جزئیات بیشتری از شخصیت اصلی Final Fantasy XVI منتشر شد

او کلایو نام داشته و مامورت دارد از برادر کوچکترش محافظت کند

شخصیت اصلی Final Fantasy XVI

استودیوی کریئیتو بیزینس یونیت ثری با انتشار یک پست در وب سایت رسمی PlayStation، از نام شخصیت اصلی Final Fantasy XVI رونمایی کرد.

اواخر شهریور امسال شایعه‌های بسیاری در فروم‌ها و خبرگزاری‌های مختلف منتشر شد مبنی بر اینکه نسخه‌ی جدید فاینال فانتزی در PlayStation 5 Showcase معرفی خواهد شد؛ شایعه‌هایی که حقیقت داشتند. اسکوئر انیکس در جریان رویداد سونی از بازی Final Fantasy XVI پرده برداشت که مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد. حال و با گذشت چند هفته از آن زمان، جزئیات بیشتری از دنیا و همچنین شخصیت‌های این عنوان اکشن و نقش‌آفرینی منتشر شده است.

استودیوی کریئیتو بیزینس یونیت ثری (Creative Business Unit III) با انتشار پستی در وب سایت رسمی PlayStation، جزئیات تازه‌ای از فضای کلی داستان، کاراکترها و شخصیت اصلی Final Fantasy XVI به اشتراک گذاشت. بر این اساس، قصه در سرزمین والیستیا (Valisthea) روایت می‌شود که برج‌هایی بلند از کریستال در سراسر آن وجود دارند؛ برج‌های کریستالی که با نام کریستال‌های مادر شناخته می‌شوند. این برج‌ها ارتفاع بسیاری داشته و طی نسل‌های گذشته عناصر چهارگانه (آب، هوا، خاک و آتش) را کنار هم نگه داشته‌اند. موهبتی که از این کریستال‌ها نشئت می‌گیرد، به قلمروهای موجود در سرزمین والیستیا و مردمانشان اجازه داده در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده و در رفاه و آرامش زندگی کنند.

تاکنون جنگ‌های بسیاری بر سر تصاحب کریستال‌های مادر رخ داده که نتیجه‌اش، به وجود آمدن قلمروهای مختلفی بوده که هر کدام فرهنگ و ایدئولوژی‌های منحصر به فردی دارند. از قلمروهای موجود در والیستیا می‌توان به فرمانروایی اعظم رزاریا، امپراتوری مقدس سنبرک، پادشاهی ولود، جمهوری دالمکیان و پادشاهی آیرون اشاره کرد. بعد از درگیری‌های فراوان، نهایتا صلحی نه چندان پایدار و شکننده میان تمامی قلمرو برقرار شد. این شرایط ادامه داشت تا اینکه تهدید جدیدی در فرمانروایی اعظم رزاریا پدیدار شده و باعث می‌شود صلح میان قلمروها در آستانه‌ی نابودی قرار بگیرد. جدا از این موارد، در هر یک از قلمروها یک مرد یا زن قادر است به موجودی قدرتمند تبدیل شود. برخی قلمروها این موجودات قدرتمند و عظیم را محترم شمرده اما برخی دیگر آن‌ها را سلاح‌های جنگی می‌بینند. این موجودات، آیکان (Eikon) نام داشته و داخل بدن میزبان خود زندگی می‌کنند.

کریئیتو بیزینس یونیت ثری در بخش دیگری از پست خود به شخصیت‌های Final Fantasy XVI پرداخت. این استودیوی ژاپنی گمانه‌زنی‌های طرفداران را تایید و اعلام کرد شوالیه‌ی جوان و فردی که در انتهای تریلر معرفی به نمایش درآمده و صورتش دارای تتو است، در واقع یک شخص هستند. او کلایو رزفیلد نام داشته و پروتاگونیست بازی است. کلایو نخستین فرزند خانواده‌ی سلطنتی بوده و محافظ شخصی فرزند دوم است؛ زیرا جاشوا از آیکان فونیکس برخوردار بوده و می‌تواند به موجودی قدرتمند تبدیل شود. در ضمن، اگرچه جاشوا در یک خانواده‌ی سلطنتی به دنیا آمده اما با همه‌ی افراد به مهربانی رفتار می‌کند. او همچنین از هویچ نفرت دارد. جیل واریک دیگر شخصیتی است که در پست اخیر وب سایت PlayStation به آن پرداخته شد. او اهل سرزمین‌های شمالی بوده و به عنوان پیشکش صلح به قلمرو رزاریا اهدا شده است. جیل از دوران کودکی در کنار کلایو و جاشوا بوده و رابطه‌ی نزدیکی با آن‌ها دارد.

اگر از علاقه‌مندان به فرنچایز فاینال فانتزی باشید، با سامون‌ها آشنایی دارید. این موجودات نابودگر و مرگبار در Final Fantasy XVI با نام آیکان‌ها شناخته می‌شوند. مانند گذشته، این موجودات مجبور هستند داخل بدن یک فرد قرار داشته باشند؛ فردی که با نام دامیننت شناخته می‌شود. اینکه آیکان‌ها دقیقا چه هستند و تقابلشان چه تبعاتی برای قلمروها به همراه دارد، در جریان داستان این بازی انحصاری فاش خواهد شد.

جدیدترین محصول اسکوئر انیکس در حال حاضر هیچ گونه تاریخ انتشاری ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا