دلیل گذاشتن عنوان The Marvels برای فیلم Captain Marvel 2 مشخص شد

با مارول‌ها همراه شوید!

دلیل گذاشتن عنوان The Marvels برای فیلم Captain Marvel 2 مشخص شد امیرحسین ناصری ۱ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
عنوان The Marvels

فیلم Captain Marvel 2 در تریلر فاز چهارم با عنوان The Marvels معرفی شد، اما دلیل گذاشتن چنین نامی برای این دنباله مورد انتظار چیست؟

فیلم Captain Marvel در سال ۲۰۱۹ اکران شد تا در داستان آن با کارول دنورز (Carol Danvers)، انسانی که با دریافت قدرت از یکی از سنگ‌های ابدیت در کنار سربازان نژاد کری (Kree) آموزش دیده باشیم. جریان فیلم در دهه ۹۰ میلادی بوده و چندان ارتباطی را با سایر کاراکترهای دنیای مارول، به جز نیک فیوری (Nick Fury) نداشت. با این حال جالب است بدانید که در انتهای کار، کسی که به دنورز پیام می‌دهد تا برای کمک به گروه انتقام‌جویان به زمین بازگردد، خود فیوری قبل از پودر شدنش بود.

با این وجود در جریان فیلم دوم دیگر شاهد یک اسپین آف در زمان گذشته نیستیم و داستان پس از وقایع Endgame بیان می‌شود. جایی که اینبار دنورز برای مبارزه با دشمنان خود تنها نیست و دو کاراکتر جدید به او اضافه می‌شوند. در واقع تنها به همین دلیل است که نام این فیلم به جای Captain Marvel 2 به عنوان The Marvels تغییر پیدا کرده است.

اگر به خاطر داشته باشید، دختر دوست کارول دنورز به نام مانیکا رمبو (Monica Rambeau) در اولین فیلم Captain Marvel معرفی شد و حتی رنگ لباس او را تنظیم کرد! اما جالب است بدانید که این شخصیت امسال در سریال WandaVision هم دیده شد که حال مثل مادرش به یکی از افسران ارتش تبدیل شده و پس از رد شدن از دیوار هکس، قدرت‌های تازه‌ای را به دست آورده تا دیگر یک انسان عادی نباشد! این قدرت که او را به اسپکتروم (Spectrum) تبدیل می‌کند، تنها در انتهای سریال دیده شد که گلوله‌های اسلحه از بدن او بدون آسیب‌رسانی رد شدند. همچنین در صحنه انتهایی سریال، یک اسکرول (Skrull) به او اشاره کرد که باید برای کاری به دنورز (یا شاید هم نیک فیوری) ملحق شود.

در کنار این شخصیت، عنوان The Marvels می‌تواند درباره حضور کامالا خان (Kamala Khan) یا همان میس مارول (Ms. Marvel) نیز باشد‌. این کاراکتر با بازی ایمان ولانی (Iman Velani) در واقع یک دختر نوجوان آمریکایی پاکستانی است که علاقه بسیاری به دیدن کاپیتان مارول از نزدیک دارد و ظاهرا به آرزوی خود در این فیلم می‌رسد. با این حساب در عنوان The Marvels دیگر یک کاپیتان مارول حضور ندارد، بلکه طبق کمیک‌های منتشر شده، مانیکا رمبو بعدها به کاپیتان مارول دوم تبدیل شده و کامالا نیز شخصیتی است که خود سعی می‌کند تا شبیه به کارول دنورز باشد.

همچنین جالب است بدانید که یک هفته پیش کمیک The Marvels منتشر شده بود که نام فیلم نیز از آن گرفته شده است. با این وجود داستان اثر سینمایی دنباله Captain Marvel عملا ارتباطی را با این کمیک ندارد و دلیل این نامگذاری با نمایش لوگو هرکدام از سه کاراکتر ذکر شده، نشان دادن این مسئله است که آن‌ها با یکدیگر متحد خواهند شد و جایگاه یکسانی دارند.

در واقع این اولین بار است که دنباله فیلم یک شخصیت دنیای سینمایی مارول با سه کاراکتر اصلی دنبال می‌شود. به نحوی که می‌توانید لوگو اسپکتروم را در حرف A و لوگو میس مارول را در حرف S ببینید. این در حالی است که فیلم‌های دنباله قبلی همیشه با نام شخصیت اصلی، مانند Captain America: The Winter Soldier در ابتدای عنوان همراه بوده‌اند. مگر اینکه فیلمی مانند The Guardians of The Galaxy خود شامل چندین کاراکتر در نقش اصلی بوده باشد.

این در حالی است که در همان سال ۲۰۱۹ بری لارسون، بازیگر شخصیت کارول دنورز اظهار کرده بود که دوست دارد تا کاپیتان کارول و میس مارول را در یک فیلم در کنار یکدیگر ببیند. همچنین جالب است بدانید که فیلمبردای فصل اول سریال Ms. Marvel به تازگی تمام شده و ممکن است دنورز را برای لحظاتی در قسمت‌هایی از آن ببینیم. به نحوی که یک زمینه برای عنوان The Marvels چیده شود که البته وظیفه اصلی سریال‌های اخیر مارول از شبکه دیزنی پلاس (Disney Plus) نیز همین است.

همچنین همانطور که اشاره شد، در انتهای سریال WandaVision ارتباطی بین عنوان The Marvels دیده شد که باید دید در این فیلم، چطور کارهای اسکارلت ویچ (Scarlett Witch) باعث شده تا اسکرول‌های به سراغ زمین بازگردند.

فیلم Captain Marvel 2 با عنوان The Marvels در تاریخ ۲۰ آبان ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا