#مهسا_امینی

با ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) چه چیزی می‌توان خرید؟

چه شرکت‌هایی این ارز را قبول می‌کنند؟

با ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) چه چیزی می‌توان خرید؟ پدرام فلاحی ۰ ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ اخبار فناوری
دوج کوین - dogecoin

دوج کوین (Dogecoin) ارز دیجیتالی که برای شوخی ساخته شده بود، حالا با ارزش بازار چند ۱۰ میلیارد دلاری، در رده‌های بالای بازار ارزهای دیجیتال دیده می‌شود.

ظهور و پیشرفت ارزهای دیجیتال در اقتصاد جهانی با وجود انتقادها و تردیدهای مداوم در مورد این ارزها، یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر است. بنابراین اکثراً دیده می‌شود که شرکت‌های مختلف بیت کوین (Bitcoin) یا اتریوم (Ethereum) را به عنوان نوعی پرداخت می‌پذیرند. رشد دو‌ج کوین نیز در بازار ارزهای دیجیتال سریع بوده است.

مانند سایر مِم کوین‌ها (meme coins) دو‌ج کوین نیز توجه چندین شرکت سودآور جهانی را به خود جلب کرده‌ است. با این حال، هنوز تردیدها و ناآگاهی‌های زیادی در مورد ارزهای دیجیتالی مانند دوج کوین وجود دارد، مثلا با این ارز چه چیزی را می‌توانید خریداری کنید یا اینکه کدام شرکت‌ها آن را به عنوان نوعی پرداخت می‌پذیرند.

لیست شرکت‌هایی که پرداخت از طریق دو‌ج کوین را می‌پذیرند درحال افزایش است، در ادامه این شرکت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

با توجه به اعلامیه‌ای از طرف ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل شرکت تسلا (سازنده خودروهای الکتریکی)، این شرکت پذیرش ارز دیجیتال دوج کوین را برای برخی از کالاها در وب سایت خود آغاز کرده است. همچنین ایلان ماسک یکی از حامیان بزرگ دو‌ج کوین است.

شرکت خرده فروشی آنلاین Newegg Commerce در سال ۲۰۱۴ اولین شرکتی بود که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت پذیرفت، اما امروزه ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم و د‌وج کوین را نیز به‌عنوان یک روش پرداخت قبول می‌کند.

د‌وج کوین در شرکت GameStop Corp که یک فروشنده بازی‌های ویدیویی است، روش پرداخت رایجی است. همچنین فروشگاه ذنجیره‌ای لوکس Nordstrom ، شرکت‌ Barnes (خرده فروشی) و شرکت آموزشی Noble Education نیز ارز دیجیتال دوج کوین را به‌عنوان روش پرداخت قبول دارند.

شرکت‌های دیگری هم وجود دارند که اهمیت ارتباط با ارزهای دیجیتال مانند دوج کوین را درک کرده‌اند و در حال آماده کردن خود برای پذیرش ارزهای دیجیتالی مانند دوج کوین به‌عنوان یک روش پرداخت هستند. اخیرا شرکت‌های Petco (شرکت خرده فروشی) و Bed Bath & Beyond (شرکت کالاهای خانگی) به لیست شرکت‌های پذیرنده دوج کوین اضافه شده‌اند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا