#مهسا_امینی
شخصیت های بازی God of War Ragnarok

کدام اساطیر نورث باید جز شخصیت های بازی God of War Ragnarok باشند؟

مسیری سخت و کمرشکن در انتظار آترئوس و کریتوس است!

سال ۲۰۲۲ از نیمه گذشت و متاسفانه هنوز از تاریخ انتشار دقیق نسخه بعدی سری بازی خدای جنگ مطلع نیستیم، با این حال اطلاعات چندانی از جمله شخصیت های بازی God of War Ragnarok در اختیار ما قرار گرفته و ما نیز قصد داریم نگاهی به دیگر شخصیت های احتمالی بازی خدای جنگ رگناروک داشته باشیم.

پس از موفقیت بی حد و اندازه عنوان شاهکار God of War در سال ۲۰۱۸، انتظارات ما از بازی God of War Ragnarök بیش از حد بالا بوده و در کنار جلوه‌های بصری نسل نهمی، خواهان داستانی قوی بر پایه اساطیر نورث هستیم. بدون شک اولین اشخاصی که برای رویارویی در برابر کریتوس (Kratos) در این بازی به یاد ما می‌آیند، اساطیری چون ادین (Odin) و ثور (Thor) هستند، ولی از نظر کاربران و البته اسطوره شناسان، کدام اسطوره‌ها باید در این بازی حضور داشته باشند؟ ما با توجه به تریلرهای منتشر شده می‌دانیم که تیر (Tyr) و انگربودا (Angrboda) دو شخصیت بسیار مهم در این بازی خواهند، با این حال اساطیر حاضر در God of War Ragnarök به این دو ختم نخواهند شد و خدایان زیادی از نورث باقی مانده که کریتوس با آن‌ها تسویه حساب نکرده است!

ما در پایان بازی God of War، متوجه شدیم آترئوس (Atreus) در اتفاقات Ragnarök در نقش لوکی (Loki) ظاهر خواهد شد و همانطور که پیش‌تر اشاره شد، شاهد حضور آنگربودا، همسر او نیز در این بازی خواهیم بود و انتظار می‌رود یکی دیگر از مهم‌ترین شخصیت‌های این بازی فنریر (Fenrir) گرگی که ادین را به قتل می‌رساند باشد. پس از حضور تیر در تریلر به نمایش درآمده، بسیاری باور دارند که دیگر خدایان آسیر (Aesir) نیز جز شخصیت های بازی God of War Ragnarok خواهند بود. با وجود تعداد زیاد خدایان دنیای نورث، پیش‌برد داستان بازی خدای جنگ راگناروک می‌تواند به روش‌های بسیار زیادی رخ دهد و باور داریم چالش‌های کریتوس و آترئوس به قدری سخت خواهند شد که این جنگجویان نترس و شکست ناپذیر زیر بار فشار دشمنان کمر خم خواهند کرد!

فنریر

شخصیت های خدای جنگ راگناروک
تیر و فنریر

فنریر، یکی از معروف‌ترین اساطیر نورث، گرگی بزرگ جثه، زاده لوکی و آنگربودا است. پیش از اتفاقات راگناروگ، فنریر زندانی شده و تلاش‌های او برای رهایی، آغاز کننده راگناروگ و نابودی بخشی عظیم از میدگارد (Midgard) است. نقش او در راگناروگ، به قتل رساندن ادین با خوردن تمام بدن او است. با حضور آترئوس که در حقیقت لوکی بوده و معرفی آنگربودا، احتمال حضور فنریر بسیار بسیار بالا بوده و احتمالا شاهد همراهی او با ما برای ستیز در برابر خدایان ازگارد (Asgard) باشیم.

نورن‌ها

سری بازی God of War، همیشه کریتوس را در سمت برنده و خدایان مقابل او را در سمت بازنده داستان ما به تصویر کشیده است. از سوی دیگر بسیاری از اتفاقات رخ در بازی God of War سال ۲۰۱۸ و همچنین اتفاقاتی که در آینده شاهد آن‌ها خواهیم بود، توسط برخی غول‌ها و افراد دیگر در دنیای خدای جنگ پیشگویی شده‌اند. اما بسیاری باور دارند که این رویه دچار تغییری عظیم در بازی God of War Ragnarök خواهد شد. کریتوس گمان دارد که آترئوس زندگی او را به پایان خواهد رساند و بعید نیست او برای آگاهی از سرنوشت خود، به خدایان سرنوشت نورث که با نام نورن‌ها (The Norns) شناخته می‌شوند پناه بیاورد! از آنجایی که نورن‌ها سازندگان سرنوشت هستند، قدرت این را داشته که نیروهایی را فراتر از نیروی تحت اختیار خدایان به کریتوس و آترئوس داده تا ازگارد را همراه با تمام خدایان حاضر در آن از بین ببرند. پس حضور نورن‌ها به عنوان شخصیت های بازی God of War Ragnarok بسیار بالا است.

زئوس

شاید وجود نام زئوس (Zeus) در این مطلب و همچنین در بازی God of War Ragnarök عجیب باشد. این خدای یونان باستان نه تنها یک مرتبه توسط کریتوس کشته شده، بلکه هیچ ارتباطی با اساطیر نورث ندارد، با این حال اگر در زمان تجربه بازی God of War سال ۲۰۱۸ دقت کرده باشید، طی حضور کریتوس در هلهایم (Helheim) صدای زئوس به گوش می‌رسد. در راستای همین موضوع، میمیر (Mimir) به کریتوس گوش زد می‌کند که هرگز قدم در مکانی که صدای زئوس شنیده می‌شود نگذار! همین موضوع این احتمال را به وجود می‌آورد که در بازی God of War Ragnarök، کریتوس برای رویارویی با ادین یا ثور به هلهایم برود. ناگفته نماند که ادین دقیقا نقشی مشابه زئوس در اساطیر نورث را ایفا کرده و در حقیقت هر دو خدای خدایان در میان اساطیر خود هستند. این احتمال نیز وجود داشته که حضور زئوس در بازی God of War Ragnarök به منظور کمک به کریتوس برای قبول پیشبینی صورت گرفته در ژتونهایم (Jotunheim) باشد!

هل

دیگر فرزند لوکی و آنگربودا، هل (Hel)، خدای مرگ در هلهایم، جهان مردگان ننگین بوده و نقشی بسیار مهم در بازی God of War Ragnarök خواهد داشت. اینگونه به نظر می‌رسد که از نو شاهد حضور کریتوس و آترئوس در هلهایم خواهیم بود و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، احتمال شاهد رویارویی این دو با هل باشیم. مانند آترئوس، هل نیم خدا و نیم غول است و نقشی بسیار مهم در هدایت لوکی و فنریر در حمله به ازگارد دارد. او در حقیقت سازنده کشتی لوکی است. او می‌تواند یکی از یاران مهم و کارآمد آترئوس در بازی God of War Ragnarök باشد!

سورتر

داستان بازی خدا جنگ راگناروک، نه تنها مرگ خدایان آسیر، بلکه نابودی میدگارد و تولد دوباره آن را بیان می‌کند. یکی دیگر از اشخاص مهم پشت پرده نابودی میدگارد، سورتر (Surtr)، غول آتشین و محافظ موسپلهایم (Muspelheim)، جهان آتش است. طی اتفاقات راگناروک، سورتر وظیفه پخش آتش در میدگارد و در نتیجه کشتن تمام موجودات زنده روی زمین را بر عهده دارد. او همچنین در نبردی بسیار حماسی با فری (Frey) درگیر می‌شود. در حالی که احتمال حضور مستقیم او در بازی God of War Ragnarök کم است، گمان می‌رود سورتر در مسیر کریتوس به او کمک کرده یا شمشیر خود برای مبارزه با خدایان آسیر را در اختیارش قرار دهد.

شاید کریتوس و آترئوس هر دو قدرت از بین بردن بالدر (Baldr) را داشته باشند، ولی برای نابودی خدایانی چون ثور و ادین، احتمالا نیازمند کمک باشند، چون ما به طور مداوم درباره قدرت بی حد و اندازه خدایانی از این دست شنیده‌ایم. از سوی دیگر، از دست دادن فری به عنوان همراه و کمک خود، ما شاهد ضعف بسیار زیاد کریتوس و آترئوس در برابر بالدر بودیم. حال باید منتظر ماند و دید کدام اساطیر نورث برای حضور در این بازی به طور رسمی معرفی خواهند شد. بازی God of War Ragnarök برای انتشار طی سال ۲۰۲۲ روی کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ برنامه ریزی شده است. نظر شما درباره شخصیت‌های یاد شده در این مطلب برای حضور در نسخه بعدی خدای جنگ چیست؟ فکر می‌کنید از میان آن‌ها کدامیک به عنوان شخصیت های بازی God of War Ragnarok افزوده خواهد شد؟ به نظر چه شخصیت‌های دیگری می‌توانند در این بازی حضور داشته باشند؟ منتظر نظرات شما هستیم.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا