سونی بعد از شکایت نینتندو، کاراکتر ماریو را از بازی Dreams حذف کرد

کاربران دریمز دیگر سوپر ماریو را در بازی نخواهند دید

سونی بعد از شکایت نینتندو، کاراکتر ماریو را از بازی Dreams حذف کرد مهسا سپاهی ۰ ۰۴ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی
ماریو

ماریو، یکی از معروف‌ترین و پردانلودترین کاراکترهای بازی Dreams، پس از شکایت شرکت نینتندو از سونی، از این بازی حذف شد.

بازی Dreams عنوان انحصاری پلی‌استیشن 4 محسوب می‌شود که به تازگی برای کاربران این کنسول در دسترس قرار گرفته است. این بازی منحصر به‌فرد، از آغاز انتشار به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده و موفق شده توجه منتقدین و گیمرهای بسیاری را جلب کند. از ویژگی‌های بازی دریمز می‌توان به قابلیت ساخت کاراکتر و به اشتراک‌گذاری آن‌ها با بقیه‌ی کاربران اشاره کرد. ویژگی‌ای که انگار برای این عنوان خاص، دردسر ساز بوده است.

اخیرا Piece of Craft، که یکی از کاربران بازی دریمز شمرده می‌شود، در توییتر خود اعلام کرده که سونی کاراکتر ماریو را از این بازی بیرون آورده است. در واقع کسی که شخصیت سوپر ماریو را در دریمز ساخته، Piece of Craft بوده که تاکنون بسیاری از کاربران بازی از این کاراکتر استفاده کرده‌اند. او در پاسخ به این اتفاق، در توییتر خود به طرفداران توضیح داد ایمیلی از سونی دریافت کرده و در آن ذکر شده شرکت نینتندو مدعی حق کپی‌رایت برای این کاراکتر شده است.

تقریبا از زمانی که بازی دریمز منتشر شده، کاربران آن به ساخت کاراکترها و فضاهای مختلفی که لزوما حق انتشار سونی را هم نداشته‌اند، مشغول بوده‌اند. قبلا به نظر می‌رسید این موضوع مسئله‌ی بی‌خطری باشد اما با اقدام اخیر نینتندو در مورد ادعای حق انتشار ماریو، دیگر این‌طور نیست.

خبر بد برای بازیکنان دریمز آن است که دیگر کاراکتر ماریو را در این بازی نخواهند دید و از تمامی قسمت‌های آن حذف خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا