1%
  • 0/10

علی بابا در پی انتشار ویروس کرونا تعدیل نیرو کرد

استرداد ۵۰ میلیاردی بلیت‌های سفر

علی بابا در پی انتشار ویروس کرونا تعدیل نیرو کرد ۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
علی بابا Alibab

علی بابا به عنوان بزرگ‌ترین استارتاپ حوزه گردشگری، اعلام کرده که با شرایط به‌وجود آمده امکان تمدید قرارداد بخشی از نیروی کارش را ندارد.

مسعود طباطبایی، مدیرعامل گروه علی بابا توییتی منتشر و اعلام کرد که از بین ۷۵۴ نفر نیروی کارش، امکان تمدید قرارداد ۱۸۲ نفر را نداشته و مجبور به تعدیل نیرو شده است.

بر اساس گزارش طباطبایی، سال ۹۸ کسب‌وکارهای صنعت گردشگری با فراز و نشیب بسیاری دست و پنجه نرم کردند؛ از بلایای طبیعی گرفته تا قطع اینترنت باعث شد تا وضعیت نابسامانی برای بسیاری از کسب و کارها رقم بخورد و در نهایت شیوع ویروس کرونا منجر به کاهش درآمد بسیاری از شرکت‌ها شد که این میان علی‌بابا نیز مستثنی نبود و در آستانه‌ ششمین سالگردش بخش بزرگی از درآمدش را از دست داد.

به گفته مدیرعامل گروه علی بابا، در پی به‌وجود آمدن بسیاری مشکلات و کاهش ۸۰ درصدی سفرها، این شرکت برای خلق ثروت از طریق توسعه گردشگری و پرقدرت عمل کردن در سال‌های آتی، مجبور شد تا از میان ۷۵۴ نفر از کارمندانش، قرارداد ۱۸۲ نفر را تمدید نکند که این تصمیم، از سخت‌ترین تصمیم‌های دوران حرفه‌ای علی‌ بابا است.

علی‌ بابا همچنین چند روز پیش اعلام کرد که ۵۰ میلیارد تومان بلیت استرداد شده که در نتیجه شیوع ویروس جدید این اتفاق افتاده و حتی اگر به زودی هم درمان قطعی برای این ویروس مهلک کشف شود باز هم تبعاتی در پی دارد که به این زودی‌ها جبران نخواهد شد.

انتشار سریع ویروس کرونا نه تنها صنعت گردشگری را تحت تاثیر قرار داده که این روزها شاهد تعطیلی و تعدیل نیروی بسیاری از کسب وکارها هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments