از دو شخصیت جدید بازی God of War Ragnarok چه می‌دانید؟

کلاغ های مزاحم شما را زیر نظر خواهند گرفت!

دو شخصیت جدیدی بازی God of War Ragnarok

هاگین و مانین دو شخصیت جدید بازی Ragnarok  God of War قرار است این بازی را هیجان انگیزتر کنند.

تازه‌ترین تریلر بازی خدای جنگ رگناروک شماری از نقش‌های جدید را به نمایش می‌گذارد که در بین آن‌ها دو همراه همیشگی اودین نیز دیده می‌شوند. پس از چندین ماه سکوت استودیو سازنده این بازی یعنی سانتا مونیکا (Santa Monica) بالاخره تاریخ انتشار بازی را افشا کرد و به شایعات و جنجال‌ها پایان داد. طرفداران حالا می‌توانند با اطمینان خاطر منتظر رسیدن روز نهم نوامبر (۱۸ آبان ماه) باشند. پیوست این خبر جدیدترین تریلر بازی بود که ماجراجویی‌ها، دشمنان و نقش‌های جدید بازی را معرفی کرد.

این تریلر جدید هرچند کوتاه بود اما نکات تازه‌ای را به طرفداران خاطرنشان شد. نکاتی که از چگونگی سفر خدای جنگ به همراه پسر او آترئوس و درگیری‌های آنان با دشمنان جدید آن‌ها می‌گفت. مانند رویارویی خوفناک کریتوس و آترئوس با فنریر (Fenrir) فرزند لوکی که در پایان ویدیو شاهد آن بودیم. البته این گرگ غول‌آسا تنها حیوانی که دیده می‌شود نیست؛ دو تن از همراهان همیشگی اودین نیز در بین آن‌ها دیده می‌شوند. ویدیو با صدای دو کلاغ شروع می‌شود که بیننده را به سمت صحنه‌ نبرد کریتوس  با دسته‌ای از دشمنانش می‌کشانند. این حضور، هرچند کوتاه، مهر تاییدی بر وجود این دو نقش در روند بازی است.

آنگونه که در اساطیر اسکاندیناوی اشاره شده هاگین (Huginn) و مانین (Muninn) دو کلاغ هستند که چشم و گوش اودین و دلیلی بر قدرتمندی و احاطه او بر قلمرواش محسوب می‌شوند. هرچند این دو معمولا در سراسر اساطیر اسکاندیناوی نادیده گرفته می‌شوند اما نقش بسیار مهمی در حضور پررنگ اودین در تمامی افسانه‌ها دارند. این دو پرنده هر روز صبح به دستور اودین از ازگارد خارج می‌شوند و با سرعت خارق‌العاده خود تمامی قلمرو را طی می‌کنند، اتفاقات را زیر نظر می‌گیرند و در پایان روز نزد اودین بازمی‌گردند. سپس او را از آنچه مشاهده کرده‌اند و شنیده‌اند باخبر می‌کنند. البته این دو کلاغ‌ جزو پرنده‌های عادی نیستند، چراکه جثه‌ای بسیار بزرگتر از کلاغ‌های معمولی دارند و همانطور که از نام‌هایشان پیدا است (هاگین به معنای فکر و مانین به معنای یاد) توانایی درک زبان انسان و حتی بیان آن را نیز دارند. همین ویژگی‌ها باعث شده تا طرفداران به وجد آیند و حدس‌هایی درمورد نقش آن‌‌ها در بازی بزنند.

هاگین و مانین دو شخصیت جدید بازی God of War Ragnarok

هاگین و مانین نقش‌های جدید بازی God of War Ragnarok

با اینکه این دو کلاغ در گیم‌پلی‌های قبلی بازی نبوده‌اند اما گمان می‌رود که حتما در روند بازی جدید مشاهده شوند و حتی نقش مهمی را ایفا کنند. از آنجایی که اودین یکی از دشمنان اصلی در روند بازی محسوب می‌شود می‌توان حدس زد که دو پرنده‌ی همراه او به عنوان خبرچین همواره در بازی حضور داشته باشند و کریتوس را زیر نظر ‌بگیرند. بنابراین شاید به عنصر هشدار دهنده‌ای تبدیل شوند که باید در روند بازی به آن توجه کرد. نظریه قابل توجه دیگر این است که این دو پرنده حتی امکان دارد که در مبارزات نیز شرکت کنند! مانند کلاغ‌هایی که در بازی خدای جنگ ۲ وجود داشتند. هرچند به نظر می‌آید این مشارکت جزئی و در حد نیروی کمکی باشد چرا که دو کلاغ مذکور از قدرت فیزیکی و مبارزه بالایی برخوردار نیستند.

هاگین و مانین، دو همراه و خبرچین خاموش که بازیکنان را در تمام طول بازی زیر نظر می‌گیرند، چالشی نو برای طرفداران به شمار می‌آیند که می‌توانند با گیم‌پلی و حضور گسترده خود در بازی تصاویر تازه‌ای را از دید خود به بازیکنان نشان دهند و روایت‌ها را از زاویه‌ای نزدیکتر به اودین به نمایش بکشند. God of War Ragnarok نهم ماه نوامبر (۱۸ آبان ماه) برای پلتفرم‌های پلی‌ استیشن 4 و 5 منتشر می‌شود.

نظر شما در مورد این دو نقش جدید چیست؟ به نظرتان طراحان بازی چه چالش‌های جدیدی را می‌خواهند از طریق این دو پرنده خبرچین به بازی اضافه کنند؟ منتظر نظرات و فرضیه‌های شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا