هیدئو کوجیما جایزه‌ی فلوشیپ بفتا ۲۰۲۰ را دریافت خواهد کرد

بالاترین جایزه‌ی افتخاری بفتا، امسال به خالق متال گیر سالید می‌رسد


مراسم بهترین بازی‌های آکادمی بریتانیا (بفتا گیمز) طبق روال هر ساله در آوریل برگزار می‌شود و جایزه‌ی افتخاری فلوشیپ به هیدئو کوجیما، کارگردان ۵۶ ساله‌ی سری متال گیر سالید خواهد رسید.

این جایزه بالاترین عنوان افتخاری است که هم در بخش سینما و تلویزیون و هم در بخش بازی به افراد تاثیرگذار و مهم صنعت تعلق می‌گیرد. کوجیما با دریافت این جایزه در کنار افرادی مثل گیب نیوول، شیگرو میاموتو، پیتر مولینیو، ویل رایت و تیم شفر قرار می‌گیرد. کوجیما در بیانیه‌ی خود از این موضوع ابراز خوشحالی و افتخار کرده است:

بسیار مفتخرم و می‌خواهم این لحظه را با تمام کسانی که پیش از من موفق به دریافت این جایزه شده‌اند تقسیم کنم، چرا که برای کار آن‌ها چه در زمینه‌ی فیلم، تلویزیون و بازی‌های ویدیویی احترام زیادی قائلم.

کوجیما که به عنوان خالق، کارگردان و نویسنده‌ی سری متال گیر سالید شناخته می‌‎شود، تا به حال هفت بار در تمام دوره‌های بفتا نامزد شده است. این عدد احتمالا تا ۱۳ اسفند بیشتر هم خواهد شد چرا که نامزدهای این دوره‌ی بفتا گیمز در این تاریخ اعلام خواهند شد. احتمال می‌رود بازی جدید کوجیما یعنی Death Stranding احتمالا در چند شاخه مثل موسیقی، روایت و بهترین بازی سال نامزد دریافت جایزه شود.

مراسم بفتا گیمز ۲۰۲۰ که از کوجیما به خاطر عملکردش در ژانر مخفی‌کاری و به طور کلی داستان‌سرایی تقدیر کرده است، قرار است در تاریخ ۱۴ فروردین سال آینده برگزار شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا