#مهسا_امینی

تاریخ انتشار Doctor Strange 2 و چند فیلم مارولی دیگر با تغییر مواجه شد

اینبار تاخیرها ربطی به باکس آفیس ندارد

تاریخ انتشار Doctor Strange 2

والت دیزنی به واسطه یک بیانیه رسمی اعلام کرد تاریخ انتشار Doctor Strange 2 و چند فیلم مارولی دیگر با تاخیر مواجه شده‌اند.

وقتی شیوع ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و سالن‌های نمایش را به تعطیلی کشاند، والت دیزنی مجبور شد برنامه‌ریزی‌های مربوط به Marvel Cinematic Universe را به صورت کامل تغییر دهد؛ زیرا فیلم‌هایش از لحاظ داستانی به یکدیگر وابسته و یک تغییر اشتباه می‌تواند مخاطبان را در فهم اتفاقات با مشکل مواجه کند. با وجود چنین چالشی، کارمندان استودیو آمریکایی توانستند یک برنامه‌ریزی جدید آماده کنند.

مارول و والت دیزنی تصمیم گرفته بودند فاز چهارم Marvel Cinematic Universe را با اکران آغاز کنند اما در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا ترجیح دادند این کار را با سریال‌های ابرقهرمانی خود مانند WandaVision و The Falcon and the Winter Soldier انجام دهند. با بهبود شرایط و کاهش نرخ ابتلا، فیلم‌های سینمایی فاز چهارم هم روی پرده نقره‌ای آمدند. در حال حاضر دو فیلم اکران شده‌اند و طرفداران خود را برای Eternals آماده می‌کنند. پس از آن هم نوبت به جدیدترین اقتباس مرد عنکبوتی، یعنی Spider-Man: No Way Home می‌رسد. در ضمن، سریال Hawkeye هم برای انتشار در سال جاری برنامه‌ریزی شده است؛ سریالی که حال و هوای کریسمس را داشته و در همین برهه زمانی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

والت دیزنی در اقدامی غیرمنتظره تاریخ انتشار Doctor Strange 2 را و چند فیلم مارولی دیگر را تغییر داده است. استودیو آمریکایی در بیانیه خود توضیحی درباره دلیل این اتفاق ارائه نداده است. در ادامه می‌توانید اسامی فیلم‌ها، تاریخ قدیمی و تاریخ جدیدشان را مشاهده کنید:

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness – تاریخ قدیمی: ۵ فروردین سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۵ مارس سال ۲۰۲۲ میلادی) – تاریخ جدید: ۱۶ اردیبهشت (مصادف با ۶ مه)
  • Thor: Love and Thunder – تاریخ قدیمی: ۱۶ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۶ مه سال ۲۰۲۲ میلادی) – تاریخ جدید: ۱۷ تیر (مصادف با ۸ جولای)
  • Black Panther: Wakanda Forever – تاریخ قدیمی ۱۷ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ جولای سال ۲۰۲۲ میلادی) – تاریخ جدید: ۲۰ آبان (مصادف با ۱۱ نوامبر)
  • The Marvels – تاریخ قدیمی: ۰۲ آبان سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۱ نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) – تاریخ جدید: ۲۸ بهمن سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۷ فوریه سال ۲۰۲۳)
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania – تاریخ قدیمی: ۲۸ بهمن سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۷ فوریه سال ۲۰۲۳ میلادی) – تاریخ جدید: ۶ مرداد سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۲۸ جولای)
  • فیلم بدون نام مارول – تاریخ قدیمی: ۱۹ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۳ میلادی) – تاریخ جدید: ۱۲ آبان (مصادف با ۳ نوامبر)

تغییراتی که والت دیزنی در برنامه‌ریزی‌های خود اعمال کرده، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. استودیو آمریکایی دو فیلم متعلق به مارول را به صورت کامل از برنامه سال ۲۰۲۳ میلادی حذف کرده و هیچ تاریخ جایگزینی برایشان در نظر نگرفته است. به این موارد باید Indiana Jones 5 را افزود که قرار بود در تاریخ ۷ مرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۹ جولای سال ۲۰۲۲ میلادی) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان حالا باید تا ۸ مرداد سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۳۰ جولای سال ۲۰۲۳) منتظر بمانند.

وب سایت Variety اخیرا گزارشی را منتشر کرده و به واسطه آن گفته است تغییر برنامه‌ریزی‌ها والت دیزنی را باید به پای چالش‌های تولید نوشت. با در نظر گرفتن اینکه فیلم‌های مارول به خصوص Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند، قابل‌حدس بود که دلیل تاخیرها تجاری نباشد. در ضمن، وب سایت Deadline هم یک گزارش اختصاصی پیرامون دلیل تاخیر‌ها نوشته و ادعای مشابهی با وب سایت ورایتی را مطرح کرده است.

اگرچه تاخیر در فیلم‎‌های ابرقهرمانی به هیچ وجه برای طرفداران خوشایند نیست، قطعا تاثیر مبتی روی عملکرد تجاری‌شان خواهد گذاشت؛ زیرا وضعیت باکس آفیس جهانی به تدریج در حال بهتر شدن بوده و با آمدن فیلم‌های مورد انتظار، شاهد ثبت رکوردهای بهتری هستیم.


guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا