها به رقم ۲۵ می‌رسد و در صورتی که بتوانید همگی را به پایان برسانید، آخرین محیط آنلاک می‌شود؛ محیطی که چالش‌برانگیزترین محسوب می‌شود.

Little Tiles

ماینکرفت در بحث مکعب‌ها و ساخت و ساز محدودیت‌هایی دارد؛ محدودیت‌هایی که به عقیده برخی جذابیت را افزایش داده است. به هر حال، باعث می‌شود کاربر از ذهن خود استفاده کرده و برای ساخت سازه مورد نظر، به خلاقیت سوق پیدا کند. اگر علاقه‌ای به چالش‌های این چنینی ندارید، ماد Little Tiles برای شما ساخته شده است. این ماد مکعب‌های تازه‌ای را به بازی اضافه می‌کند که با برخی از آن‌ها حتی می‌توان سازه‌های متحرک ایجاد کرد.

Chisel

با استفاده از ماد Chisel می‌توانید بافت هر مکعبی که مد نظر دارید را تغییر دهید. بدین ترتیب، دست شما هنگام ساخت سازه‌های پیچیده بازتر خواهد بود.

FramedBlocks

مکعب‌ها برای ساختن یک سازه عالی هستند و کسی نمی‌تواند خرده بگیرد اما برخی اوقات به اشکال دیگری نیاز است. در چنین شرایطی، می‌توان از FramedBlocks بهره برد که اشکال هندسی زیادی را به بازی اضافه می‌کند.

Decocraft

ساخت و ساز خانه‌تان به انتها رسیده اما برای دکوراسیونش به مشکل خورده‌اید؟ راه حل شما در Decocraft نهفته است. این ماد حدوداً ۳ هزار آیتم جدید مانند صندلی، بتری، لامپ و سینک ظرفشویی را اضافه می‌کند؛ آیتم‌هایی که به شما یک آزادی عمل کامل در طراحی دکوراسیون داخلی خانه می‌دهند.

Bibliocraft

Bibliocraft در ابتدا یک ماد بود تا کاربران بتواند کتاب‌هایی که یافته‌اند را داخل یک قفسه مرتب کنند. این ماد طی سال‌های گذشته تغییرات متعددی داشته و حالا تنها یک قفسه بزرگ کتاب نیست. این قفسه می‌تواند سلاح‌ها، زره‌ها و حتی تروفی‌هایتان را در خود جای دهد. فرقش با صندوقچه این است که تمامی آیتم‌ها جلوی چشمتان بوده و هر لحظه می‌توانید آن‌‎ها را ببینید.

Pam’s HarvestCraft 2

Pam’s HarvestCraft 2 از چهار ماد جداگانه تشکیل می‌شود: Food Core، Crops، Trees و Food Extended. هر کدام از آن‌ها غذاهای جدیدی را به منو اضافه می‌کنند. البته توصیه می‌کنیم این ماد را به همراه Hunger Overhaul و The Spice of Life نصب کنید تا تجربه‌تان کاملتر شود.

به نظر شما، جای خالی کدام ماد در لیست بهترین مادهای ماینکرفت حس می‌شود؟

3.7 30 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا