پیشینه شخصیت راکت در داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3 خواهد بود

حتی دانشمند سازنده راکت شخصیت منفی است

شخصیت راکت در داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3

داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3 بیشتر از هرچیز درباره جمع‌بندی داستان نگهبانان کهکشان و همچنین پیشینه شخصیت راکت (Rocket Raccoon) خواهد بود.

در سال ۲۰۱۴ ما برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe)، با شخصیتی به نام راکت آشنا شدیم؛ یک راکون سخنگو و عجیب و غریب که پیشینه مشخصی نداشت و از همه عجیب‌تر، با یک درخت به نام گروت (Groot)، مشغول انجام ماموریت‌های غیرقانونی بود. با این حال طولی نکشید تا راکت در داستان فیلم Guardians of The Galaxy با گامورا (Gamora)، استار لورد (Star Lord) و درکس (Drax) آشنا شد و طی یک برنامه فرار از زندان، آن‌ها با کمک همدیگر تیم تازه‌ای به نام نگهبانان کهکشان را تشکیل دادند.

طی دو قسمت منتشر شده از سری نگهبانان کهکشان، دو شخصیت مانتیس (Mantis) و نبیولا (Nebula) نیز به این تیم اضافه شدند. اما رفته رفته ما تقریبا با پیشینه برخی از آن‌ها آشنا شدیم و حتی اخیرا در قسمت ویژه Guardians of The Galaxy، ما حتی متوجه یک راز پنهان و بسیار مهم، بین مانتیس و استار لورد شدیم! با این حال هرگز اطلاعات بیشتری از شخصیت‌های راکت راکون و گروت در دسترس طرفداران قرار نگرفت؛ در حالی که داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3 این مورد را برطرف خواهد کرد.

جیمز گان (James Gunn)، کارگردان سری فیلم‌های نگهبانان کهکشان، اعلام کرده بود که فیلم GoTG 3 حکم یک جمع‌بندی کلی برای برای این سری را خواهد داشت، اما او همچنین در یک مصاحبه تازه، اظهار کرده است که قصد داشته تا در روایت این اثر سینمایی، جزئیاتی را درباره پیشینه شخصیت راکت، به بینندگان نشان دهد. این در حالی است که در تریلر تازه منتشر شده فیلم Guardians of The Galaxy 3 ما شاهد سیاره‌ای بودیم که در آن، مردم چهره حیوانات مختلف را داشتند اما مثل انسان رفتار می‌کردند! موردی که ممکن است همان Counter-Earth یا Halfworld، خانه راکت باشد.

داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3 و جزئیاتی درباره پیشینه راکت

در تریلر Guardians of The Galaxy 3 ما دیدم که چاکودی ایووجی (Chukwudi Iwuji) نقش شخصیتی به نام های اولوشنری (High Evolutionary) را بازی می‌کند. این شخصیت در دنیای کمیک‌های مارول، یک بیولوژیست است که به علم ژنتیک و مسئله رشد علاقه داشته و به همین ترتیب نیز روی آن مطالعات گسترده‌ای را انجام داده است. او در این زمینه به نتایج خاصی می‌رسد و حتی در برخی از کمیک‌های قدیمی مارول، متوجه می‌شویم که دلیل داشتن قدرت‌های ویژه کویک سیلور (Quick Silver) و اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) هم او بوده است. این در حالی است که ارتباط او با داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3 در سیاره‌ای خواهد بود که نگهبانان در همان دقایق ابتدایی تریلر اخیر، به آن رفته بودند.

در واقع مشخص نشده که آیا این نقطه فقط یک سیاره است یا اینکه آن‌ها وارد جهان دیگری شده‌اند، اما در دنیای کمیک، های اولوشنری طی یک آزمایش عجیب، زمین تازه‌ای می‌سازد که Counter-Earth نام دارد؛ جایی که موجودات نیمه انسان و حیوان در آن زندگی می‌کنند و همه چیز دیگر در آن، بسیار شبیه به همان زمین عادی است. این می‌تواند یک زمینه‌سازی خوب برای پیشینه شخصیت راکت باشد، در حالی که متقابل با این سیاره یا جهان، یک محیط دیگر به نام Halfworld وجود دارد که مارول هنوز آن را هم به صورت رسمی تایید نکرده است.

با این وجود نکته قابل توجه درباره این تریلر آنجاست که در آن، شما می‌توانید یکی از دوستان قدیمی راکت به نام لیلا (Lylla) را ببینید؛ یک موجود عجیب و غریب دیگر که البته هیچ ربطی به جهان Counter-Earth ندارد. در واقع سرزمین خانه راکت راکون یک سیاره در منظومه‌ای دور دست به نام Halfworld است و لیلا نیز دقیقا از همانجا با راکت آشنا می‌شود. با این وجود، اگر دقت کرده باشید در دنیای سینمایی مارول قرار نیست که همه چیز همانطور که در کمیک‌ها روایت می‌شود اقتباس شود و در نتیجه، جهان Halfworld به نظر می‌رسد که با Counter-Earth ترکیب شده و در فیلم Guardians of The Galaxy 3 نشان داده خواهد شد.

در حقیقت پیشینه چنین ترکیبی از آنجا می‌آید که شاید همان داشنمند بیولوژیست باعث شده باشد تا راکت به این روز افتاده و بتواند مثل انسان‌ها رفتار کند. این در حالی است که پیش‌تر نیز در سایر آثار دنیای سنیمایی مارول، خود راکت به این موضوع اشاره کرده بود و وجود یک دانشمند در نحوه ساخته شدن او، موضوعی نسبتا تایید شده است. همچنین جیمز گان در گذشته این مورد را مدنظر داشته که در یکی از فیلم‌های سری، درباره پیشینه شخصیت راکت جزئیاتی را رونمایی کند و این یعنی ایده آمدن او از Counter-Earth یا ترکیب آن با Halfworld، اصلا چیز تازه‌ای نیست.

سایر موجودات دنیای سینمایی مارول که احتمالا از Halfworld آمده‌اند

در واقع چیزی که هنوز از زندگی و پیشینه راکت نمی‌دانیم،‌ این است که آیا او از Halfworld فرار کرده یا در آنجا آزادی برای رفتن وجود دارد. بررسی این مورد واقعا تا زمان عرضه فیلم Guardians of The Galaxy 3 غیر ممکن خواهد بود، اما نکته قابل توجه اینجاست که به جز این راکون دوست داشتنی MCU، همچنان افراد دیگری در دنیای سینمایی مارول وجود دارند که احتمالا پیشینه آن‌ها به HalfWorld بازمی‌گردد.

برای مثال، شاید شخصیت هاوارد اردک (Howard The Duck) را در کهکشان‌های دنیای سنیمایی مارول بشناسید؛ کسی که معمولا در صحنه‌های پس از تیتراژ دیده می‌شد و حتی در جهان موازی هم طبق آنچه که در سریال What If…? دیدیم، وجود دارد. هاوارد هم درست مثل راکت، یک حیوان است که مثل انسان رفتار می‌کند و احتمالا او را در داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3 مشاهده کنیم؛ طوری که احتمالا پیشینه او به Halfworld بازمی‌گردد و شاید حتی راکت را به خوبی بشناسد. علاوه بر آن نیز کاراکتر دیگری که در قسمت ویژه Guardians of The Galaxy وجود داشت و جیمز گان روی نقش مهم او در فیلم مورد انتظار GoTG 3 تاکید کرده، کازمو (Cosmo) یا همان سگ سخنگویی خواهد بود. این موجود در اولین فیلم از سری نگهبانان کهکشان هم نشان داده شده بود و حال ظاهرا قرار است تا خیلی بیشتر او را ببینیم و درباره پیشینه او اطلاعاتی را بفهمیم.

همچنین در نظر داشته باشید که به احتمال بسیار زیاد، شخصیت آدام وارلاک (Adam Warlock) نقش منفی را در داستان فیلم Guardians of The Galaxy 3 بازی خواهد کرد. این کاراکتر در تریلر منتشر شده دیده می‌شود و جالب‌تر اینکه پیشینه او به سرزمین Counter-Earth بازمی‌گردد. در نتیجه، هیچ بعید نیست که سازندگان و کارگردان این اثر،‌ از همین نکته برای مرتبط کردن داستان او و تقابلی که احتمالا با راکت خواهد داشت استفاده کنند.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا