تماشا کنید: اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی 3 رسما توسط مارول منتشر شد

حالا وقتش رسیده تا تمامی شایعات تایید شوند!

اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی 3 دقایقی قبل توسط یکی از منابع غیررسمی در فضای مجازی منتشر شده و علی‌رغم تلاش‌های سونی در دسترس قرار دارد.

جدیدترین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی تحت عنوان Spider-Man: No Way Home شناخته شده و توسط جان واتس (Jon Watts) ساخته شده است؛ فردی که طی سال‌های گذشته Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: Far From Home را جلوی دوربین برد. فاصله چندانی با اکران No Way Home نداریم اما سونی بنا به دلایلی ترجیح داده سکوت اختیار کرده و هیچ گونه آیتم تبلیغاتی‌ای را در فضای مجازی به اشتراک نگذاشته است. هر چند، اطلاعات رسمی‌ای قبلا منتشر شده بودند که طبق آن‌ها مرد عنکبوتی در تازه‌ترین ماجراجویی خود تنها نبوده و دکتر استرنج با نقش‌آفرینی بندیکت کمبربچ (Benedict Cumberbatch) همراهی‌اش می‌کند. ظاهرا در غیاب تونی استارک او وظیفه راهنمایی انتقامجوی جوان را بر عهده گرفته است.

برخلاف سکوت مارول و سونی، منابع غیررسمی طی ماه‌های گذشته فعالیت زیادی داشته و جزئیات قابل‌توجهی از فیلم Spider-Man: No Way Home را لو داده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، نظم مولتی ورس در پی اتفاقاتی بهم ریخته و نسخه‌های توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) مرد عنکبوتی به خط اصلی زمانی انتقال می‌یابند. بدین ترتیب، شاهد یک همکاری میان آن‌ها و نسخه تام هالند (Tom Holland) خواهیم بود. اطلاعات لو رفته به همین مورد خلاصه نمی‌شود و چهره‌های آشنای دیگری هم در داستان حضور دارند. آلفرد مولینا (Alfred Molina) و جیمی فاکس (Jamie Foxx) بازمی‌گردند تا بار دیگر دکتر اختاپوس و الکترو را به تصویر بکشند. به این موارد باید گرین گابلین با نقش‌آفرینی ویلم دفو (Willem Dafoe) و دردویل با نقش‌آفرینی چارلی کاکس (Charlie Cox) را افزود.

باز نزدیک شدن به رویداد CinemaCon، یکی از افشاگرهای مشهور مدعی شد اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی 3 در جریان این رویداد به نمایش درمی‌آید. افشاگر مشهور مدت کوتاهی بعد توییت خود را حذف کرد که اقدامی غیرمرسوم به شمار می‌رود. در نتیجه، کاربران احتمال دادند ادعای او حقیقت داشته و به خاطر فشار سونی مجبور شده توییت را حذف کند. با گذشت مدت کوتاهی، یکی دیگر از افشاگرها ادعای مشابهی را مطرح کرد تا تمامی شک و تردیدها به اطمینان تبدیل شود.

با توجه به گزارشی که وب سایت The Hollywood Reporter کار کرده، اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی 3 توسط یک منبع غیررسمی منتشر شده و هم اکنون در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و تیک تاک قابل‌مشاهده است. در ابتدا مشخص نبود ویدیویی که لو رفته واقعی باشد و شک‌هایی نسبت به آن وجود داشت اما پس از اینکه کاربران مجبور شدند ویدیو را حذف کنند، شبهه‌ای باقی نماند. البته سه نکته پیرامون تریلر وجود دارد: نکته اول اینکه ویدیو کیفیت بسیار پایینی داشته و از یک موبایل ضبط شده است؛ نکته دوم اینکه روی ویدیو واترماکی نوشته شده که ظاهرا Wassila Lmouaci است. او یک متخصص جلوه‌های ویژه بوده و قبلا روی Thor: Ragnarok کار کرده بود؛ نکته سوم و پایانی هم اینکه ویدیویی که لو رفته، نسخه نهایی نبوده و جلوه‌های ویژه هنوز به آن اضافه نشده است.

اگرچه اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی 3 کیفیت بالایی نداشته و حتی نمی‌توان صدای شخصیت‌ها را به وضوح شنید، نکات بسیار مهمی را تایید می‌کند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، افشای هویت واقعی تارزن نیویورکی چالش‌هایی را برایش به وجود آورده و بخشی از جدیدترین محصول مارول به همین موضوع اختصاص داده شده است. در ادامه شاهد ملاقات پیتر و دکتر استرنج هستیم. ظاهرا استرنج سعی می‌کند مشکل پیتر را با جادو حل کند که این اقدام تبعاتی به همراه دارد. در انتها هم دکتر اختاپوس را می‌بینیم که به پیتر سلام می‌کند؛ همان‌طور که افشاگر مشهور ادعا کرده بود.

همزمان با لو رفتن اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی 3 در فضای مجازی، تصاویری در دسترس قرار گرفته‌اند که حضور گرین گابلین با نقش‌آفرینی ویلیام دفو را تایید می‌کند. اگرچه تریلر و تصاویر هیچ اشاره‌ای به نسخه‌های توبی مگوایر و اندرو گارفیلد ندارند، می‌توان گفت همه چیز تا به اینجا نویدبخش بوده و می‌توان امیدوار بود ادعای افشاگر در قبال دومین تریلر هم به حقیقت تبدیل شود. او گفته بود گارفیلد در دومین ویدیو تبلیغاتی و رسمی حضور دارد.

حالا که تریلر فیلم Spider-Man: No Way Home لو رفته، سونی احتمالا نسخه رسمی و باکیفیت آن را طی ساعات آینده در فضای مجازی منتشر می‌کند. در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین اقتباس مرد عنکبوتی در تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر) به سینماها خواهد آمد.

اولین تریلر رسمی Spider-Man No Way Home توسط مارول منتشر شد

به‌رورزسانی ۲ شهریور ۱۴۰۰: در حالی که حدود ۲۴ ساعت پیش اولین تریلر مرد عنکبوتی ۳ یا همان راهی به خانه نیست در فضای مجازی لیک (فاش) شده بود، دقایقی پیش نسخه‌ی اصلی و کامل این تریلر توسط مارول به انتشار رسید. شما می‌توانید نسخه‌ی رسمی و کامل این تریلر هیجان‌انگیز را در بالای همین صفحه تماشا کنید. 

پس از تماشای اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی 3 احتمالا با یک سوال بسیار مهم مواجه شده‌اید: چرا پیتر پارکر در بخشی از ویدیو با دکتر استرنج مبارزه می‌کند؟ دکتر استرنج حالا بهتر از هر کسی می‌داند تمامی طلسم‌ها در مقابل مزیت‌هایشان، ضررهای قابل‌توجهی را به بار می‌آورند. علی‌رغم این موضوع، استرنج طلسم را اجرا می‌کند تا بخشی از حافظه تمام مردم سیاره زمین را پاک کند. بدین ترتیب، دیگر هیچ فردی هویت واقعی مرد عنکبوتی را به یاد نمی‌آورد. اینطور که به نظر می‌رسد، اجرای طلسم مزبور به از بین رفتن نظم مولتی ورس و باز شدن پورتال‌هایی منجر شده است. دکتر استرنج احتمالا راه حل این مشکل را می‌یابد اما پیتر پارکر مخالف بوده و می‌خواهد شرایط را به روش دیگری به حالت عادی برگرداند. همین تضاد هم به تقابلشان منجر می‌شود.

نکات بحث‌برانگیز تریلر به همین موارد خلاصه نمی‌شود. در زمان ۲:۲۶ چیزی را می‌بینیم که در سایه پنهان شده و می‌خواهد از پشت به پیتر پارکر حمله کند. این صحنه بسیار کوتاه و بسیار تاریک است. با این حال، گروهی از کاربران معتقد هستند موجودی که در سایه پنهان شده، لیزارد است؛ همان شخصیتی که نقش منفی The Amazing Spider-Man را ایفا کرد. در ضمن، کاربران برای اثبات ادعای خود به صدایی اشاره می‌کنند که در همین صحنه شنیده می‌شود.

در صورتی که فکر می‌کنید مرد عنکبوتی در تازه‌ترین ماجراجویی خود باید مقابل گرین گابلین، دکتر اختاپوس، الکترو و لیزارد قرار بگیرد، باید بگوییم گروهی از کاربران فضای مجازی با شما اختلاف عقیده دارند. آن‌ها مطمئن هستند انتقامجوی نوجوان در کنار شخصیت‌های مزبور باید با مرد شنی هم مبارزه کند. او قابلیت کنترل شن‌ها را داشته و معمولا از دل شن بیرون آمده و دشمنش را غافلگیر می‌کند. مشابه چنین اتفاقی در ۲:۲۷ دیده می‌شود.

پیتر پارکر در صحنه‌ای از تریلر دستبند به دست داخل یک اتاق نشسته و به سوالات یک فرد پاسخ می‌دهد. در همین صحنه، فرد دومی حضور دارد که چهره‌اش هرگز داخل کادر دوربین نمی‌آید. البته چهره این شخصیت قبل از این ورود به اتاق نشان داده می‌شود اما فاصله زیاد دوربین و نور کم باعث شده جزئیات مشخص نباشند. با این حال، حالت چهره و لباسی که به تن دارد، کاربران را مطمئن کرده شخصیت مزبور مت مورداک است. او یک وکیل بوده و قطعا می‌تواند در چنین شرایطی به پیتر کمک کند. در ضمن، قبلا حضورش در داستان شایعه شده بود.

در شرایطی که کاربران فضای مجازی اولین تریلر فیلم مرد عنکبوتی را بارها و بارها تماشا می‌کنند تا به متوجه نکات مخفی پی ببرند، احتمال تاخیر در اکران هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. طبق ادعای وب سایت Vulture، در صورتی که Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings نتواند از پس انتظارات مالی بربیاید، والت دیزنی پخش Eternals در سینماها را به زمان دیگری موکول خواهد کرد. از آنجایی که فیلم اترنال‌ها فاصله کمی با Spider-Man: No Way Home دارد، طبیعی است که تاخیرش روی آن هم تاثیر بگذارد. در ضمن، این اتفاق حتی می‌تواند برنامه اکران MCU در سال ۲۰۲۲ میلادی را هم دچار تغییرات گسترده کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا