#مهسا_امینی

راه‌اندازی مکانیسم جدید توکن سوزی خودکار بایننس کوین

مکانیسمی برای ارائه‌ی شفافیت بیش‌تر توکن‌های بایننس

توکن سوزی خودکار بایننس

ارز دیجیتال بایننس مکانیسم جدیدی برای توکن سوزی خودکار بایننس راه‌اندازی کرده است تا جایگزین چرخه‌های توکن‌سوزی فصلی شود.

بایننس، صرافی ارزهای دیجیتال که در حال حاضر بزرگ‌ترین صرافی در جهان محسوب می‌شود، تصمیم گرفته است تا مکانیسم سه ماهه‌ی سوزاندن توکن‌های خود را به نفع مکانیزم توکن سوزی خودکار بایننس کنار بگذارد.

طبق اعلامیه‌ی بایننس، این حرکت در نتیجه‌ی افزایش تقاضا برای ارائه‌ی سیستم بلاکچین سالم‌تر از سوی کاربران زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) و مالکان BNB صورت گرفته است. تا پیش از این، ارز دیجیتال بایننس دو مکانیسم برای سوزاندن توکن‌هایش را در اختیار داشت. مکانیسم اول با سوزاندن بلادرنگ درصدی از هزینه‌ی تراکنش‌های رمزارز بایننس صورت می‌گرفت. مکانیسم دیگر، توکن‌سوزی فصلی سه ماهه بایننس بود.

بایننس در یک اعلامیه اظهار کرد، که ما شنوای درخواست‌های کاربران زنجیره‌ی هوشمند Binance و مالکان BNB هستیم و مفتخریم که اجرای روش جدید توکن سوزی خودکار بایننس را  اعلام کنیم.

اصطلاح توکن‌سوزی به چه معناست؟

سوزاندن توکن یک مکانیسم رایج است که از طریق آن سازندگان ارز دیجیتال، میزان عرضه توکن‌های در گردش را کنترل می‌کنند. در بیش‌تر ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس، این فرآیند توکن‌های BNB را با ارسال آن‌ها به یک کیف پول غیرقابل دسترس از گردش خارج می‌کند. فرآیند سوزاندن توکن بایننس یا BNB پس از استقرار سیستم جدید، هم قابل تأیید و هم عینی خواهد بود.

مشابه gas در شبکه‌ی رمزارز اتریوم، BNB توکن بومی بایننس است و برای تأمین تراکنش‌ها در بلاکچین هوشمند بایننس استفاده می‌شود.

مکانیسم توکن سوزی خودکار بایننس همچنین به این معنی است که مقدار BNB سوزانده شده دیگر به مقدار سود بایننس بستگی ندارد. بلکه به قیمت BNB و سطح فعالیت بایننس کوین بستگی دارد. همانطور که گفته شد، هدف این رویکرد جدید افزایش سطح شفافیت و قابل پیش‌بینی‌ بودن توکن BNB هنگام انجام تراکنش‌ها است.

انتظار می‌رود مکانیسم جدید سوزاندن BNB حدود ۱.۶۹ میلیون توکن بایننس را در یک سه ماهه حذف کند. زمانی که تیراژ کل BNB به زیر ۱۰۰ میلیون کاهش یابد، این فرایند متوقف خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا