یکی از بازیکن‌های Dreams قصد دارد Dreams 2 را در آن بسازد

شگفتی‌های این بازی تمامی ندارند

Dreams

ساخته‌ی اخیر استودیو مدیا مولکول یعنی Dreams، یک بازی خلاقانه است که هیچ حد و مرزی برای بازیکنش تعیین نمی‌کند. بعد از بازیکنی که Ghost of Tsushima را در آن ساخته بود، نوبت به بازیکنی رسیده که قصد دارد قسمت دوم همین بازی را در آن بسازد.

کاربری که با آی‌دی @ImNotReal_DS در توییتر شناخته می‌شود، باور دارد که Dreams در این نسخه هنوز هم جوابگوی هوش و خلاقیت بازیکنانش نیست؛ همین باعث شده که او به فکر ساخت قسمت دوم این بازی بیفتد. وب‌سایت دوال‌شاکرز موفق شده تا با این بازیکن گپ و گفتی داشته باشد تا متوجه عمق کاری شود که او قصد انجامش را دارد.

ایده‌ی ساخت Dreams 2 زمانی به ذهن این کاربر رسیده بود که اگر تعدادی بازیکن هستند که می‌توانند در Minecraft یک ماشین‌حساب واقعی بسازند، حتما ساخت Dreams 2 در قسمت اولش هم شدنی است. این بازیکن بیلد اولیه‌ی خودش از Dreams 2 را به دوال‌شاکرز نشان داده است و حتی لوگوی جدیدی برای آن طراحی کرده که عدد ۲ در کنار اسم بازی خودنمایی می‌کند و حتی منوی اصلی بازی هم در آن دوباره طراحی شده است.

تا به اینجا، هر کاری که این بازیکن انجام داده محدود به همین می‌شود اما قرار است اطلاعات بیشتری از آن در اختیار ما قرار بگیرد. او اعتقاد دارد که می‌تواند خروجی ‍۱۲۰ فریمی از بازی بگیرد و پشتیبانی آن از 8K را نهایی کند. او حتی برای پشتیبانی بازی از هدست‌های واقعیت مجازی هم برنامه دارد. بازی Dreams 2 به روایت این کاربر، قرار است ابزارهای ساخت و ساز جدیدی را به بازی اصلی اضافه کرده و قابلیت کراس‌پلی بین پلی‌استیشن ۴، ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و نینتندو سوییچ و حتی سگا دریم‌کست را برقرار کند. وقتی دوال‌شاکرز از این بازیکن می‌پرسد که او چطور می‌خواهد تمام این کارها را انجام دهد، وقتی بازی فقط برای PS4 عرضه شده، او با لبخند می‌گوید که «در نهایت همه‌ی این کنسول‌ها به تلویزیون وصل می‌شوند، این‌طور نیست؟»

در نهایت نمی‌دانیم که این بازیکن چه منظوری از حرف‌هایش دارد، اما Dreams معنای جدیدی به زنده کردن رویای بازی‌سازی خیلی‌ها داده و خلاقیت بازیکن‌ها را به چالش کشیده است. ما در حال بررسی بازی Dreams هستیم که می‌توانید آن را از اینجا بخوانید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا