تصاویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 و اجساد هزاران جادوگر اعظم!

واندا در کنار استرنج مبارزه می‌کرده

تصاویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 - Doctor Strange 2

در تصاویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 – Doctor Strange 2 که به تازگی منتشر شده‌اند، می‌توان دید که برخلاف داستان نهایی، ظاهرا واندا ماکسیموف یک ابرشرور نیست!

فیلم Doctor Strange 2 در سال ۲۰۲۲ عرضه شد و توانست به بهترین اثر سینمایی به انتخاب بینندگان تبدیل شود. داستان فیلم پس از وقایع Avengers: Endgame و همچنین Spider-Man: No Way Home اتفاق می‌افتد؛ جایی که استیون استرنج (Stephen Strange)، دیگر جادوگر اعظم زمین نیست، اما همچنان به زندگی روزمره خود در سنکتوم نیویورک می‌پردازد، تا اینکه خواب‌های عجیب و غریب به سراغ او می‌روند و پس از مدتی، متوجه می‌شود که این‌ها هرگز خواب نبوده‌اند! بلکه نسخه‌های مختلف او در جهان موازی، مشغول انجام کارهایی هستند و او این وقایع را در خواب‌های خود می‌بیند.

این موضوع در نهایت منجر به آشنایی او با شخیصتی به نام آمریکا چاوز (America Chavez) می‌شود که قابلیت رفتن از جهانی به جهان دیگر را دارد، اما جالب‌تر این است که پس از مدتی، استرنج متوجه می‌شود که پشت پرده تمامی اتفاقاتی که در خواب و واقعیت دیده، اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) است؛ کسی که قصد دارد تا از قدرت آمریکا چاوز برای رفتن به دنیای موازی به صورت فیزیکی، و دزدیدن ورینت‌هایی از بچه‌های خود استفاده کند.

سم ریمی (Sam Raimi) کارگردانی این اثر سینمایی را بر عهده داشت، اما جالب است بدانید که داستان این فیلم قرار نبود تا از اول به همین شکلی که در Doctor Strange: In The Multiverse of Madness دیدید باشد. در واقع کارگردانی این فیلم ابتدا با اسکات دریکسون (Scott Derrickson)، کارگردان فیلم سال ۲۰۱۶ Doctor Strange بود و چنان که به نظر می‌رسد، داستان او بسیار با آنچه که در نهایت به Multiverse of Madness رسید خیلی فرق داشته است.

تصاویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 و داستانی متفاوت با دریکسون

طی ماه‌های گذشته، انواع و اقسام اطلاعات از سکانس‌ها، کانسپت آرت‌ها و همچنین تصاویر حذف شده از فیلم دکتر استرنج 2 منتشر شده است؛ از بریده شدن سر موردو (Mordu) توسط اسکارلت ویچ بگیرید، تا سکانسی که قرار بود تا به عنوان صحنه پس از تیتراژ، متعلق به مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) از گروه چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) باشد. با این وجود، ظاهرا این اطلاعات حذف شده از داستان نهایی Doctor Strange 2 تمامی ندارد و به تازگی، تصاویر تازه‌ای از آن منتشر شده که واندا ماکسیموف را به عنوان یار، در کنار استیون استرنج نشان می‌دهد.

در میان این تصاویر، عکس مورد نظر مربوط به صحنه‌ای است که استرنج در حال دویدن بوده و پشت سر او، وانگ، موردو از زمین ۶۱۶ و همچنین واندا ماکسیموف دیده می‌شوند. اما اگر دقت کنید، در این صحنه واندا لباس اسکارلت ویچ را به تن ندارد و به جای آن، بیشتر شبیه به همان نسخه‌ای است که آخرین بار در فیلم Captain America: Civil War دیده بودیم.

طبق توضیحاتی که درباره این تصاویر منتشر شده، ظاهرا در فیلم مورد نظر دریکسون (کارگردان فیلم قبلی)، قرار بوده تا شخصیت نایتمر (Nightmare) به عنوان ابرشرور انتخاب شود و به همین دلیل نیز مدتی پیش، برخی تصاویر حذف شده درباره آن نیز منتشر شد. بدین ترتیب ظاهرا نایتمر به ورینت‌های مختلف استرنج در جهان موازی حمله کرده و جمع بسیاری از آن‌ها را سلاخی کرده است، درست مثل تصویری که در بالا می‌توانید مشاهده کنید.

در یکی از این تصاویر حذف شده فیلم دکتر استرنج 2 می‌توان دید که ظاهرا استرنج وسط یک صحرا ایستاده، و دور او پر از جنازه‌هایی است که طبق توضیحات، همگی استیون استرنج‌های جهان موازی هستند. گفته شده که این در اصل خود یک جهان نابود شده توسط رسوخ یا همان Incursion است که نایترمر در آن اجساد استرنج را نگهداری می‌کند. همچنین سایر تصاویر مربوط به نسخه‌های مختلف استرنج زامبی هستند که البته یک نسخه از آن را در فیلم نهایی Doctor Strange: In The Multiverse of Madness دیدیم.

آیا واندا در فیلم Doctor Strange 2 نسخه دریکسون هم شرور بود؟

در واقع داستانی که دریکسون برای فیلم دکتر استرنج 2 مد نظر داشت، این بود که استیون استرنج به عنوان جادوگر اعظم، به همراه وانگ و واندا سعی می‌کند تا جلوی نایتمر را برای اینکه جهان آن‌ها به رسوخ کشیده نشود، بگیرد. اما حتی پس از اینکه آن‌ها موفق می‌شوند تا جلوی این ابرشرور را بگیرند، اتفاقات فیلم رفته رفته باعث می‌شود تا واندا با قدرت‌های خود به عنوان اسکارلت ویچ آشنا شود و جالب‌تر اینکه وجود او را تاریکی و خشم فرا می‌گرفته است.

جزئیات دقیق اینکه داستان نسخه حذف شده فیلم Doctor Strange 2 چطور واندا را به ابرشرور تبدیل می‌کرده هنوز مشخص نیست، اما یک نکته قابل توجه درباره آن، این است که وقتی این داستان نوشته شده بود، هنوز کوین فایگی (Kevin Feige) صحبتی را درباره سریال‌های شبکه دیزنی پلاس (Disney Plus) و بخصوص WandaVision ارائه نکرده بود. این یعنی دریکسون و تیم نویسنده داستان، خبری از وقایع وانداویژن نداشته‌اند و بدین ترتیب، نسخه سم ریمی از فیلم دکتر استرنج 2 کاملا داستان این سریال محبوب را دنبال می‌کند.

در واقع این اتفاقات سریال WandaVision هستند که در نهایت واندا را به اسکارلت ویچ تبدیل می‌کنند، اما طبق داستانی که در گذشته برای فیلم Doctor Strange 2 در نظر گرفته شده بود، به نظر می‌رسد که شخصیت نایتمر واندا را با برخی حقایق رو به رو می‌کند و در نتیجه در صحنه‌های پایانی فیلم، او از همکاری و ایستادن کنار استیون استرنج و وانگ خودداری می‌کند.

4.2 13 آراء
امتیاز مطلب

guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا