برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

یک ماه اینترنت رایگان برای همه کاربران سراسر کشور | به‌روزرسانی: نحوه دریافت بسته هدیه اینترنت ۷ گیگابایتی ویژه انتخابات

وعده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

یک ماه اینترنت رایگان برای همه کاربران سراسر کشور | به‌روزرسانی: نحوه دریافت بسته هدیه اینترنت ۷ گیگابایتی ویژه انتخابات ۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
اینترنت رایگان یک ماهه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز اعلام کرد که به‌منظور ترویج تبلیغات انتخابات در فضای مجازی، بسته‌های اینترنت رایگان یک‌ماهه ارایه خواهد شد. 

محمدجواد آذری جهرمی با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد:

با تجویز و تصویب ستاد ملی کرونا و با همکاری محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و به منظور ترویج تبلیغات انتخابات در فضای مجازی بجای تجمعات خیابانی و میدانی، بسته‌های اینترنت رایگان یک ماهه به همه مردم ایران عرضه خواهد شد.

وزیر ارتباطات درباره‌ی جزییات ارایه این بسته‌ها توضیحی نداده و اعلام کرده است که در آینده اطلاعات بیشتری در این خصوص ارایه خواهد شد.

محمدجواد آذری جهرمی پیشتر نیز اعلام کرده بود که بسته اینترنتی برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در نظر گرفته خواهد شد.

وزیر ارتباطات متذکر شده همانطور که صدا و سیما ظرفیت‌هایی را برای کاندیداها در نظر گرفته، وزارت ارتباطات نیز برای در حال فراهم سازی بستر مناسبی در فضای مجازی است و بسته‌هایی برای نامزدهای تایید صلاحیت شده در نظر گرفته تا آنها بتوانند از زیرساخت‌ها به صورت عادلانه برای تبلیغات‌شان استفاده کنند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در تاریخ ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.

به‌روزرسانی سوم خرداد

وزیر ارتباطات امروز در صفحه‌ی اینستاگرام خود جزییات اینترنت رایگان یک ماهه را اعلام کرد.

محمد جواد آذری جهرمی در صفحه‌ی شخصی اینستاگرام نوشت:

۱- ستاد ملی کرونا برای حفظ سلامت مردم در روزهای انتخابات، تبلیغات در فضای مجازی را تجویز کرده است و علاوه بر دستوراتی به ستادهای انتخاباتی به استفاده از این ظزفیت، از وزارت ارتباطات هم خواسته است که به مردم برای این روزها، بسته‌های اینترنت رایگان ارایه کند.

۲- ما برای شما یک بسته ۷ گیگابایتی اینترنت (نپرسید داخلی، اینترنت یک شبکه بین المللی است) یک ماهه به عنوان هدیه در نظر گرفتیم. به هر کد ملی یک بسته تعلیق می‌گیرد.

۳- برای اینکه یکباره شبکه تحت فشار قرار نگیرد و سرعت افت نکند، ثبت نام در یک هفته انجام می‌شود، تقسیم بندی ثبت نام بر اساسرقم آخر کدملی خواهد بود. هر بسته از زمان فعال سازی تا یک ماه اعتبار دارد.

۴- این بسته‌ها فقط بر روی اپراتورهای تلفن همراه ارایه خواهند شد.

۵- از امروز عصر، ثبت نام آغاز خواهد شد.

۶- بسته‌های فعال فعلی شما، در حال رزرو نگهداری می‌شوند و پس از اتمام بسته هدیه، باقیمانده بسته قبلی شما قابل استفاده خواهد بود.

وی همچنین یادآور شد که با هیچ کسی برای بسته هدیه تماس گرفته نخواهد شد، از شما درخواست ارسال هیچ کد فعالسازی هم نمی‌شود، ثبت نام هم صرفا از طریق سایتی خواهد بود که امروز از طریق صفحه اینستاگرام وزیر ارتباطات اطلاع رسانی خواهد شد.

آذری جهرمی همچنین هشدار داده که کاربران مراقب کلاهبرداران باشند.

به‌روزرسانی ۴ خرداد ۱۴۰۰

همانطور که وزیر ارتباطات وعده داده بود، جزییات بیشتر درباره بسته هدیه اینترنت رایگان اعلام و مشخص شد که کاربران بر چه اساسی می‌توانند برای دریافت این هدیه اقدام کنند.

بر اساس گزارش وزیر ارتباطات، برای دریافت این هدیه لازم است کاربران به سایت ictgifts.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

در این سایت کاربران باید با توجه به رقم پایانی کدملی‌شان ثبت‌نام کنند.

زمان‌بندی ثبت نام کاربران برای دریافت بسته هدیه اینترنت رایگان

  • دوشنبه سوم خرداد از ساعت ۱۲ سه‌شنبه ۴ خرداد افراد با رقم آخر کدملی ۰ و ۱ 
  • سه‌شنبه ۴ خرداد از ساعت ۱۲ تا چهارشنبه ۵ خرداد ساعت ۱۲ افراد با رقم آخر کد ملی ۲ و ۳
  • چهارشنبه ۵ خرداد ساعت ۱۲ تا ساعت ۱۲ پنج شنبه ۶ خرداد افراد با رقم آخر کد ملی ۴ و ۵
  • پنج شنبه ۶ خرداد ساعت ۱۲ تا جمعه ۷ خرداد ساعت ۱۲ افراد با رقم آخر کدملی ۶ و ۷
  • جمعه ۷ خرداد ساعت ۱۲ تا شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۲ افراد با رقم آخر کد ملی ۸ و ۹
  • شنبه ۸ خرداد ساعت ۱۲ تا دوشنبه ۱۰ خرداد ساعت ۱۲ ثبت نام برای تمامی کد ملی‌ها آزاد است.

زمان فعال‌سازی بسته هدیه اینترنت رایگان ویژه انتخابات

با تکمیل ثبت‌نام پیامی مبنی بر فعال‌سازی بسته هدیه اینترنت رایگان تا حدود ۷۲ ساعت نمایش داده می‌شود.

در بخش ضوابط و مقررات اعلام شده است که سرویس هدیه انتخابات برای افراد واجد شرایط تنها یک بار قابل استفاده خواهد بود و امکان تمدید سرویس وجود نخواهد داشت.

در این بخش آمده است که بسته‌های فعال فعلی کاربران در حال رزرو نگهداری می‌شود و پس از اتمام بسته هدیه اینترنت رایگان، باقیمانده بسته قبلی قابل استفاده خواهد بود.

همچنین توضیح داده شده که سرویس هدیه انتخابات قابلیت انتقال به غیر یا تغییر اپراتور را نخواهد داشت و در صورت انتقال مالکیت خط، سرویس هدیه انتخابات لغو خواهد شد.

به‌روزرسانی: نحوه دریافت هدیه اینترنت رایگان ویژه انتخابات ریاست جمهوری

برای دریافت هدیه اینترنت رایگان، وقتی کاربران روی این لینک کلیک کنند، صفحه‌ای باز می‌‌شود که بر اساس شماره آخر کد ملی آنها مشخص شده که چه روزی می‌توانند برای دریافت این هدیه اقدام کنند.

در همین صفحه باکس هدیه انتخابات وجود دارد که با کلیک روی آن صفحه‌ی ثبت نام طرح اینترنت رایگان انتخابات باز می‌شود که با کلیک روی کلید ادامه به صفحه تایید ضوابط و مقررات منتقل ‌می‌شوند و پس از تایید ۱۳ بندی که در بخش ضوابط و مقررات آمده، به صفحه‌ی نهایی منتقل می‌شوند.

بسته هدیه اینترنت رایگان ۷ گیگابایتی

در این صفحه از کاربر خواسته می‌شود تا شماره کدملی، شماره تلفن همراه، اپراتور و در نهایت کد امنیتی را وارد کرده و کلید نهایی و ثبت را بزند.

بسته هدیه اینترنت رایگان ۷ گیگابایتی

سپس پیامی مبنی بر فعال‌سازی بسته هدیه اینترنت رایگان تا حدود ۷۲ ساعت نمایش داده می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments