برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

چیلیوری فعالیت خود را متوقف کرد

چیلیوری فعالیت خود را متوقف کرد ۰ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
چیلیوری

استارتاپ چیلیوری به عنوان یک سرویس‌دهنده‌ی آنلاین غذا که کار خود را با سرمیز شروع کرده بود، از توقف فعالیت خود خبر داد.

مدیرعامل چیلیوری در توییتر خود اعلام کرد: “ما از نخستین روزهای فعالیت، خودمان را برای شرایط سخت آماده کرده بودیم. اما اغراق نیست اگر بگوییم سال ۹۸ پرچالش‌ترین سال برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ کشورمان بوده است. باید اعتراف کنیم مصائب و مشکلات امسال و ادامه‌ی شرایط استثنائی کنونی از توان استارتاپ ما فراتر رفته است.”

این سرویس‌ دهنده‌ی آنلاین غذا که چندی پیش با استارتاپ ریحون ادغام شد تا با رقبایی چون اسنپ فود رقابت کند، حالا پس از مشکلات یک سال گذشته که بر سر راه همه‌ی شرکت‌های ارایه ‌دهنده سرویس به‌خصوص استارتاپ‌ها به‌وجود آمد، مجبور شده تا فعالیت خود را متوقف کند. هم‌اکنون نیز شیوع ویروس کرونا باعث بروز مشکلات بیشتری شده و خسارات بسیاری در پی داشته است.

بر اساس گزارش مدیرعامل چیلیوری، این سرویس دهنده‌ی آنلاین غذا به دلیل کاهش ۷۰ درصدی میزان سفارش غذا، توان ادامه فعالیت را در شرایط حال حاضر ندارد و مجبور است فعلا از ادامه کار دست بکشد.

به گفته‌ی مدیرعامل این استارتاپ، چیلیوری، ریحون و سرمیز همواره تلاش کرده‌اند تا در شرایط سخت سالی که گذشت، به فعالیت خود ادامه دهند اما بحران کرونا باعث شد تا این شرکت فعلا نتواند به فعالیت خود ادامه دهد و مذاکره با سرمایه‌گذاران را به بعد از بحران به وجود آمده در کشور محول کرده‌اند.

شیوع ویروس کرونا از یک سو و قطع یک هفته‌ای اینترنت در طول سال جاری باعث شد تا بسیاری از شرکت‌هایی که فعالیت‌شان مبتنی بر اینترنت بود، خسارت بسیاری را متحمل شدند، اما تلاش کردند تا سرپا بمانند، حالا شیوع این ویروس مهلک و خانه‌نشینی و قرنطینه شدن مردم باعث شده تا بسیاری نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و مجبور به تعطیلی و توقف کسب و کار خود شده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments