Eternals سرانجام اکران شد؛ شکست خانگی، پیروزی خارج از خانه

اترنال‌ها قدرتمند ظاهر شده‌اند

فروش داخلی Eternals در هفته افتتاحیه

وب سایت Deadline در تازه گزارش خود با محوریت باکس آفیس به فروش داخلی Eternals در هفته افتتاحیه پرداخته است.

مارول و والت دیزنی اخیرا جدیدترین محصول مشترکشان که بخشی از Marvel Cinemtic Universe است را روی پرده نقره‌ای برده‌اند. این اثر Eternals نام داشته و حول محور گروهی از موجودات انسان‌نما می‌چرخد که چندین قرن پیش توسط سلستیال‌ها به زمین فرستاده شدند. آن‌ها حق دخالت در سرنوشت نسل بشر را ندارند، مگر اینکه پای دیوینت‌ها در میان باشد؛ موجوداتی که بنا به دلایلی به دنبال نابودی انسان‌ها هستند. اترنال‌ها طی قرن‌های گذشته از یکدیگر جدا شده و در سایه‌ زندگی می‌کنند اما با پدیدار شدن یک تهدید بسیار جدی، باید متحد شده و آن را از میان بردارند.

اترنال‌ها در میان علاقه‌مندان به کمیک ابرقهرمانی گروهی مشهور به شمار می‌روند اما در میان مخاطبان عام سینما شهرت چندانی ندارند. با این حال، کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند این اثر می‌تواند عملکرد بسیار خوبی را در باکس آفیس داخلی به ثبت رسانده و ۸۰ الی ۹۰ میلیون دلار بفروشد. آن‌ها دلایل زیادی برای دفاع از ادعای خود داشته‌اند که برای مثال می‌توان به بازخوردهای کاربران فضای مجازی نسبت به آیتم‌های تبلیغاتی از جمله تریلرها و تیزرها اشاره کرد. مورد بعدی، تیم بازیگری بزرگ است که چهره‌های مشهوری را شامل می‌شود. از شاخص‌ترین‌ها می‌توان آنجلینا جولی (Angelina Jolie)، کیت هرینگتون (Kit Harington)، سلما هایک (Salma Hayek) و ریچارد مدن (Richard Madden) را نام برد.

وب سایت Deadline بخشی از جدیدترین گزارش خود با محوریت باکس آفیس را به فروش داخلی Eternals در هفته افتتاحیه اختصاص داده است. طبق آنچه در متن آمده، جدیدترین فیلم مارول به فروش ۷۱ میلیون دلاری بسنده کرده که ضعیف‌ترین عملکرد MCU از Ant-Man (معادل ۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار) تاکنون به شمار می‌رود. برای مقایسه دقیق‌تر می‌توان به Black Widow و Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings اشاره کرد که هر دو در شرایط کرونایی روی پرده نقره آمدند. این دو فیلم در نخستین هفته اکران داخلی خود موفق شده بودند به فروشی معادل ۹۵ و ۷۵ میلیون دلار دست یابند.

اگرچه اترنال‌ها در خانه یک شکست را ثبت رساندند، در بازارهای خارجی عالی ظاهر شده‌اند. این اثر در باکس آفیس بین‌المللی ۹۱ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروشش در هفته نخست رقم ۱۶۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار باشد. نکته جالب اینجا است که مجموع فروش Eternals در هفته نخست بهتر از اقتباس‌های سینمایی بلک ویدیو و شانگ چی بوده است. آن‌ها به ترتیب ۱۵۰ میلیون دلار و ۱۲۸ میلیون دلار فروش داشتند. در ضمن، محصول جدید مارول حالا پشت سر Fast and Furious 9 بوده و رتبه دوم بهترین افتتاحیه سال ۲۰۲۱ میلادی را در اختیار دارد. محصول یونیورسال پیکچرز توانسته بود ۱۶۳ میلیون دلار در مجموع بفروشد. البته طی هفته‌های باقی مانده از سال جاری میلادی آثار مورد انتظاری اکران شده و پیش‌بینی می‌شود رکوردها جابجا شود.

رتبه دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس داخلی در هفته گذشته به Dune رسید. این اثر افتی ۵۱ درصدی را تجربه کرد و تنها ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروخت. No Time to Die در رتبه سوم دیده می‌شود. جدیدترین فیلم جیمز باند با کاهشی ۲۰ درصدی در فروش مواجه شد و به رقم ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار بسنده کرد. رتبه‌های چهارم و پنجم هم به Venom: Let There Be Carnage تعلق گرفت که ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار و ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروختند.

فیلم‌های سینمایی‌ای که به صورت اختصاصی برای نتفلیکس ساخته می‌شوند، قبل از انتشار روی سرویس استریم به صورت محدود اکران می‌شوند؛ اتفاقی که برای Red Notice رخ داده است. این اثر موفق شد فروشی 1 میلیون و 300 هزار دلاری را به ثبت برساند. در ضمن، چهار روز دیگر قابل‌دانلود خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا