بازگشت رونین در اولین تریلر سریال هاکای

این ویدیو نزدیک به دو دقیقه زمان دارد

جرمی رنر بازیگر آمریکایی به واسطه استوری اخیر خود در اینستاگرام تاریخ انتشار نخستین تریلر سریال هاکای را رسما اعلام کرده است.

Hawkeye یک مینی سریال ابرقهرمانی بوده و اولین اثر اختصاصی با محوریت کلینت بارتون به شمار می‌رود. این پروژه در فوریه سال جاری میلادی جلوی دوربین رفت و در آوریل به انتهای فاز فیلمبرداری رسید. سریال در حال حاضر مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد تا آماده شده و طی ماه‌های آتی در دسترس مشترکان سرویس دیزنی پلاس قرار بگیرد.

اطلاعات چندانی از داستان سریال هاکای موجود نیست. تنها می‌دانیم اتفاقاتش بعد از Avengers: Endgame جریان داشته و کلینت بارتون در جریان قصه با دختری جوان به نام کیت بیشاپ ملاقات می‌کند؛ فردی که مصمم است مهارت‌های دفاعی را یاد گرفته تا بتواند مقابل تبهکاران بایستد. لیست شخصیت‌های سریال به همین دو مورد خلاصه نمی‌شود. مایا لوپز ملقب به اکو در سریال حضور داشته و شخصیت‌های اصلی را در ماجراجویی‌هایشان همراهی می‌کند. به این مورد باید یلنا بلووا را افزود که در پی اتفاقات فیلم Black Widow گمان می‌کند بارتون مسئول مرگ ناتاشا رومانوف بوده و به دنبال انتقام است. در ضمن، جرمی رنر (هایلی اسJeremy Renner)، هایلی استاینفیلد (Hailee Steinfeld)، علاکوآ کاکس (Alaqua Cox) و فلورنس پیو (Florence Pugh) به ترتیب نقش‌ها را ایفا می‌کنند.

جرمی رنر چندی پیش استوری جدیدی را از طریق حساب اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت که تاریخ انتشار نخستین تریلر سریال هاکای را فاش می‌کند. بر این اساس، تریلر امروز از راه می‌رسد. بازیگر آمریکایی وارد جزئیات نشد و اشاره‌ای به ساعت دقیق نکرد اما در استوری بعدی تاکید داشت ویدیو تبلیغاتی صبح به فضای مجازی می‌آید. در ادامه می‌توانید تصویر مربوط به استوری را مشاهده کنید:

ترین تران (Trinh Tran) از تهیه‌کنندگان اجرایی سریال Hawkeye است. او در یکی از مصاحبه‌های خود جزئیاتی از فیلمنامه را فاش کرد. تران، کلینت بارتون را مرد خانواده توصیف کرد که باید با دختری جوان و سرشار از انرژی کنار بیاید که گاهی اوقات رفتارهای آزاردهنده‌ای دارد. هایلی استاینفیلد که در کنار تران حضور داشت، جزئیات بیشتری را به اشتراک گذاشت. او فاش کرد کلینت در جریان سریال کیت بیشاپ را زیر بال و پر خود گرفته، راه و رسم مبارزه را یادش داده و سپس به او آزادی عمل می‌دهد تا کارها را آنطور که می‌خواهد پیش ببرد.

اگر سریال‌های لایو اکشن فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را دیده باشید، باید متوجه یک نکته شده باشید: تمامی سریال‌ها دارای یک رابطه دونفره بوده‌اند. مخاطب در WandaVision با واندا ماکسیموف و ویژن، در The Falcon and the Winter Soldier با فالکن و سرباز زمستان و در Loki با لوکی و سیلوی مواجه می‌شود. با در نظر گرفتن این موارد، نباید از تمرکز روی رابطه استاد-شاگردی کلینت بارتون و کیت بیشاپ در Hawkeye غافلگیر شد.

همان‌طور که در پاراگراف‌های پیشین اشاره شد، مارول در قبال سریال هاکای خساست زیادی به خرج داده و نگذاشته موارد چندانی (اطلاعات از فیلمنامه یا تصویر) فاش شود. شرایط موجود با از راه رسیدن اولین تریلر قطعا تغییر کرده و در ادامه شاهد به اشتراک گذاری خلاصه داستان و دیگر آیتم‌های تبلیغاتی خواهیم بود.

اولین تریلر سریال هاکای سرانجام منتشر شد

مارول دقایقی قبل اولین تریلر سریال هاکای را در کانال یوتیوب خود قرار داده است. این ویدیو نزدیک به ۲ دقیقه زمان داشته و کلینت بارتون را نشان می‌دهد که پس از مدت‌ها به همراه فرزندان خود به یک رستوران رفته است. اگرچه زمان زیادی به کریسمس نمانده و هر پدر یا مادری دوست دارد این برهه زمانی را در کنار عزیرترین افراد زندگی‌اش باشد، کلینت تصمیم می‌گیرد از خانواده خود فاصله بگیرد تا بتواند اشتباهات گذشته را تا جای ممکن جبران کند. البته او به دخترش قول می‌دهد برای کریسمس به خانه بازگردد.

کلینت بارتون ظاهرا در اتاق هتل خود ساکن شده که توجه‌اش به یک برنامه خبری جلب می‌شود؛ برنامه‌ای که اعلام می‌کند رونین بازگشته و بار دیگر ترس را به جان تبهکاران شهر انداخته است. با دیدن برنامه خبری، برایش سوال می‌شود چه کسی از هویت مخفی او برای مبارزه با تبهکاران بهره می‌برد. در نتیجه، تصمیم می‌گیرد شخص مورد نظر را بیابد. بارتون در ادامه متوجه می‌شود یک دختر جوان (کیت بیشاپ) ماسک را به صورتش زده و از تجربه کافی برخوردار نیست. از همین رو، تصمیم می‌گیرد کیت را زیر بال و پر خود بگیرد.

اولین تریلر سریال هاکای تا پیش از ملاقات کلینت بارتون و کیت بیشاپ لحنی نسبتا جدی دارد اما پس از اتفاق مزبور شاهد اضافه شدن المان‌های طنز هستیم. بیشاپ در بخشی از تریلر فاش می‌کند دیگران او را بهترین کماندار جهان می‌دانند. در همین حین، او با کمان خود تیراندازی کرده و باعث می‌شود یک برج ناقوس تخریب شود. نمونه دیگر، صحنه‌ای است که کلینت توسط تعدادی تبهکار به اسارت گرفته شده و کیت سعی دارد نجاتش دهد اما عملیات مفتضحانه پیش می‌رود. در ضمن، در تریلر ترانه‌ای مرتبط با کریسمس پخش می‌شود که It’s The Most Wonderful Time Of The Year نام داشته و اثر اندی ویلیامز (Andy Williams) است.

اولین تریلر سریال هاکای تمرکز ویژه‌ای روی رابطه استاد-شاگردی کلینت بارتون و کیت بیشاپ دارد اما دیگر شخصیت‌های داستان را فراموش نکرده و نگاهی کوتاه به مایا لوپز ملقب به اکو و النور مادر کیت می‌اندازد. دیگر نکته جالب‌توجه، غیبت یلنا بلووا است که انتظار می‌رفت در تریلر خودنمایی کند.

Hawkeye یک مینی سریال بوده و نباید انتظار داشت فصل دومش ساخته شود. البته شخصیت‌های آن قطعا در دیگر آثار MCU بازمی‌گردند. در انتها، لازم به ذکر است اولین قسمت سریال هاکای در تاریخ ۳ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۴ نوامبر) منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا