1%
  • 0/10

کارگردان فیلم Halloween Kills از خشونت بالای آن می‌گوید

مایکل مایرز خونین‌تر خواهد شد

کارگردان فیلم Halloween Kills از خشونت بالای آن می‌گوید ۰ ۱۸ دی ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلم Halloween Kills

فیلم Halloween Kills دوازدهمین فیلم این مجموعه‌ی قدیمی خواهد بود که طبق گفته‌ی کارگردان آن، قرار است نسبت به قبل خشونت بالاتری داشته باشد.

حدود ۴۰ سال از خلق مجموعه‌ی ترسناک هالووین به دست جان کارپنتر می‌گذرد. از آن زمان تاکنون، دنباله‌های متعددی برای آن ساخته شده‌اند که همگی حول محور کاراکتر خشن، اما خونسرد «مایکل مایرز» (Michael Myers) می‌چرخند؛ بیماری روانی که در شش سالگی خواهرش را در روز هالووین به قتل رسانده و پس از سال‌ها دوباره در همان روز برمی‌گردد تا بازماندگان قربانی‌هایش را آزار دهد.

با ادامه یافتن فرنچایز هالووین طی سال‌ها، کارگردانان مختلفی این مجموعه‌ی ترسناک محبوب را به مسیرهای متفاوتی بردند که چندان باب میل خالق آن نبود. در سال ۲۰۱۶، با دخالت جان کارپنتر، حقوق این مجموعه به دست Blumhouse Productions افتاد تا فرصت احیای این مجموعه به دست افرادی که آن را پایه‌گذاری کرده بودند فراهم شود. نتیجه، ساخت دنباله‌ی مستقیمی برای قسمت اول هالووین به کارگردانی دیوید گوردون گرین و تهیه‌کنندگی کارپنتر بود. این فیلم که در سال ۲۰۱۸ اکران و با استقبال خوبی همراه شد، تمام دنباله‌های قبلی را نادیده گرفته و ادامه‌ی داستان سال ۱۹۷۸ را تعریف می‌کند. دو فیلم دیگر با نام‌های Halloween Kills و Halloween Ends، سه گانه‌ی جدید مجموعه را تکمیل خواهند کرد.

فیلم Halloween Kills تقریبا بلافاصله پس از وقایع هالووین (۲۰۱۸) شروع می‌شود. گرین و تیمش حالا دست بازتری برای بلندپروازی و نمایش خشونت بیشتر در این فیلم دارند، چرا که در قسمت قبلی باید زمان زیادی را به توضیح وقایع رخ‌داده برای کاراکترها طی ۴۰ سال اخیر و پایه‌گذاری ادامه‌ی مسیر اختصاص می‌دادند. در Halloween Kills، نیروهای پلیس شهر هادنفیلد همچنان در تعقیب مایکل مایرز خواهند بود که بار دیگر در روز هالووین بازگشت خونینی به زادگاهش داشته است. گرین در رابطه با حال و هوای خشن‌تر فیلم می‌گوید:

مسئله خلق وحشت است. ترسیدن از لولوخورخوره، نگرانی از اینکه یک نفر ممکن است در کمد، زیر تخت در کمین باشد یا اطراف خانه پرسه بزند یک چیز است، ولی ما می‌خواستیم در ادامه سردرگمی، ناآگاهی و پارانویا را کاوش کنیم. اگر وحشت همه‌گیر شود چه خواهد شد؟ دیگر نمی‌توانید جایی پنهان شوید.

او در ادامه اضافه می‌کند:

وقتی فیلم قبلی را ساختیم می‌خواستیم راهی پیدا کنیم تا کسانی که فیلم اصلی (نسخه‌ی ۱۹۷۸) را ندیده‌اند با داستان همراه شوند. اما این یکی مستقیم می‌رود سراغ اصل مطلب. این یکی خیلی تهاجمی است. موثرتر است. ما می‌خواستیم پیش از آنکه ماجرا دوباره شخصی و سرراست شود، این فیلم یک [قصه‌ی] میانی انفجاری باشد.

فیلم Halloween Kills در تاریخ ۲۳ مهر سال ۱۴۰۰ اکران خواهد شد. جیمی لی کرتیس و نیک کسل در این فیلم بار دیگر در نقش لوری استرود و مایکل مایرز قرار خواهند گرفت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments