#مهسا_امینی

نمرات و نقدهای فیلم No Time To Die منتشر شد؛ وداعی شایسته با دنیل کریگ

این اثر سطح بالاتری از Spectre دارد

نقدهای فیلم No Time To Die

در شرایطی که فاصله چندانی با آغاز اکران گسترده نداریم، رسانه‌ها اجازه یافته‌اند نقدهای فیلم No Time To Die را منتشر کنند.

مترو گلدوین میر و ایان پروداکشنز پس از Spectre با شرایط سختی مواجه شدند. سم مندس (Sam Mendes) گفته بود علاقه‌ای ندارد برای سومین بار فیلم سینمایی جیمز باند را کارگردانی کند. کریستوفر نولان (Christopher Nolan) هم که یکی از گزینه‌های اصلی به شمار می‌رفت، شخصا خودش را کنار کشید تا بتواند روی پروژه شخصی‌اش کار کند. بدین ترتیب، تهیه‌کنندگان مجبور شدند روند جستجو را برای یافتن فیلمساز مناسب آغاز کنند. در انتها، کری فوکوناگا (Cary Fukunaga) انتخاب شد تا اولین کارگردان غیرانگلیسی باشد که فیلم مامور ۰۰۷ را جلوی دوربین می‌برد. در ضمن، تهیه‌کنندگان مجبور بودند با دنیل کریگ (Daniel Craig) صحبت کرده و او را برای بازگشت متقاعد کنند؛ زیرا صریحا گفته بود علاقه‌ای به ایفای نقش باند ندارد.

بیست و پنجمین فیلم جیمز باند با وجود فراز و نشیب‌های متعدد ساخته شد. این اثر No Time To Die نام داشته وقرار است خط داستانی‌ای که با Casino Royal آغاز شد را به انتها برساند. داستان مدتی پس از Spectre روایت شده، جیمز باند به همکاری خود با سازمان جاسوسی بریتانیا خاتمه داده و زندگی آرامی را در جامائیکا پشت سر می‌گذارد. در همین حین، یکی از دوستان قدیمی به سراغش آمده و برای یک ماموریت درخواست کمک می‌کند. بدین ترتیب، باند مجبور می‌شود بار دیگر سلاح بدست بگیرد. او در ادامه متوجه می‌شود ماجرای دانشمند گم‌شده ارتباطی با گذشته معشوقه‌اش دارد؛ گذشته‌ای که از آن بی‌خبر است.

در حالی که فاصله چندانی با اکران گسترده در ایالات متحده آمریکا نداریم، نقدهای فیلم No Time To Die روی خروجی وب سایت‌های مختلف قرار گرفته است. محصول مشترک مترو گلدوین میر و ایان پروداکشنز در وب سایت متاکریتیک نمره ۷۵ را دریافت کرد که حاصل ۱۶ نقد مثبت و ۷ نقد متنقاض بوده است. این اثر همچنین در وب سایت راتن تومیتوز نمره ۹۰ را در اختیار دارد. برای مقایسه می‌توان به Spectre اشاره کرد که در وب سایت‌های متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب نمره‌های ۶۰ و ۶۳ را کسب کرده بود. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدهای موجود را مطالعه کنید:

وب سایت Deadline:

کری فوکوناگا تعقیب و گریزها، انفجارها، بدلکاری‌ها و یک ساعت پایانی در قلعه صفین واقع در جزیره‌ای دورافتاده را خوب از آب درآورده است اما تاکید زیادی روی شخصیت‌های حاضر در داستان قرار دارد؛ کشمکش‌هایشان، چالش‌هایشان و پیچیدگی‌هایشان.

وب سایت TheWrap:

باید بگویم No Time To Die بهترین تجسم از جیمز باند دنیل کریگ را در خود جای داده است. این تجسم مامور ۰۰۷ را درگیر سفری احساسی به تصویر می‌کشد که پیش از این ندیده بودیم، حداقل نه از زمان اکران On Her Majesty’s Secret Service یا تعدادی از رمان‌های ایان فلمینگ. شما استرس و اضطراب کریگ و فشاری که رویش قرار دارد تا جهان را برای آخرین بار نجات دهد را با تمام وجود حس می‌کنید.

وب سایت BBC:

به طور کلی، No Time To Die در انجام دادن کاری که از همان ابتدا قصد داشت، موفق می‌‎شود: پایان دادن به دوران دنیل کریگ در نقش جیمز باند با اثری شدیدا جاه‌طلبانه و شگفت‌انگیز. در ضمن، فیلم مزبور موفق می‌شود المان‌های متعلق به دیگر فیلم‌های باند را گرفته و با یکدیگر ترکیب کند.

وب سایت The Hollywood Reporter:

No Time To Die شاید نتواند در سطح Skyfall ظاهر شود اما وداعی احساسی با هنرپیشه‌ای است که از زمان شان کانری، بیشترین تاثیر را روی کاراکتر جیمز باند داشت.

در انتها، لازم به ذکر است No Time To Die در تاریخ ۱۶ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۸ اکتبر) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا