اطلاعات جدیدی از Final Fantasy XVI به صورت رسمی منتشر شد

این بازی نسبت به دیگر نسخه‌های سری خود اکشن محورتر خواهد بود

اطلاعات جدیدی از Final Fantasy XVI به صورت رسمی منتشر شد عرفان بدری ۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی
Final Fantasy XVI

طبق گفته‌ی نائوکی یوشیدا، تهیه‌کننده‌ی بازی Final Fantasy XVI، این عنوان نقش‌آفرینی قرار است نسبت به نسخه‌های دیگر سری خود اکشن محورتر باشد، البته این تاثیر منفی‌ای بر داستان بازی نمی‌گذارد. او همچنین گفت که این بازی عناصری دارد که بزرگسالان بیشتر با آن ارتباط برقرار خواهند کرد.

بازی Final Fantasy XVI، به عنوان شانزدهمین نسخه‌ی اصلی از مجموعه‌ی باسابقه و پرطرفدار Final Fantasy، یکی از عناوین مورد انتظار نقش‌آفرینی است. هنوز اطلاعات چندانی از این پروژه نداریم و تریلرهایی که از آن به نمایش درآمده بسیار مبهم هستند و جزئیات چندانی از آن ارائه نمی‌دهند.

اکنون نائوکی یوشیدا، تهیه‌کننده‌ی بازی Final Fantasy XVI در جریان مصاحبه‌ای که در این هفته با برنامه‌ی رادیویی ژاپنی Tokyo FM داشت، به طور خلاصه در مورد توسعه‌ی این عنوان صحبت کرد. طبق گفته‌ی او، این بازی مانند Final Fantasy XV و Final Fantasy VII Remake، نسبت به دیگر نسخه‌های این مجموعه‌ی نقش‌آفرینی باسابقه اکشن ‌محورتر است، البته این تاثیر منفی‌ای بر داستان بازی نخواهد داشت. او همچنین خبر از طراحی یک حالت برای این عنوان داد که مخصوص بازیکنانی است که می‌خواهند فقط روی داستان تمرکز داشته باشند.

یوشیدا در جریان این مصاحبه که توسط وب‌سایت Gematsu ترجمه شده است، گفت:

Final Fantasy XVI کاملا اکشن محور است. این عنوان یک Final Fantasy است که هم شامل داستان و هم شامل اکشن می‌شود. ما واقعا می‌خواهیم که بازیکنان از داستان این بازی لذت ببرند، بنابراین در حال آماده‌سازی یک حالت برای بازیکنانی هستیم که می‌خواهند فقط روی داستان تمرکز کنند. از آن جایی که ما امکانات قابل توجهی برای پشتیبانی داریم، مطمئنا چیزی را آماده می‌کنیم که بدون مشکل و روان اجرا شود.

در مورد خط داستانی اصلی بازی نیز یوشیدا به روایتی اشاره می‌کند که بزرگسالان با برخی از عناصر آن بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند، او می‌گوید که احساس می‌کند این موارد را تنها افرادی می‌توانند به درستی درک کنند که سرد و گرم زندگی را چشیده باشند.

یوشیدا در این رابطه می‌گوید:

من از نسلی هستم که اولین بازی‌های مجموعه‌ی Final Fantasy را در زمان عرضه‌شان تجربه کرده‌اند. من تقریبا در دهه‌ی پنجم عمرم هستم و معتقدم که سختی‌های خاصی وجود دارند که تنها هنگام بزرگسالی مردم آن‌ها را تجربه می‌کنند، بنابراین من می‌خواهم موضوع اصلی این بازی را چیزی قرار دهم که کسانی با بازی‌های Final Fantasy بزرگ شده‌اند، می‌توانند آن را به درستی درک کنند و از تجربه‌اش لذت ببرند، چیزی دریافت کرده و به آن‌ها فکر کنند.

بازی Final Fantasy XVI به دلیل قراردادی که میان شرکت‌های Sony و Square Enix امضا شده، برای مدتی در انحصار کنسول PS5 خواهد بود، البته احتمالا در آینده شاهد انتشار نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این عنوان نیز خواهیم بود. هنوز تاریخ عرضه‌ی این بازی مشخص نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا