کارگردان فیلم Venom 2 کراس اور بین جهان سینمایی سونی و مارول را شروعی تازه می‌داند

ونوم و اسپایدرمن را نباید جدا گذاشت

کارگردان فیلم Venom 2

طبق اعلام رسمی کارگردان فیلم Venom 2 اندی سرکیس (Andy Serkis)، بهم پیوستن جهان سینمایی مارول (MCU) و سونی، یک نقشه از پیش تعیین شده بوده و از اول هم آن‌ها همراه با سازندگان حاضر در استودیو مارول چنین قراری گذاشته بودند.

فیلم Venom: Let There Be Carnage پس از مدت‌ها انتظار اکران شد و حال باید حدود دو ماه صبر کنیم تا نسخه بلوری آن برای تماشا منتشر شود. با این وجود، افرادی که در سینماها این اثر را تماشا کرده بودند، در پایان فیلم ناگهان شروع به فریاد کشیدن کردند و عملا با هیجان خفه شدند! چراکه در پایان این اثر سینمایی و در صحنه بعد از تیتراژ آن، تصویری از پیتر پارکر به نمایش درآمد که در اخبار تلویزیون خبر از کشتن میستریو (Mysterio) توسط او منتشر می‌شد. حال پیش از آنکه این اخبار پخش شود، ظاهرا یک تغییر جهان کلی در صحنه‌ای که ادی براک (Eddie Brock) و ونوم در آن حضور داشتند اتفاق افتاد و دنیای سینمایی سونی به عنوان یکی از جهان‌های موازی دنیای سینمایی مارول معرفی شد!

با این وجود هرقدر که این اتفاق جالب است و جزئیات مربوط به آن را پس اکران فیلم توضیح دادیم، حال کارگردان فیلم Venom 2 دست بردار نیست و همچنان در مصاحبه‌های خود روی اشاره کردن به این کراس اور تاکید دارد. به نحوی که او این اتفاق را یک نقشه از پیش تعیین شده دانسته و اظهار می‌کند که هنوز راه بسیاری برای طی شدن توسط مرد عنکبوتی و ونوم باقی است!

صحبت‌های کارگردان فیلم Venom 2 درباره صحنه ادغام دنیای سینمایی سونی و مارول

هدف ما این بود که طرفداران متوجه شوند این دو جهان سینمایی بالاخره با یکدیگر ادغام می‌شوند تا درهای بسیاری (برای روایت داستان‌های بیشتر) باز بماند، در حالی که هنوز هیچ برنامه خاصی برای زمان رسیدن این دو ابرقهرمان به همدیگر را در نظر نگرفته‌ایم. پورتال بزرگ برای ادغام این دو جهان باز است و همه چیز هم در فیلم واضح نشان داده شده، اما به نظرم به جای پاسخ، این صحنه بیشتر سوال‌های مختلفی را به وجود می‌آورد. در واقع بهتر است بگویم که این صحنه یک تیزر به معنای واقعی کلمه خواهد بود!

طبق گفته‌های سرکیس، دیدن این صحنه تنها نوک بیرون زده یک کوه یخ در دریا است که جزئیات بیشتر آن هنوز زیر آب باقی مانده و چیزی درباره آن نمی‌دانیم. به هر حال ایجاد مولتی‌ورس در دنیای سینمایی مارول عملا درها را به سوی هر اتفاقی باز گذاشته است؛ به نحوی که در سریال What If…? می‌توانید حتی بیشتر درباره این موضوع بررسی کنید و متوجه شوید که منظور از هرج مرج و جنگ‌های بین جهان‌های مختلف چیست! کانگ فاتح (Kang The Conquerer) در قسمت آخر سریال Loki هشدار داده بود که ایجاد مولتی‌ورس می‌تواند در نهایت منجر به یک جنگ بزرگ شود و چنان که پیداست اولین بخش از این جنگ را در قسمت آخر What If…?، جایی که اولتران قصد نابودی تمامی جهان‌ها را داشت مشاهده کردیم. اما حال با آمدن ونوم به جهان مرد عنکبوتی و حضور انواع اسپایدرمن‌ها در فیلم Spider-Man 3 ظاهرا قرار است تا رفته رفته بیشتر با این ایده بزرگی که استودیو مارول برای فاز چهارم و پنجم در نظر دارد آشنا شویم.

به هر حال خود شخصیت‌ها و ابرقهرمان‌های حاضر در فیلم نیز رفته رفته متوجه این موضوع می‌شوند و مولتی‌ورس به یک مسئله عام در میان این کاراکترها تبدیل خواهد شد، اما نکته قابل توجه اینجاست که برخی از شخصیت‌ها مانند ونوم، ظاهرا از این مسئله خبر دارند! او در همین صحنه بعد از تیتراژ هنگامی که پیتر پارکر را می‌بیند، انگار او را شناخته و حتی به او اشاره می‌کند. کارگردان فیلم Venom 2 نیز دقیقا همین صحنه را مدنظر داشته و اظهار می‌کند که اشاره ونوم به پیتر، تنها شروع یک دوستی عجیب است! حال ممکن است منظور از این دوستی پیوستن ونوم به بدن مرد عنکبوتی باشد، درست به مانند آنچه که در فیلم قدیمی سال ۲۰۰۷ Spider-Man 3 دیده بودیم.

لازم به ذکر است که اضافه شدن ونوم به جهان سینمایی مارول، برخی شرایط و ضوابط خاصی را هم دارد که سونی باید آن‌ها را رعایت کند. برای مثال فیلم Venom: Let There Be Carnage با مجوز PG-13 (برای سنین ۱۳ به بالا) اکران شده و ظاهرا قرار بوده تا برای رده سنی بزرگسال در نظر گرفته شود؛ موردی که عملا با آنچه که برای فیلم‌های MCU در نظر گرفته می‌شود در تناقض است.

صد درصد ما این موضوع را در نظر گرفته بودیم! مشخص است که وقتی چندین سیمبیوت فضایی مختلف در فیلم حضور دارند و در کتاب‌های کمیک خیلی خشن نشان داده شده‌اند، قاعدتا باید فیلم را به همان سبک بسازید! شاید این فیلم برای هر بیننده‌ای جذاب نباشد و خشونت بالای آن مانع کار شود، اما در نهایت خوشحال می‌شوم اگر طرفداران کمیک‌های مارول روزی که این فیلم را می‌بینند اظهار کنند که «این همان کارنیج داخل کتاب‌های کمیک بود!».

تام هاردی (Tom Hardy) ستاره فیلم Venom 2 نیز در مصاحبه اخیر خود اظهار کرده که رده سنی بزرگسال کاملا برای این فیلم درست و انتخابی بدون پشیمانی بوده است. اما اینکه در آینده چطور سونی و استودیو مارول سر این موضوع با یکدیگر کنار می‌آیند، هنوز مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا