برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

وعده وزیر ارتباطات برای کمک به کسب و کارهای متضرر از بحران کرونا

پرداخت وام از وجوه اداره‌شده‌ وزارت ارتباطات به کسب‌وکارها برای جلوگیری از تعدیل نیرو

وعده وزیر ارتباطات برای کمک به کسب و کارهای متضرر از بحران کرونا ۰ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
وزیر ارتباطات استارتاپ کسب و کار

وزیر ارتباطات وعده داده که به کسب و کارهای متضرر از بحران کرونا وام پرداخت خواهد شد تا تعدیل نیرو نکنند.

در پی شیوع ویروس کرونا تقریبا همه‌ی کسب و کارها با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند؛ در این میان شاید بیشترین آسیب متوجه استارتاپ‌ها شده چرا که با سرمایه اندک و سختی بسیار کسب و کاری را آغاز کرده‌اند و درست زمان شکوفایی و به ثمر نشستن، شیوع این ویروس مهلک باعث شد تا تمامی زحمات‌شان به باد برود و قدرت ادامه فعالیت را نداشته باشند.

در این میان می‌توان به استارتاپ توانیتو اشاره کرد که بنیانگذار و موسس آن وحید رجبلو است و این کسب و کار را به منظور ارایه خدمات مورد نیاز معلولان راه‌اندازی کرده است، در سال ۹۸ با وجود مشکلاتی که بر سر راه همه کسب وکارهای آنلاین بود توانست به سختی فعالیت‌ش را ادامه دهد، اما حالا با شیوع ویروس کرونا اعلام کرده که امکان ادامه کار را ندارد و کسب و کار خود را شکست خورده می‌داند.

چیلیوری که در زمینه سفارش آنلاین غذا فعالیت می‌کند با وجود همه سختی‌هایی که در بازار رقابتی کشیده، دیروز اعلام کرد که از ادامه فعالیت در این بازار به دلیل کاهش ۷۰ درصدی میزان سفارش غذا دست می‌کشد.

اما شرکت‌هایی که در زمینه‌ی گردشگری فعالیت می‌کنند در این زمینه بیشترین آسیب را دیده‌اند چرا که همه‌ی سفرها لغو شده است؛ پیشتر استارتاپ مکان‌چی باوجود شرایط پیش آمده، اقدام به تعدیل نیرو کرد، اسنپ‌‌تریپ تعدادی از نیروهایش را تعدیل کرد، فلایتو از استرداد ۳۰ میلیارد تومانی بلیت‌های سفر خبر داد و در نهایت علی‌بابا به عنوان بزرگ‌ترین سامانه خرید بلیت‌، تور و رزرو هتل در ایران هفته پیش ۱۸۲ نفر از کارمندانش را تعدیل کرد. به این ترتیب می‌توان به این نتیجه رسید که تقریبا همه کسب و کارها و علی‌الخصوص فعالان مبتنی بر وب با مشکلات زیادی این روزها دست و پنجه نرم می‌کنند.

در همین راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داده که از پول وجوه اداره‌شده‌ی وزارت ارتباطات و صندوق نوآوری به این شرکت‌ها وام کم‌بهره‌‌ی تأمین نقدینگی پرداخت می‌شود تا تعدیل نیرو نکنند.

وی همچنین اعلام کرده که بیمه و مالیات هم تسهیلاتی برای این شرکت‌ها در نظر گرفته‌اند.  
مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند
وزیر پیشنهادی ارتباطات عیسی زارع پور
۰ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰
کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام
۷ ۱۵ تیر ۱۴۰۰
دلایل کندی اینترنت
۰ ۰۶ تیر ۱۴۰۰
اینترنت رایگان یک ماهه
۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰
اینترنت رایگان یک ماهه
۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
حذف بسته های اینترنت شبانه وزیر ارتباطات جهرمی
۱۲ ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
افزایش سرعت اینترنت موبایل
۰ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام
۰ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments