1%
  • 0/10

تجهیزات مورد نیاز برای دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

تمام تجهیزات مورد نیاز برای دسترسی به starlink

تجهیزات مورد نیاز برای دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ۱۱ ۲۱ دی ۱۴۰۲ مقالات فناوری کپی لینک
تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

سرویس اینترنت ماهواره‌ای گامی رو به جلو برای نت جهانی است اما لازمه آن دسترسی به تجهیزات برای دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک است.

اینترنت ماهواره‌ای جایگزین اتصالات کابلی در خانه می‌شود و تقریبا می‌توان در همه جا حتی در یک قایق وسط اقیانوس از آن استفاده کرد. این قابلیت به Starlink اجازه داده تا اینترنت را برای مناطقی که فاقد زیرساخت شبکه هستند یا شبکه‌‌های معمول که مختل شده است، ارائه دهد. تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شامل یک دیش گیرنده، یک روتر و کابل است که می‌تواند اینترنت مورد نیاز خانه یا جاده را در اختیار شما قرار دهد. محیط بهینه‌تر برای سرویس استارلینک بستگی به محل زندگی و شرایط شما دارد که برخی از این لوازم جانبی می‌تواند به یک جزء حیاتی از زندگی شما تبدیل شود.

دیش گیرنده و پایه نگه‌دارنده

اساسی‌ترین تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک یک دیش گیرنده است. برای نصب این سرویس تنها کاری که باید انجام دهید این است که دیش را به سمت آسمان قرار داده و اجازه دهید اینترنت جریان پیدا کند. با این حال، دیش را نمی‌توان به تنهایی در هر جایی قرار داد. پایه آن باید روی یک سطح صاف باشد. برای اتصال دیش به هر جایی باید از پایه نگه‌دارنده استفاده کنید که أنواع مختلفی دارند و ساده‌ترین این پایه‌ها Pivot Mount است که می‌توان آن را محکم به یک سطح شیب‌دار مانند سقف متصل کرد. برای اتصال دیش به سقف فلزی هم پایه فلشینگ Mount، مکملی برای پایه Pivot Mount است. پایه Ridgeline نیز برای قرار دادن دیش روی برآمدگی سقف مناسب است.

کابل

در حالی که تمام هدف استارلینک این است که بتوانید آن را در هر جایی راه اندازی کنید، اما بالاخره به یک کابل برای راه‌اندازی نیاز دارید. شاید روزی به شبکه‌های بی‌سیم به معنای واقعی‌کلمه دسترسی داشته باشیم، اما در حال حاضر داشتن یک یا دو کابل اضافی، برای هر موردی، ضروری است. در حالی که کیت استارت استارلینک با کابل‌های لازم ارائه می‌شود، می‌توانید کابل‌های جایگزین را از فروشگاه‌های ثالث خریداری کنید.

اترنت و روترها

هر زمان که در حال انجام فعالیت‌های اینترنتی سنگین مانند بازی آنلاین یا تماشای فیلم هستید، اتصال کابلی نسبت به اتصال بی‌سیم قابل اعتمادتر است. راه اندازی Starlink به طور پیش فرض بی‌سیم است، اما اگر می‌خواهید یک اتصال پایدارتر داشته باشید، می‌توانید یک آداپتور اترنت را به تنظیمات خود اضافه کنید. طرح اولیه و اصلی Starlink شامل یک درگاه اترنت بود، اما برای مدل‌های جدیدتر، آداپتور جداگانه لازم است. آداپتور اترنت مستقیماً به روتر Starlink متصل می‌شود و یک پورت برای اتصالات سخت‌افزاری به رایانه شما فراهم می‌کند.

وقتی صحبت از روترها می‌شود، در حالی که کیت اصلی Starlink با یک روتر ارائه می‌شود، اگر خانه شما بزرگ باشد، ممکن است این روتر سیگنال کافی را ارائه نکند. در این مورد، می‌توانید از Mesh Router استفاده کنید که می‌تواند سیگنال را در اطراف خانه شما با استفاده از Mesh Nodes تقویت کند. هر اتصال که راه‌اندازی می‌کنید سیگنال را از مسیریاب مش دریافت می‌کند و به عنوان یک نقطه رله عمل می‌کند که دستگاه‌های بیشتری می‌توانند به آن متصل شوند.

موارد حفاظتی

اگر اهل سفر هستید، بهتر است سیستم اتصال اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خود را در سفر با خود همراه کنید. تا زمانی که شما منظره‌ای بدون مانع از آسمان دارید، باید بتوانید تقریباً در هر نقطه از جهان، از وسط اقیانوس گرفته تا یک بیابان برهوت، از سرویس Starlink استفاده کنید. گفتنی است، دیش استارلینک یک قطعه از تجهیزات دقیق است، به این معنی که دقیقاً برای سفر کامل نیست. اگر سیستم خود را در جاده با خود ببرید، یک راه مطمئن برای ایمن نگه داشتن یک کیف محافظتی می‌خواهید.

Starlink یک قاب محافظ مسافرتی را برای این موقعیت ارائه می‌کند، با اندازه‌ای عالی که تمام تجهیزات استارلینک را می‌توان داخل آن جا داد و آنها را به طور ایمن محافظت می‌کند و از عناصر عایق تشکیل شده است که در برابر نفوذ آب و حتی ضربه جلوگیری می‌کند. این کیف دارای یک دسته تاشو مانند کیف و یک جفت بند برای حمل آن به سبک کوله‌پشتی است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments