سازنده God of War فیل اسپنسر را در یک ویدیو جدید نابود می‌کند! + زیرنویس کلیپ

حرف درستی که شاید درست زده نشد

سازنده God of War فیل اسپنسر را در یک ویدیو جدید نابود می‌کند! + زیرنویس کلیپ امیرحسین ناصری ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی

پس از تاخیر دو بازی Starfield و Red Fall، سازنده God of War فیل اسپنسر (Phil Spencer) مدیر ایکس باکس را طی یک ویدیو شدیدا مورد انتقاد قرار داده است.

پس از سال‌ها انتظار، بالاخره استودیو بتسدا (Bethesda) شروع به ساخت یک بازی جدید کرده بود و نهاینا پس از خریداری شدن آن توسط تیم ایکس باکس، اعلام شد که عنوان Starfield به صورت انحصاری برای دارندگان کنسول‌های ایکس باکس در دسترس قرار خواهد گرفت. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که ابتدا قرار بود تا Starfield سال ۲۰۲۱ حاضر شود، در حالی که روند طراحی آن به طول انجامید و سال ۲۰۲۲ برای آن در نظر گرفته شد. اما روز گذشته ناگهان اعلام شد که این بازی همراه با Red Fall هر دو تا نیمه اول سال ۲۰۲۳ باز هم تاخیر خورده‌اند! آن هم در وضعیتی که چندین بار خبر رسمی انتشار آن‌ها در ۲۰۲۲ را شنیده بودیم.

با این وجود فیل اسپنسر خود به صورت رسمی در فضای مجازی اعلام کرد که او هم شرایط را می‌داند و درک می‌کند که سازندگان به زمان بیشتر برای طراحی عناوین جدید خود احتیاج دارند. اسپنسر اظهار کرده بود که رساندن کیفیت و تداوم آن یکی از نکات بسیار مهم در ارائه باز‌ی‌های جدید برای کاربران است و به همین دلیل این تاخیر لازم است. با این وجود گرچه شاید طرفداران با همین توئیت کنار آمده باشند، اما ظاهرا دیوید جف (David Jaffe)، سازنده عنوان قدیمی و اصلی God of War اصلا با این مورد موافق نیست و اسپنسر را نالایق می‌داند!

ویدیو گفته‌های سازنده God of War درباره اسپنسر

همانطور که در ویدیو می‌بینید، جف خطاب به اسپنسر می‌گوید که او بهتر است پیش یک روانشناس برود و خود را معالجه کند؛ زیرا اصلا حالت او طبیعی نیست و به تاخیر انداختن دو عنوان مهم که مدت‌هاست طرفداران منتظر آن هستند، به هیچ وجه خطای بخشودنی نخواهد بود. جف اظهار کرده که انگار اسپنسر حالت او در سن ۲۸ سالگی را دارد، زمانی که یک جوان بی‌تجربه بود و ۲ میلیون دلار سرمایه سونی را با خاک یکسان کرد.

طی استریم زنده جف در یوتوب، او اظهار کرده که ایده‌پردازی و طراحی بازی خیلی با مرحله انتشار آن فرق می‌کند و قرار نیست تا همیشه نتیجه خوبی را از هر طرحی گرفت. با این وجود پس از تاخیر عجیب بازی Halo Infinite و حال دو بازی Red Fall و Starfield ظاهرا حداقل او متوجه شده که اسپنسر چندان برای مقامی که دارد کارآمد نیست و شاید بهتر باشد که پست او به فرد دیگری داده شود. در واقع اینکه کیفیت و تداوم آن در یک توئیت اعلام شده نیاز به اثبات نیز دارد؛ چراکه داشتن کیفیت فقط با یک بازی خوب نیست و نیاز دارد تا تعهد افراد و سازندگان را هم به همراه داشته باشد، تا وقتی چندین بار اعلام می‌کنند بازی X در تاریخ Y منتشر می‌شود، این مورد عملی شود.

در واقع جف اظهار کرده که او نمی‌خواهد تا فیل اسپنسر اخراج شود، بلکه او در برنامه‌ریزی امور یک مدیر درجه ۱ است، اما به گفته او شاید لازم باشد تا پست اسپنسر از مدیر کل به موردی جزئی‌تر تغییر پیدا کند. به هر حال جف طی گفته‌های خود توضیح داده بود که زمان عرضه دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس هیچ بازی انحصاری برای آن‌ها وجود نداشت و این یک مورد فوق‌العاده افتضاح است! بخصوص وقتی چند سال خبر انتشار Halo Infinite را می‌بینیم و می‌شنویم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا