1%
  • 0/10

باکس آفیس: چیزی جلودار تلماسه و مامور ۰۰۷ نیست!

باکس آفیس در امتبر عملکردی نویدبخش داشت

باکس آفیس: چیزی جلودار تلماسه و مامور ۰۰۷ نیست! ۰ ۱۰ آبان ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
تداوم صدرنشینی فیلم Dune

وب سایت Deadline‌ اخیرا گزارشی را پیرامون باکس آفیس داخلی در هفته گذشته منتشر کرده که در بخشی از آن به تداوم صدرنشینی فیلم Dune اشاره شده است.

در پی همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی سینماها در ماه‌های ابتدایی ۲۰۲۰، فیلم‌های سینمایی در سال گذشته میلادی فرصت چندانی برای عرضه اندام نداشتند. در نتیجه، تعداد آثاری که به فروش قابل‌توجه دست یافتند انگشت شمار است. شرایط در ۲۰۲۱ متفاوت بوده و تقریبا تمامی سینماها به لطف واکسیناسیون عمومی و کاهش نرخ مرگ فعالیت خود را از سر گرفته‌اند. اگرچه رقم‌های ثبت شده توسط Godzilla vs. Kong و A Quiet Place Part II پایین‌تر از شرایط غیرکرونایی هستند، استودیوها را به روند رو به رشد ارقام امیدوار کرده است.

Dune یکی از پرهزینه‌ترین پروژه‌های وارنر طی سال‌ها گذشته بوده اما ارقام نویدبخشی که طی ماه‌های گذشته در باکس آفیس ثبت شدند، این استودیو را از تغییر در برنامه‌ریزی‌های خود و تاخیر چندباره در اکران بازداشت. اقتباس سینمایی تلماسه در زمینه مالی عملکرد بسیار خوبی داشته و فراتر از انتظار ظاهر شده است. این فیلم همچنین در سرویس استریم HBO Max هم مورد توجه قرار گرفته و رقم قابل‌توجهی را در بحث بازدید به ثبت رساند. مطابق انتظار، روند بسیار خوب فیلم در هفته دوم انتشار ادامه یافت.

همان‌طور که با فرا رسیدن دوشنبه انتظار می‌رفت، Deadline یک مطلب با محوریت باکس آفیس داخلی کار کرده است؛ مطلبی که به تداوم صدرنشینی فیلم Dune اشاره دارد. تلماسه در دومین هفته اکران خود افتی ۶۲ درصدی را تجربه کرد و تنها ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخت. با این حال، رتبه نخست را تصاحب کرد. افت ۶۲ درصدی فروش در نگاه اول عجیب و غریب است اما نباید فراموش کرد آثاری که به صورت همزمان به سالن‌های نمایش و یک سرویس استریم می‌آیند، تنها هفته نخست عملکرد قدرتمندی دارند؛ مانند اتفاقی که پیش از این برای Black Widow رخ داد.

Halloween Kills در رتبه دوم ایستاد که قابل‌پیش‌بینی بود. به هر حال، آثار ترسناک در هفته منتهی به هالووین فروش بیشتری دارند. محصول یونیورسال پیکچرز در سومین هفته اکران داخلی خود بالغ بر ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخت که ۴۱ درصد کمتر از هفته گذشته است. No Time to Die با ثبت رقم ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار رتبه سوم را بدست آورد. جدیدترین فیلم جیمز باند از باکس آفیس خارجی هم ۵۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار درآمد داشته تا مجموع فروشش از مرز ۶۰۰ میلیون دلار عبور کند. «زمانی برای مردن نیست» پس از Fast & Furious 9 دومین فیلمی است که در همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۶۰۰ میلیون دلار فروخت.

My Hero Academia: World Heroes’ Mission یکی از فیلم‌هایی است که هفته گذشته برای نخستین بار روی پرده نقره‌ای رفت. این انیمه ژاپنی با فروش ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری خود، رتبه چهارم را تصاحب کرد. رتبه پنجم هم به Venom: Let There Be Carnage رسید که نزدیک به ۶ میلیون دلار فروش داشت. قسمت دوم ونوم اخیرا موفق شد از لحاظ فروش فیلم Black Widow را کنار بزند. در ضمن، Last Night in Soho که یکی از آثار مورد انتظار در میان علاقه‌مندان به ژانر ترسناک بوده، رقم ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار دلار را در نخستین هفته اکران خود ثبت کرد.

Comscore ساعاتی قبل گزارشی را با محوریت عملکرد باکس آفیس داخلی در ماه اکتبر منتشر شد. با توجه به آن، مجموع فروش فیلم‌ها ۶۳۸ میلیون دلار بوده که بهترین رقم در همه‌گیری ویروس کرونا است. رکورد پیش در اختیار جولای بود که ۵۸۳ میلیون دلار فروش داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments